ilk kez ev alanlara yardım

ilk kez ev alanlara yardım

İlk defa ev alacak vatandaşlara devletten müjde geldi. Hükümet ilk defa ev almak isteyen vatandaşlara 31 bin TL yardım yapıyor. Söz konusu yardımın bazı koşulları bulunuyor.

İlk kez ev alacak vatandaşlara devletten müjde!

İlk defa ev alacak vatandaşlara devletten müjde geldi. Hükümet ilk defa ev almak isteyen vatandaşlara 31 bin TL yardım yapıyor. Söz konusu yardımın bazı koşulları bulunuyor.

Şubat'ta 11 bin kişi ilk kez konut kredisi kullandı!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, Şubat ayına yönelik kredi stok rakamlarını açıkladı. Buna Şubat ayında 11 bin kişi ilk kez konut kredisi kullandı. 

Devlet ev alana 69 bin lira destek veriyor!

Vatandaşlar devlet tarafından sağlanan katkılarla ev sahibi olabiliyor. Evlenene devlet teşviği yapılan düzenleme ile çeyiz hesabı destek parası 9 bin liraya çıkarken, ilk kez ev alana devlet teşviği ise konut hesabı ile 25 bin liraya çıktı.

Prefabrik, Modüler, Mobil Ev ve Yapı Sistemleri Fuarı 16-18 Eylül 2021'de!

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından Türkiye'de 16-18 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ilk kez yapılacak "Prefabrik, Modüler, Mobil Ev ve Yapı Sistemleri Fuarı"  250 katılımcı firma ve 20 bin ziyaretçi hedefi ile sektörün buluşma noktası olacak.

Yıllık cari açıkta 1,5 yılın ardından ilk kez iyileşme görüldü!

En son geçen yılın şubat ayında fazla veren ve o tarihten itibaren koronavirüs salgınının olumsuz etkileri ile eksiye geçen cari dengede, Ağustos 2019'dan bu yana ilk kez iyileşme görüldü.

İngiltere'de ilk kez ev sahibi olacaklara müjde!

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak yaptığı açıklamada konut sektörünün de desteklenmesi için ilk kez ev sahibi olacaklar için yüzde 5 depozito karşılığında konut kredisi ile ev sahibi olabilmenin mümkün olacağını söyledi.

Bitcoin ilk kez 50 bin dolar seviyesini geçti!

Tarihini yükselişini sürdüren kripto para birimi Bitcoin, piyasaya çıktığı 2009'dan bu yana ilk kez 50 bin dolar seviyesini geçti.

İlk kez ev alacaklara 82 bin TL yardım!

2021 devlet yardımlı hibe programları açıklandı. Bu yardımlar kapsamında ilk kez ev alanlara geri ödemesiz 82 bin TL yardım yapılacak.

Konut hesabı 2021!

Devlet, ilk kez ev sahibi olmak isteyenlere destek veriyor. Peki konut hesabı uygulamasına 2021 desteği ne kadar? İşte konut hesabı 2021 destek oranı... 

Devletten ilk kez ev sahibi olana hibe desteği!

Devlet, 2020 yılı destek ve hibe para programları kapsamında ilk defa ev alacak gençlere 82 bin TL hibe desteğinde bulunuyor. İşte geri ödemesiz yardımın başvuru koşulları...

İlk kez ev alacaklar dikkat! Konut hesabı nasıl açılır? 

Evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere devlet desteği sürüyor. Peki konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? İşte ayrıntılar...

Ev alacaklara devletten 25 bin TL destek!

İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlar için sevindiren haber geldi. Devlet ilk defa ev alacak vatandaşlar için yaklaşık yüzde 25 hibe desteği sunuyor. Buna göre konut hesabı açan ve bu hesaplarda birikim yapan vatandaşlara en az 25 bin TL yardım yapılacak.

Rusya ile Ukrayna uzun yıllardan beri ilk kez ticari işbirliğini görüşüyor!

Rusya’nın başkenti Moskova’da, 2014 yılının ocak ayından beri ilk kez Ukrayna ile ticari ve ekonomik işbirliğinin ele alındığı bir görüşmenin yapıldığı bildirildi.

ilk kez ev alanlara yardım Haberi

ilk kez ev alanlara yardım

Devlet destekli konut hesabı için hükümet tarafından verilen yardımlar devam ediyor. Takvim'de yer alan habere göre; konut almadan önce bankada hesap açan vatandaşlara her ay düzenli para birikimi yapan bireylere ilk kez konut sahibi olmaları koşulu ile devletten hibe para desteği sağlanıyor. Fakat bu desteğin bazı koşulları bulunuyor.
 

HESAPTAN PARA ÇEKME HAKKI

Ev almak isteyen vatandaşlar sadece bir konut hesabı açabiliyor.  Konut hesabına yapılacak asgari ödeme tutarının her yılın başında yeniden değerleme oranına göre artırılması gerekecek. Ödeme planı ile birlikte faiz oranları da banka ve vatandaş arasında yapılacak anlaşma ile belirlenecek. Konut hesabından para çekme hakkına yönelik de bazı düzenlemeler yapıldı.  Buna göre, hesabın açılış tarihi ile çekim tarihine kadar hesapta biriken asgari ödeme tutarının dışında kalan tutar çekilebilecek. Hesaptan...