ihtiyaç sahiplerine yardım eden kuruluşlar

ihtiyaç sahiplerine yardım eden kuruluşlar

Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kolisi verileceği açıklandı.

Elektrik ve doğalgaz yardımı resmen başladı!

Geçtiğimiz günlerde soğuk kış ayları için ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı ile birlikte doğalgaz yardımı da açıklandı. İhtiyaç sahiplerini yakından ilgilendiren doğalgaz desteği ve elektrik faturalarına verilen destekler devam ediyor...

Hükümetten ihtiyaç sahiplerine 1.037 lira maaş! Düğmeye basıldı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından fakir fonu adı altında başvuru yapan ihtiyaç sahibi ailelere durumlarının incelenmesinden sonra para yardımı yapılıyor...

Dar gelirli ailelere kira yardımı müjdesi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa kira yardımında bulunuyor. Peki, kira yardımı için başvurular nasıl yapılır? Kira yardımı başvuru şartları neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı: İhtiyaç sahiplerine 183 milyon TL kaynak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yardım için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

İhtiyaç sahibi ailelere 1.100 TL yardım müjdesi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan ihtiyaç sahibi ailelere müjde geldi. Yanık, 17 Mayıs'ta sona erecek kapanma döneminde ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL tutarında nakdi yardım yapılacağını açıkladı.

1100 lira yardım başvurusu nasıl yapılır?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 1.100 TL pandemi yardım ödemesi yapılıyor. Pandemi döneminde 1.000 lira olarak verilen sosyal yardım parası tam kapanma ile birlikte 1.100 liraya yükseldi.

Müjde! İhtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı yapılacak! 

Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kolisi verileceği açıklandı.

Milyonlara müjde! Ramazan ayı için yardım hazırlıkları başladı!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, kişi ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda erzak paketleri ve alışveriş yardım kartları hazırladı.

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2021 İstanbul!

Evi kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak riskli bina sahiplerine kira yardımı veriliyor. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı 2021 İstanbul ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2021 ne zaman açıklanacak?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kira yardımı başvurusu onaylanan hak sahiplerine verilecek yardım miktarları her sene Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanıyor. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı 2021 ne zaman açıklanacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan İzmir'de 432 bin kişiye 237 milyon kira yardımı!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, şehir genelinde 2013'ten bu yana 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında hak sahiplerine 237 milyon TL kira yardımı yapıldığını belirtti.

Sosyal yardım parası nasıl alınır? İşte başvuru şartları!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine 1000 TL sosyal yardım desteği veriliyor. Peki, sosyal yardım desteğinden kimler yararlanabilir? Sosyal yardım desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

2021 kentsel dönüşüm kira yardımı ne zaman belli olacak?

Kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımı başvurusu onaylanan hak sahiplerine verilecek yardım miktarları her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca açıklanıyor. Peki, 2021 kentsel dönüşüm kira yardımı ne zaman belli olacak?

ihtiyaç sahiplerine yardım eden kuruluşlar Haberi

ihtiyaç sahiplerine yardım eden kuruluşlar

Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sayfasından bir açıklama yapıldı. "Vakfiyelerde yer alan hayır koşullarının yerine getirilmesi emeliyle Genel Müdürlüğümüzce 81 şehir merkezinde kuru yiyecek desteği verilmektedir." ifadeleri ile yayımlanan açıklamada müracaatların müracaat formu ile beraber bizzat yapılacağı belirtildi. Muhtaçlık yardımı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bulundurmaları gereken bir takım belgeler de var. Muhtaçlık yardımı başvurularında kişilerin yalnızca eksiksiz doldurulmuş başvuru formunu teslim etmeleri yeterli oluyor.

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM tarafından yapılan açıklamada gereksinim sahiplerine gıda kolisi desteği yapılacağına yer verildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan muhtaç yardımından kimlerin yararlanabileceği ve müracaatların nasıl yapıldığı ise merak mevzusu oldu. Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaçlık yardımına başvurmak isteyen kişilerin ilk olarak sosyal güvencelerinin bulunmaması gerekiyor. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olan...