imar planına itiraz antalya

imar planına itiraz antalya

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan "Antalya-Burdur 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı"nın eksik ve yanlışlar içinde olduğunu savunarak, planın mevcut haliyle onaylanması halinde hukuki süreç başlatacaklarını bi

Adalar Kent Konseyi'nden pist yapımının önünü açan imar planına itiraz!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Büyükada’ya helikopter pisti yapılmasının önünü açan imar planına onay vermesinden sonra Adalar Kent Konseyi, dün plan değişikliğine itiraz etti.

Girne-Çatalköy imar planına destek!

Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi, Şehir Plancıları Odası’nın Cuma günkü açıklamasına destek verdi. İnisiyatif, Girne-Çatalköy imar planına aykırı bir gelişmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Gazipaşa'da imar planına tepki gösterenler eylem yaptı!

Gazipaşa ve Antalya Belediyesi tarafından onaylanan Gazipaşa'da yapılan imar planına tepki gösteren vatandaşlar, "Yapılan planlama ile ilçe halkı, sahilleri kullanamayacak" dedi...

Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul’un ÇED Raporu’na dava açacağız!

Kanal İstanbul’un ÇED Raporu’nun onaylanmasının ardından, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul’un imar planına itiraz edeceğini ve ÇED raporuna dava açacağını söyledi…

İzmir’de cemevleri imar planına ibadethane olarak işlenecek!

Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri'ne katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada “Cemevlerinin ibadethane statüsünün imar planına işlenmesi konusunu meclis gündemine getirdik” dedi.

Diamond of İstanbul projesinin yeni imar planına CHP'den tepki!

CHP, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı Hattat Holding’in imara uygun olmaması gerekçesi ile mühürlenerek yarım kalan Maslak’taki gökdelen projesinin önünü açan imar planlarına itiraz edeceğini duyurdu...

Alanya'da 1/1000 imar planına itiraz!

Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi  meclis üyeleri ve komisyonlarında oy birliğyle karar verilen 1/1000 imar planına itiraz inşaat sektörünü zorluyor.

Yeşilköy'deki askeri alanın imar planına itiraz!

Bakırköy Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve askıya çıkan planlara itiraz edecek.

Maltepe Gülsuyu-Gülensu imar planına ilişkin itiraz planı askıda!

Maltepe İlçesi, Gülsuyu - Gülensu Mahallelerine ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli plan tadilatı askıya çıktı.

Zeytinburnu Seyitnizam nazım imar planına ilişkin itiraz planı askıda!

Zeytinburnu İlçesi, Seyit Nizam Mahallesi, 2980 ada, 44 ve 45 parsellere ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli plan askıya çıkarıldı.

Zeytinburnu Nuripaşa nazım imar planına ilişkin itiraz planı askıda!

Zeytinburnu İlçesi, Nuripaşa Mahallesi, 2276 ada, 28, 29, 125, 126, 530, 540, 551 parsellere ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli plan askıya çıkarıldı.

Ümraniye nazım imar planına ilişkin itiraz planı askıda!

Ümraniye İlçesi, Adem Yavuz - Aşağı Dudulu - Cemil Meriç - Huzur - Ihlamur Kuyu parseller ve Yukarı Dudullu Mahalleleri Nazım İmar Planı'na ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli plan askıya çıkarıldı.

Maltepe Başıbüyük nazım imar planına ilişkin itiraz planı askıda!

Maltepe İlçesi, Başıbüyük Mahallesi, Nazım İmar Planı'na ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli plan bugün askıya çıkarıldı...

imar planına itiraz antalya

imar planına itiraz antalya imar planına itiraz antalya

Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın düzenlediği basın toplantısında, Çevre ve Orman Bakanlığı'nca hazırlanan rapor hakkında hazırladıkları "Antalya-Burdur 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Eleştiri ve Öneri Raporu"nu kamuoyuna sundu.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nca ülke çapında başlatılan 1/100.000 ölçekli planlama çalışmalarının, ülkenin planlı kalkınması ve yapılaşması için yeniden olumlu bir başlangıç olacağını ifade eden Aydın, üç yılda hazırlanmasının zorunlu olduğu belirtilen 'Bütüncül Alt Ölçekli Çevre Düzeni veya Nazım İmar Planları'nın hazırlanması ve onanması aşamasında, bu plana uygunluğunu hangi idarenin denetleyeceği konusuna açıklık getirilmediğini söyledi. 1/100.000 Ölçekli Antalya-Burdur Çevre Düzeni Planı'nın incelendiğinde, planlama hiyerarşisinin eksikliğinin açıkça görüldüğünü savunan Aydın, şöyle devam etti: "Bu planın Çevre Düzeni Planı değil Alt Bölge Plan olması ve planın çalışma sınırları içine, Antalya kent merkezi...