01 / 07 / 2022

İstanbul'un raylı sistem çalışmalarında son durum ne?

İstanbul'un raylı sistem çalışmalarında son durum ne?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da inşası süren raylı sistem çalışmalarıyla ilgili konuştu.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nda dün akşam İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği'nce (İHMD) gerçekleştirilen iftar yemeğine katılım gösterdi.

İftarın ardından İHMD üyesi muhabirlerle havalimanındaki dernek odasında görüşen Karaismailoğlu, bakanlığın çalışmalarıyla ilgili son dakika bilgilerini aktardı. 

İstanbul un raylı sistem çalışmalarında son durum ne?

İstanbul Havalimanı'nın öneminin altını çizen Adil Karaismailoğlu, "Burası dünyanın transfer merkezi. İstanbul Havalimanı bizim gözbebeğimiz. Gözümüz gibi buraya bakıyoruz" diye konuştu ve çok kıymet verdiklerine vurgu yaptı. Kamu-özel iş birliği açısından oldukça önem verdikleri ve dünyaya örnek şekilde aktardıkları bir yer olduğunu belirten Karaismailoğlu, "Ben buranın havalimanı olmadan önceki halini de çok iyi biliyorum. Burası taş ve kum ocaklarının olduğu, hayatın sıfır olduğu bir yerdi. Yaşamın olmadığı bir bölgeydi" açıklamasında bulundu.