imar planına itiraz antalya

imar planına itiraz antalya

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan "Antalya-Burdur 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı"nın eksik ve yanlışlar içinde olduğunu savunarak, planın mevcut haliyle onaylanması halinde hukuki süreç başlatacaklarını bi

Manisa’nın imar planına Şehir Plancıları Odası'ndan itiraz!

MHP'li Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan ve Şehzadeler ile Yunusemre ilçelerini kapsayan 1/500 ölçekli revizyon imar planının askı süreci biterken, plana ilişkin itirazlar sürüyor.

Kanal İstanbul Projesi imar planlarına itiraz için son gün 24 Nisan!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak Yenişehir’e son şeklini vererek askıya çıkardığı imar planlarına itiraz süresi 24 Nisan'da sona eriyor. 

Uzungöl İmar Planı’na durdurma kararı!

Uzungöl için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı yeni imar planı çalışması yargıya taşındı. İmar planıyla ilgili mevzuatına aykırı olduğu nedeniyle durdurma kararı verildi.

İmar planı askı itiraz dilekçesi 2021!

Bir bölgenin imar planları belli bir süreliğine askıya çıkıyor. Bu bir aylık ilan süresi içinde planlara itiraz edilebiliyor. Peki, imar planı itirazı nasıl yapılır?

Avcılar Yeşilkent Mahallesi imar planına kavuşuyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde 1/5000 ölçekli imar planını hayata geçiriyor.

İmar planına itiraz dava açma süresi 2021!

Bir bölgenin imar planları belli bir süreliğine askıya çıkıyor. Bu bir aylık ilan süresi içerisinde planlara itiraz ediliyor. Peki imar planına ne zaman itiraz ediliyor? İşte imar planına itiraz dava açma süresi 2021...

İmar planı itiraz dilekçesi örneği 2021!

İmar planları belediye başkanlığı tarafından belirlenen ilan yerlerinde ilgililerin görmeleri ve itiraz hakkını kullanabilmeleri için bir aylık süre ile ilan ediliyor. Bu sürede imar planına itiraz edilebiliyor. İşte imar planı itiraz dilekçesi örneği 2021...

Çekmeköy Nazım İmar Planı'na ilişkin itiraz plan askıda!

Çekmeköy ilçesi, Nazım İmar Planı'na ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli 24.07.2020 tasdik tarihli plan askıya çıkarıldı...

Adalar Kent Konseyi'nden pist yapımının önünü açan imar planına itiraz!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Büyükada’ya helikopter pisti yapılmasının önünü açan imar planına onay vermesinden sonra Adalar Kent Konseyi, dün plan değişikliğine itiraz etti.

Fikirtepe yeni imar planına kavuşuyor!

Kentsel dönüşüm mağdurlarına müjdeleri peş peşe veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe için yeni imar planı hazırlandığını söyledi.

Girne-Çatalköy imar planına destek!

Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi, Şehir Plancıları Odası’nın Cuma günkü açıklamasına destek verdi. İnisiyatif, Girne-Çatalköy imar planına aykırı bir gelişmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Gazipaşa'da imar planına tepki gösterenler eylem yaptı!

Gazipaşa ve Antalya Belediyesi tarafından onaylanan Gazipaşa'da yapılan imar planına tepki gösteren vatandaşlar, "Yapılan planlama ile ilçe halkı, sahilleri kullanamayacak" dedi...

Kartal Merkez Nazım İmar Planı'na ilişkin itiraz plan askıda!

Kartal İlçesi, Merkez Nazım İmar Planı'na ilişkin itiraz 1/5000 ölçekli plan askıya çıkarıldı...

imar planına itiraz antalya Haberi

imar planına itiraz antalya

Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın düzenlediği basın toplantısında, Çevre ve Orman Bakanlığı'nca hazırlanan rapor hakkında hazırladıkları "Antalya-Burdur 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Eleştiri ve Öneri Raporu"nu kamuoyuna sundu.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nca ülke çapında başlatılan 1/100.000 ölçekli planlama çalışmalarının, ülkenin planlı kalkınması ve yapılaşması için yeniden olumlu bir başlangıç olacağını ifade eden Aydın, üç yılda hazırlanmasının zorunlu olduğu belirtilen 'Bütüncül Alt Ölçekli Çevre Düzeni veya Nazım İmar Planları'nın hazırlanması ve onanması aşamasında, bu plana uygunluğunu hangi idarenin denetleyeceği konusuna açıklık getirilmediğini söyledi. 1/100.000 Ölçekli Antalya-Burdur Çevre Düzeni Planı'nın incelendiğinde, planlama hiyerarşisinin eksikliğinin açıkça görüldüğünü savunan Aydın, şöyle devam etti: "Bu planın Çevre Düzeni Planı değil Alt Bölge Plan olması ve planın çalışma sınırları içine, Antalya kent merkezi...