ikinci el konut fiyatları

ikinci el konut fiyatları

İkinci el konut satışları 2021'in 1. çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 22 geriledi. Peki ikinci el konut fiyatları ne oldu? İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı? İşte 2021'in 1. çeyreğinin konut satış verileri...

Konut satışlarına ikinci el dopingi!

Konut piyasasında bazı gerçekler değişmiyor. Örneğin, faiz düşünce ipotekli satış ve devirlerin rekora koşması gibi. Peki ikinci elde gerçekleşen devirler nasıl açıklanır? İşte konut satışlarında detaylar...

2020 Ocak-Eylül döneminde satılan 10 konuttan 7'si ikinci el!

Ocak-Eylül 2020 döneminde satılan her 10 konuttan 7'sini ikinci el konutlar oluşturdu. Söz konusu dönemde 802 bin adet ikinci el konut satışı gerçekleşti. 

İkinci el konut satışları yeni projeleri solladı!

Ocak-Ağustos döneminde 1 milyon 24 bin 534 konut satışı gerçekleşerek, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42,6 artış kaydedildi. Bu yılın en ilgi çekici verilerinden biri de ikinci el gayrimenkul tercihlerinin sıfır projeleri geride bırakması oldu.  

İkinci el konutta avantaj arttı!

Bankaların konut kredisi kampanyalarının artmasıyla ikinci el dairelere ilgi her geçen gün artıyor. Ev almayı düşünenler yeniden ikinci el konuta ilgi gösterdi.

İkinci el ev sahibi olma avantajı!

Konut fiyatlarının düşüş gösterdiği 2019 ilk çeyreğinde tüketiciye ikinci el ev sahibi olmada avantajı sunuluyor.

Konut sektöründe önümüzdeki 4-5 ay fiyat avantajı var!

Konut Konferansı 2016; yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. ‘Konut Sahibi Olmak Ya Da Ol(a)mamak’ temalı konferans sektör ve basın tarafından ilgiyle takip edilerek yüzlerce izleyiciye ev sahipliği yaptı.

Birinci el konut fiyatları yüzde 50 arttı!

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, "Birinci el konut piyasasında fiyatlar yüzde 50 arttı.İkinci elde fiyatlar çok daha uygun" dedi.

Konut alacaklar ikinci ele yöneliyor!

SON dönemlerde ev fiyatlarındaki yüksek artış vatandaşı ikinci el konut piyasasına yöneltti. Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ufuk Tutan konuyla ilgili konuştu..

Ispartakule'de ikinci el dairelerin kira getirileri ne kadar?

Bizim Grup Gayrimenkul Turizm Ticaret Limited Şirketi'nden Tuncay Akman Ispartakule Bölgesi'ndeki ikinci el piyasasını değerlendirdi. Akman; Ispartakule'de yer alan konut projelerinin ikinci el fiyatlarını ve kiralarını açıkladı.

Mustafa Baygan: İkinci el satışlarının emlakçıları çok iyi yetişmiş olmalı!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde gerçekleşen 8. Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları kapsamında konuşan Era Türkiye Mustafa Baygan; ikinci el satışlardan ve satışların daha iyi bir hale gelmesi için neler yapılmalı konularından bahsetti...

Konut fiyatları yüzde 13 arttı!

MORTGAGE Uzmanı Garanti'nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Şubat ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli...

İkinci el konutta İstanbul liderliği bırakmadı!

Rapora göre, ikinci el konut satış fiyatında İstanbul lider olurken, kiraların en fazla yükseldiği ilde yine İstanbul oldu. Yeni konut fiyatları geçen yıla göre yüzde 13.55 oranında arttı...

Faiz artışı, konut talebini ikinci ele yöneltti!

Emlak Müşavirleri Esnaf Odası Başkanı Erdal Çelebi, Merkez Bankası'nın, dolardaki yükselişi durdurmak için faiz oranlarını artırmasının konut sektörünü de etkilediğini, vatandaşları ikinci el konut almaya yönelttiğini söyledi...

Konutta ikinci elin yıldızı parlayacak!

