07 / 10 / 2022

istanbul da raylı sistemler

istanbul da raylı sistemler

Kartal Kaynarca metrosu 2012 yılında hizmete açılan Kadıköy Kartal metro hattının Kaynarca'ya kadar uzatılması kapsamında hayata geçiriliyor. Kaynarca metrosu son durumunda inşaatların başladığı bilgisini verebiliriz...

Havalimanı Aksaray metro hattı!

Havalimanı Aksaray metro hattının toplam uzunluğu 19,6 kilometre olarak biliniyor. Hat'ta 18 istasyon bulunurken sefer süresi ortalama 32 dakika sürüyor ve günde 220 bin yolcu taşınıyor...

İstanbul'da yeni metro projeleri!

İstanbul'da yeni metro projeleri ile 2019 yılına kadar 400 kilometre, 2019 yılından sonra ise 776 kilometre raylı sistem uzunluğunun olması bekleniyor. Yeni metro projelerinin detayı haberimizde...

İstanbul'da raylı sistemler!

İstanbul'da raylı sistemler 2004 yılından önce 45 kilometrelik bir uzunluğa sahipken 2013 yılında 141 kilometrelik uzunluğa ulaşıyor. Her Yere Metro, Her Yerde Metro sloganıyla yola çıkılan İstanbul'un raylı sistemleri şöyle...

İstanbul'un raylı sistem çalışmalarında son durum ne?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da inşası süren raylı sistem çalışmalarıyla ilgili konuştu.

İstanbul'da raylı sistem atağı! Metro inşaatları tam gaz!

Posta Gazetesi köşe yazarı Hakan Çelik, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun İstanbul'daki metro çalışmalarına ilişkin açıklamalarını kaleme aldı. İşte Hakan Çelik'in 'İstanbul'da raylı ulaşım hamlesi' başlıklı yazısı...

İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Alpkökin: İstanbul'da durdurulmuş bir metro hattı yok!

İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Doç. Dr. Pelin Alpkökin İstanbul'daki raylı sistem projeleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

İstanbul'da raylı sistem çalışmaları tam gaz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin aynı anda on metro inşaatını sürdürdüğüne dikkat çekti ve konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da 2 senede 30 kilometrelik metro hattı açıldı!

İstanbul'da yeni metro hatlarının çalışmaları hız kesmiyor. 29 Ekim’de hizmete sunulması hedeflenen Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Füniküler Hattı ile İstanbul’da son 2 senede 30 kilometre uzunluğunda raylı sistem hattı devreye alınmış olacak. 

Blackspade 18'inci mağazasını Vadi istanbul'da hizmete açtı!

Markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Blackspade, Vadi istanbul'da mağaza açtı...

İstanbul'da raylı sistem uzunluğu 263 kilometreye ulaştı!

İBB Raylı Sistem Daire Başkanı Doç. Dr. Pelin Alpkökin, İstanbul’un metro ağını anlattı. " Şu anda 75 kilometre inşaatı devam eden 10 raylı sistem hattımız var" diyen Alpkökin, "En büyük hayalimiz şu anda devam eden projelerin devreye alınması" dedi.

İstanbul'da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler dikkat! 

İstanbul'da ulaşım zorluğu nedeniyle raylı sistemlerinin çoğunluklu olduğu bölgelerde ev ve kira fiyatları bir hayli arttı. Bu bölgelerde yatırım yapan vatandaşlar kira konusunda kazançlı oluyor. 

İstanbul'da hangi metro hattı ne zaman açılacak?

İBB yönetimi, geçmiş yıllarda beklenen düzeye ulaştırılamayan raylı sistemleri hızla geliştirmek için düğmeye bastı. İstanbul'da raylı sistemlerin uzunluğu 425 kilometreye ulaşacak. Peki hangi metro hattı ne zaman açılacak? İşte İstanbul'un açılacak metro hatları...

İstanbul'da 2029 hedefi: 622.15 kilometre raylı sistem ağı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki raylı sistem hattı uzunluğunun 2024 -2029 arasında yeni hatlarla birlikte, 622,15 kilometreye çıkacağını söyledi. İmamoğlu, HIZRAY için 2021'de ihaleye çıkacaklarını kaydetti.

İstanbul Öncü ve Yenilikçi Raylı Sistemler Toplantısı 7 Şubat'ta!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşımdaki sorunlarını çözmek için  “Öncü ve Yenilikçi Raylı Sistemler Toplantısı” gerçekleştirecek. Toplantıda raylı sistemdeki mevcut durum tartışılacak. 

İstanbul'da bu yıl hangi metro hatları açılacak?

Milyonlarca kişinin yaşamını sürdürdüğü mega kent İstanbul'da raylı sistem yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Peki İstanbul'da bu yıl hangi metro hatları açılacak?

İstanbul'da 180 kilometreyi aşkın metro hattı var!

Metrolar kent içi ulaşımın olmazsa olmazı. En uzun metro ağı 743 kilometre ile Şanghay’da bulunuyor. İstanbul’da diğer raylı sistemler hariç 180 kilometreden fazla metro hattı var. Moskova Metrosu ise sanat galerisinden farksız tasarımıyla eşsiz.

istanbul da raylı sistemler Haberi

istanbul da raylı sistemler


Kaynarca metrosu son durum!


Kaynarca metrosu son durumunu Kartal Kaynarca arası ve Kaynarca Tersane arası olarak ayırabiliriz. Kartal Kaynarca metrosu son durumunda inşaatının başladığını söyleyebiliriz. Kartal Kaynarca metrosu 2012 yılında hizmete açılan Kadıköy Kartal metro hattının Kaynarca'ya kadar uzatılması kapsamında hayata geçiriliyor. 


Kaynarca metrosunun hat uzunluğunun 4,4 kilometre olması bekleniyor. Kartal Kaynarca metro hattına, Yakacık, Pendik ve Kaynarca olmak üzere 3 istasyon yapılıyor. Kartal Kaynarca metrosun 138 milyon dolarlık yatırım bedeliyle inşa ediliyor. 2015 yılında hizmete alınması beklenen Kaynarca metrosu son durumu hakkında Kartal Kaynarca arasının 8 dakikada kat edilebileceğini ve bu yönlerde saatte 60 bin yolcu taşınabileceğini söyleyebiliriz. 


Kaynarca metrosu son durum olarak Kaynarca Tuzla Tersane metro hattından bahsedebiliriz. İnşaatı devam eden Kaynarca Tuzla metrosunda toplam 2 adet istasyonun yer alması...