istanbul depremi açıklamaları 2021

istanbul depremi açıklamaları 2021

Jeoloji Mühendisi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, Marmara'da 7.2 ve üzerinde büyüklükte bir depremin 2045 yılından önce olamayacağını söyledi.

Beklenen deprem İstanbul ve Marmara bölgesi için yıkım olacak!

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, beklenen büyük Marmara Depremi'nin ulusal bir yıkıma sebep olacağına vurgu yaparak ulusal seferberlik çağrısında bulundu.

Büyük İstanbul depreminde 491 bin binanın hasar alması bekleniyor!

İstanbul'da olması beklenen 7,5 ve üzeri bir depremde 13 bin 492'si çok ağır olmak üzere 491 bin binanın hasar alacağı tahmin ediliyor. 

Büyük İstanbul depreminde kaç bina hasar alacak?

Olası İstanbul depremine yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilçe genelinde deprem sonucu kaç binanın yıkılıp kaçının hasar alacağına yönelik araştırma gerçekleştiriyor. 

İstanbul 7.5 şiddetindeki depreme hazır mı?

"İstanbul’da olası bir depreme hazır mıyız? Lojistik altyapısı yeterli mi? Ne kadar hasar ile karşılaşılır? Öncelikli eylem planımız hazırlandı mı?" İşte bu soruların yanıtları...

İstanbul depremi için alarm zilleri çalıyor!

En kalabalık şehir İstanbul için alarm zilleri sürekli çalıyor. Bugün meydana gelirse ne olur biliyor musunuz? Yine büyük can kayıpları ve yine büyük kaos yaşanır.

İstanbul depreminde binaların yüzde 43'ü hasar görecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Kandilli Rasathanesi’nin beraber hazırladığı raporda, eğer İstanbul’da 7.5 şiddetinde bir deprem meydana gelirse neler yaşanacağına yer verildi. İBB Deprem Risk Yönetimi Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman da depreme ilişkin konuştu.

Büyük İstanbul depremi beklenenin üstünde hasara neden olacak!

Beklenen İstanbul depremine ilişkin kısa süre önce yapılan resmi açıklamalar, Türkiye’nin en büyük şehrinde yaşayan milyonlarca insanın tedbir alınmaması sebebiyle yaklaşan bir felaketle karşı karşıya olduğuna dikkat çekiyor. 

İstanbul'u depreme hazırlamak tarihi bir sorumluluk!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘inadına yapacağız’ demesiyle tekrardan gündeme gelen Kanal İstanbul ile ilgili görüşlerini paylaşan Uğur Dündar, İstanbul depremine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Adil Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile yeni bir çağın kapısını aralıyoruz!

Çılgın proje ile ilgili önemli açıklamalar yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son zamanların gündem konuları arasında yer alan Kanal İstanbul ile ulaşım sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapısının aralandığını belirtti.

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy'dan İstanbul depremi açıklaması!

Ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy beklenen İstanbul depremi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Ahmet Ercan'dan korkutan İstanbul depremi açıklaması!

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, büyük İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklamalar yaptı. 

İstanbul depremi nerede olacak?

İstanbul depremi, 17 Ağustos depreminin yıldönümü sebebiyle yeniden gündeme geldi. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Türkiye'nin gündemindeki büyük İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

İstanbul'da 700 bin bina kentsel dönüşüme girmeli!

17 Ağustos İstanbul depremi yıldönümü gelirken uzman isimler büyük İstanbul depremine yönelik açıklamalarına devam ediyor. AFAM Müdürü ve inşaat mühendisi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, İstanbul'da 700 bin binanın kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini dile getirdi. 

İstanbul'da binlerce bina çökecek!

Herkesin aklındaki büyük soru İstanbul depremi. Uzmanların yaptıkları açıklamalar, İstanbul depremiyle ilgili endişeleri artırıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuya ilişkin sık sık açıklamalarda bulunuyor.

Prof. Dr. Naci Görür'den korkutan deprem açıklaması!

Bingöl depremi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Prof. Dr. Naci Görür, "Hep söylüyorum, bu iyi değil. Hem Yedisu hem de Göynük fayında büyük deprem bekliyoruz. Buralardaki yerleşim alanlarında kentsel/köysel dönüşümlere başlanmalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan çok önemli Kanal İstanbul açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündemden düşmeyen Kanal İstanbul projesine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. İmamoğlu, Kanal İstanbul'un kişisel bir meselesi olmadığına dikkat çekti.

Türkiye, Kanal İstanbul'a kavuşacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısına katıldı, burada açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Kanal İstanbul'a CHP'ye rağmen kavuşacak" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş Kanal İstanbul açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çılgın proje Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Prof. Dr. Naci Görür'den kan donduran İstanbul depremi açıklaması!

Bilim Akademisi Üyesi ve İTÜ Jeoloji Mühendisi öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, beklenen İstanbul depremi ile ilgili kan donduran açıklamalar yaptı.

Gürkan Akgün'den Kanal İstanbul açıklaması!

Bugün temelinin atılacağı ve tören gerçekleştirileceği belirtilen çılgın proje Kanal İstanbul'la ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. İBB’nin İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün, temel atma töreniyle ilgili konuştu.

Uzmanlardan Bingöl depremi açıklaması! 

Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Prof. Dr. Ahmet Ercan dün Bingöl'de meydana gelen depremle ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Görür'ün o açıklaması...

istanbul depremi açıklamaları 2021 Haberi

istanbul depremi açıklamaları 2021

Dünya Gazetesi köşe yazarı Yasemin Salih, bugünkü köşesinde Jeoloji Mühendisi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın depreme ilişkin açıklamalarını kaleme aldı.

İşte Yasemin Salih'in 'Deprem herkes için afet değil' başlıklı yazısı...

Büyük Marmara depremi veya Gölcük depremi şeklinde akıllarda yer eden, yakın tarihimizin en büyük doğal afetinin meydana geldiği o gün, Türkiye'de korkunç bir yıkım yaşandı. 18 binien fazla kişi, yıkılan binaların altında hayatını kaybetti. 17 Ağustos 1999’un sabahında hayatta kalanlar ise izleri silinmeyecek psikolojik travmalara uyandı. 

Depremin üstünden geçen 22 senede pek çok şey konuşuldu. Başka depremler de gmeydana geldi. Başka felaketlerde yıkımlarla karşılaştık, yaralarımızı sarmak için çabaladık. Depremler, seller, yangınlar… Hepsi insanlık tarihinin “doğal” olayları ancak bugünün bilinç seviyesinde bütün ülkelerde aynı felakete neden olmuyorlar.

Eskilerin zelzele dediği,...