Merkez Bankası ’ nın yaptığı faiz arttırımı sonrası emlak piyasasına yön verenler ikinci eldeki satışların yoğunlaşacağını düşünüyor. Sektörün önde gelenlerinin konuyla ilgili yaptığı açıklamalar şöyle...

ABD'de 2. el konut satışları Ekim ayında beklentilerin aksine arttı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Ekim ayında beklentilerin aksine artış gösterdi.

İkinci el konut satışı toplam satışların yüzde 70’ini oluşturdu!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa tarafından hazırlanan "İkinci El Konut Piyasası Raporu”na göre; ikinci el konut satışları yüzde 37 yükseldi. 

ABD'de ikinci el konut satışları 8 ayın en yükseğinde!

ABD'de ikinci el konut satışları 8 ayın en yükseğinde kaydedildi. Buna göre, ülkede ikinci el konut satışlarının Eylül ayında aylık bazda yüzde 7 yükseldiği açıklandı.

ABD'de ikinci el konut satışları yüzde 2 azaldı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de 2. el konut satışları, Ağustos 2021'de aylık bazda yüzde 2 azaldı ve 5,88 milyona geriledi.

ABD'de 2. el konut satışları yüzde 2 arttı!

Merakla beklenen rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları, Temmuz 2021'de aylık bazda yüzde 2 arttı ve 5,99 milyona çıktı.

ABD'de ikinci el konut satışlarında artış!

ABD'de ikinci el konut satışları Haziran ayında aylık yüzde 1,4 artarak 5,86 milyon oldu. 

ABD'de ikinci el konut satışları Nisan ayında azaldı!

Merakla beklenen ABD ikinci el konut satış rakamları açıklandı. Açıklanan son rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Nisan ayında azaldı...

ABD'de ikinci el konut satışları yüzde 2,7 azaldı!

ABD'de ikinci el konut satışları, tüm beklentilere rağmen Nisan ayında geçtiğimiz yılın Nisan ayına göre yüzde 2,7 azalışla 5,85 milyona geriledi.

İkinci el konut satışları düştü mü?

021 yılının ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre konut satış adedi yüzde 23, 2. el konut satışları da yüzde 22 oranında azalma gösterdi. 

ABD'de ikinci el konut satışları martta yüzde 3,7 düştü!

ABD'de ikinci el konut satışları, mart ayında Şubat ayına göre yüzde 3,7 düşüş göstererek 6,01 milyona geriledi.

İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı?

İkinci el konut satışları 2021'in 1. çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 22 geriledi. Peki ikinci el konut fiyatları ne oldu? İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı? İşte 2021'in 1. çeyreğinin konut satış verileri...

ABD'de ikinci el konut satışları Şubat ayında beklenenden fazla azaldı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Şubat ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 6,6 azalarak 6,22 milyon oldu

Bursa’da ikinci el konutlara rağbet arttı!

Pandemiye rağmen 2020'yi rekorla kapatan Türkiye konut satışlarını rekor seviyede kapattı. Bursa’da 55 bin 222 konutun satıldığı geçen yılda, dikkat çeken ise ikinci el konut satışları oldu.

ikinci el konut fiyatları Haberi

ikinci el konut fiyatları

İkinci el konut satışları 2021'in 1. çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 22 geriledi. Peki ikinci el konut fiyatları ne oldu? İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı? İşte 2021'in 1. çeyreğinin konut satış verileri...

TÜGEM ve Endeksa işbirliği ile hazırlanan “İkinci El Konut Piyasası” raporuna göre, 2021'de 1. çeyrek sonu itibarı ile Türkiye genelinde ev fiyatları 1 yıllık yüzde 34 arttı. 1. çeyrek sonu itibarı ile Türkiye’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 81 TL, ortalama amortisman süresi 21 yıl, ortalama pazarlama süresi 66 gün olarak gerçekleşti. 1. çeyrek sonu itibarı ile İstanbul’da 237 bin 260, Ankara’da 121 bin 634, İzmir’de ise 76 bin 562 adet konut stoku var.

Türkiye genelinde konut fiyatlarında 1 yıllık artış...