inşaat üretimi euro

inşaat üretimi euro

Eurostat verilerine göre, Euro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, mart ayında yüzde 0,3 düştü.

Avrupa'da inşaat üretimi Nisan'da yüzde 11,7 azaldı!

Avrupa Birliği'nde (AB) inşaat üretimi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirlerinin geniş ölçüde uygulandığı nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 11,7 düşüş kaydetti.

Almanya'da Nisan ayında inşaat üretimi yüzde 4,1 düştü!

Almanya'da Nisan ayında tüketim malları üretiminde yüzde 9,7 ve sanayi dışında inşaatta bir önceki aya göre yüzde 4,1 düşüş görüldü.

AB'de inşaat üretimi Mart ayında sert düştü!

Avrupa Birliği'nde (AB) inşaat üretimi, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin geniş ölçüde yürürlüğe girmeye başladığı Mart'Ta bir önceki aya göre yüzde 12 azaldı.

Almanya'da Mart ayında inşaat üretimi yüzde 1,8 arttı!

Almanya'da Mart ayında tüketim malları üretimi yüzde 7,5 düşerken sanayi dışında inşaatta bir önceki aya göre yüzde 1,8 artış görüldü.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi şubatta yüzde 1,5 düştü!

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), verilerine göre; Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5 düşüş gösterdi.

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi Şubat ayında düştü!

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5 düştü.

Almanya'da Şubat ayında inşaat üretimi yüzde 1 azaldı!

Almanya'da Şubat ayında tüketim malları üretimi yüzde 1,8 artarken, sanayi dışında, inşaatta bir önceki aya göre yüzde 1 azalış görüldü.

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi Ocak'ta yüzde 9.3 arttı!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nce (İMSAD) hazırlanan Mart 2020 Sektör Raporu sonuçları açıklandı. Rapora göre; inşaat malzemeleri üretimi 15 ay sonra ilk kez Ocak'ta arttı.

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi Ocak ayında yükseldi!

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, Ocak'ta bir önceki aya göre yüzde 3,6 oranında artış gösterdi.

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi aralıkta düştü!

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, 2019 yılının Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 3,1 azalma gösterdi...

Taşyapı İnşaat'a 467 milyon euro vergi harç istisnası!

Taşyapı İnşaat, geçtiğimiz yıl aralık ayına ilişkin, 467 milyon euro hizmet geliri için vergi, resim, harç istisnası belgesi aldı...

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi 2019 Kasım'da yüzde 0,7 arttı!

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre Euro Bölgesi'nde İnşaat üretimi 2019 Kasım ayında bir önce aya göre yüzde 0,7 artış gösterdi.

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi Ekim'de yüzde 1 düştü!

Avrupa İstatistik Ofisi verilerine göre; Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 1 düşüş gösterdi.

inşaat üretimi euro

inşaat üretimi euro inşaat üretimi euro

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, 19 üyeli Euro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, mart ayında şubat ayına göre yüzde 0,3 düşüş kaydetti. İnşaat üretimi, 2018 yılının mart ayına göre ise yüzde 6,3 artış gösterdi.

Bloomberght'de yer alan habere göre; AB'de ise inşaat üretimi martta önceki aya göre yüzde 0,7 düşüş yaşarken, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,8 arttı.

AB ülkeleri arasında martta inşaat üretiminde önceki aya oranla en fazla artış yüzde 2,4 ile Çekya'da, yüzde 1,8 ile Romanya'da ve yüzde 1 ile Almanya'da oldu.

En fazla düşüş ise yüzde 6,1 ile Slovenya'da, yüzde 2,5 ile Macaristan ve yüzde 1,9 ile İngiltere'de olarak...