internetten ev alınır mı

internetten ev alınır mı

Mersin Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, internet üzerinden satılan evlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "En çok dolandırıcılık internet üzerinden yapılıyor. " dedi.

Ev alacaklar, online satış sitelerine dikkat!

Ev ve otomobil arayanların büyük çoğunluğu günümüzde artık ilk baktığı yer online ilan ve satış siteleri oluyor. Müşterilerin bu mecraya kaymasıyla, doğal olarak dolandırıcılar da bu sitelerde cirit atmaya başladı.

TOKİ'den ucuza ev sahibi olma fırsatı!

Gündemde geniş yer tutmayı başaran ve kısa süre içerisinde büyük ilgi gören TOKİ konut kredisi nasıl alınır? TOKİ'den ev almak için hangi bankalar kredi veriyor?

Aidat borçları ev sahibinden istenebilir!

Kira kontratında aidatı kiracınızın ödeyeceği yönünde bir anlaşmanın yapılmaması durumunda, site yönetimine kiracının ödemediği aidatlar gecikme faizi ile birlikte ev sahibinden alınır.

Peşinat olmadan ev kredisi alınır mı?

Ev satın almak isteyen vatandaşların en fazla seçtiği kampanyalar arasında yer alan konut kredileri belirli bir tutara kadar veriliyor. Farklı bir deyişle ev bedelinin yüzde 80, 75 veya 50’sine kadar konut kredisi sunuluyor. Kalan bölüm ise peşinat olarak veriliyor.

Bankalardan konut kredisi nasıl alınır?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların birçoğu konut kredisine başvuruyor. Konut kredisi faiz oranlarının da düşük seyretmesiyle birlikte krediye olan talepler arttı. Peki konut kredisi nasıl alınır?

TOKİ'den kimler ev alabilir? 

TOKİ'den ev almak isteyenler için başvurular devam ediyor. Peki, TOKİ'den nasıl ev alınır? TOKİ'den ev almanın şartları nelerdir? TOKİ'den kimler ev alabilir? İşte tüm merak edilenler...

En uygun konut kredisi nasıl alınır?

Ev kirası vermemeyi ve ev sahibi olmayı her vatandaş istiyor. Ancak kredilerin yüksek olması ve peşinat bulamama gibi durumlar, konut sahibi olmayı zorlaştırıyor. Peki en uygun konut kredisi nasıl alınır? İşte detaylar...

Ev almak isteyenlere müjde! Devletten 30 bin TL destek!

Devlet ilk defa ev alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL'ye varan geri ödemesiz destek sağlıyor. Peki devletin verdiği geri ödemesiz hibe desteği nasıl alınır? Devlet destekli geri ödemesiz ev alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

Krediyle zarar etmeden nasıl ev alınır?

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut alırken zarar etmeden nasıl ev alacaklarını merak ediyor. İşte, evde zarar ettirmeyen 10 tüyo…

İhtilaflı ev için istimlak bedeli alınır mı?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Babam 1984’te Manisa’dan bir ev aldı. Evin satışı için bir işlem yapılmamış. Çünkü evin ihtilaflı olduğu söylenmiş. Bu yerde istimlaklar oldu ve istimlak bedelini eski malikler aldı. Buna karşı ne yapabiliriz?' sorusunu yanıtladı.

Konut kredisi nasıl alınır 2020?

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacakları hakkında araştırma yapıyor. Peki konut kredisi nasıl alınır?

TOKİ'den nasıl ev alınır 20 soruda tüm detaylarıyla!

Türkiye'nin dört bir yanında yeni konutlar inşa eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapıyor. Peki TOKİ'den nasıl ev alınır? TOKİ'den ev alabilmek için hangi şartlar gerekli? İşte merak edilen tüm detaylar...

TOKİ'den 5 adımda konut alma rehberi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı2nın inşa edeceği 100 bin konut için başvuru dönemi başladı. Peki 100 TOKİ'den nasıl ev alınır?

Konut ekspertiz raporu nasıl alınır?

Konut kredisiyle ev almak için evin ekspertiz sürecine girmesi gerekiyor. Peki ekspertiz süreci nasıl başlıyor? Ekspertiz nasıl alınır?

internetten ev alınır mı

internetten ev alınır mı internetten ev alınır mı

Mersin Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, internet üzerinden satılan evlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "En çok dolandırıcılık internet üzerinden yapılıyor. Olmayan bir evden vatandaşlardan para alıyorlar ve kayıplara karışıyorlar. Bunlara kaçak emlakçılar diyorlar ancak bunlar düpedüz sahtekar emlakçılardır" dedi.  

Emlakçılık sektörü ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Madenli, şu anda eskiye oranla konut satışlarında yavaşlama olduğunu söyledi. Bir ara faiz oranlarının dalgalanmasının ardından konut satışlarının yükseldiğini kaydeden Madenli, "Bununla birlikte konut fiyatları da yükseldi. Konut fiyatlarının yükselmesinin bir diğer ve en önemli sebeplerinden biri de Suriyeli vatandaşların Mersin’e gelmesi ve kiralık ev aramaları. 2012 yılında resmi kaynaklara göre Mersin’de 125 bin boş konut vardı. Dolayısıyla biz Türkiye'nin neresine gidersek gidelim, Türkiye'nin en ucuz evleri Mersin’de...