istanbul ev fiyatları 2021

istanbul ev fiyatları 2021

İstanbul genelinde Haziran 2021 itibariyle yeni ev fiyatları, 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 25 yükseliş gösterirken; Türkiye'de yüzde 33 arttı.

İstanbul'da en yüksek konut fiyatı hangi mahallelerde?

İstanbul’da ortalama ev metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu mahalleler belirlendi. Peki bu mahalleler hangileri? İstanbul'da ortalama konut fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar...

Konut fiyatları en çok hangi illerde arttı?

TÜİK rakamlarına göre Nisan 2021'de Türkiye genelinde 95 bin 863 konut satıldı. Peki konut fiyatları ve konut metrekare fiyatları ne oldu? Nisan 2021'de şehirlerdeki konut fiyatları nasıl değişti?

İstanbul'un 2 ilçesinde ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Kovid-19 salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi İstanbul'un 2 ilçesinde konut fiyatlarını ikiye katladı. Beykoz ve Sarıyer ilçelerindeki ortalama satılık konut metrekare fiyatları yüzde 100'ün üzerine çıktı.

O ilde sıfır konut fiyatları yüzde 29.5 arttı!

İBB İPA İstanbul İstatistik Ofisi'nin yayınladığı verilere göre, İstanbul’da, Kasım 2020'de, konut satışları, yıllık yüzde 15,1 azaldı. Konut fiyatlarındaki artış ise sıfır konutlarda yüzde 29,5, ikinci el konutlarda yüzde 27,3 olarak gerçekleşti.

İstanbul'da artan ev fiyatları için neler yapılabilir?

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'da artan ev fiyatlarıyla değerlendirmelerde bulundu. Ali Kurt, konut sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerini de sıraladı.

İstanbul'da kiralık ve satılık ev fiyatları neden yükseliyor?

İstanbul genelinde satılık ve kiralık ev fiyatları zirveye tırmanmaya devam ediyor. Peki konut fiyatları neden yükseliyor. İşte sektörde son durum.

İstanbul'un hangi ilçesinde ev fiyatları tavan yaptı?

İstanbul’daki kimliğiyle dikkat çeken ve minik bir semt olan Bomonti'de Z kuşağı kendisini gösteriyor. Z kuşağının Bomonti'ye olan ilgisi artınca ev fiyatları da tavan yaptı.

Pandemide İstanbul'da ev fiyatları da, geri dönüş süresi de arttı!

“Gayrimenkul Piyasası Araştırması 2020” başlıklı araştırmasına göre, pandeminin etkili olduğu 2020 yılında İstanbul’da ev fiyatları arttı. Kentte yatırım için ise, kira dönüşü en hızlı olan 500 bin TL’ye kadar olan konutlar öneriliyor.

İstanbul’da ev fiyatlarının artış haritası!

Koronavirüs salgını sonrası gayrimenkul sektörü de etkilendi. Peki hangi ilçede konut fiyatları ne kadar oldu? İşte İstanbul’da ev fiyatlarının artış haritası...

İstanbul’un çevre bölgelerinde ev fiyatları yüzde 20 arttı!

COVID-19 salgını nedeniyle villa ve bahçeli evlere talep artınca İstanbul’un çevre bölgelerinde yer alan özelikle Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Kilyos’ta ev fiyatları tırmanışa geçti.

İstanbul'da kiralık ev fiyatları!

Okulların kapanması ve yaz ayının gelmesiyle kiracıların ev arayışları arttı. Buna paralel olarak kira tutarlarında da değişiklikler yaşandı. İşte İstanbul'da ilçe ilçe kiralık ev fiyatları...

Lens İstanbul 2018 ev fiyatları!

Lens İstanbul 2018 ev fiyatları haberimizde yer alıyor. Toplamda 1.162 daire ve 85 adet ticari birimden oluşan proje İstanbul Kurtköy'de inşa ediliyor.

Keleşoğlu Deniz İstanbul ev fiyatları 2018!

Keleşoğlu Deniz İstanbul ev fiyatları 2018 kapsamında projede fiyatlar 480 bin TL'den başlıyor. Projede 24 ay ya da 36 ay sıfır faizle ödeme seçenekleri sunuluyor...

Başakşehir Adım İstanbul güncel ev fiyatları!

Başakşehir Adım İstanbul güncel ev fiyatları 650 bin TL'den başlıyor. Adım İstanbul projesi İntaya-İntes ve Eyg Yapı ortaklığı tarafından inşa ediliyor...

Adım İstanbul ev fiyatları ne kadar?

Adım İstanbul projesi 726 milyon TL yatırım bedeliyle yükseliyor. Peki Adım İstanbul ev fiyatları ne kadar?

Kayaşehir Adım İstanbul ev fiyatları!

Kayaşehir Adım İstanbul ev fiyatları 650 bin TL'den başlıyor. Proje 726 milyon TL yatırım bedeliyle yükseliyor...

Vira İstanbul Konutları güncel ev fiyatları!

Vira İstanbul Konutları güncel ev fiyatları 280 bin TL'den başlıyor. Vira İstanbul projesi 17 blok olarak İstanbul Beylikdüzü'de inşa ediliyor...

istanbul ev fiyatları 2021 Haberi

istanbul ev fiyatları 2021

Türkiye'de ise Temmuz ayında 108 bin konut satıldı. 2021 Temmuz'da Türkiye'deki toplam ev satışlarının yüzde 70'i ikinci el, yüzde 30'u ise ilk el evlerden oldu. 

İstanbul İstatistik Ofisi'nin Ağustos 2021 konut piyasası raporuna göre; 2021 Temmuz'da İstanbul'da gerçekleştirilen satışlar 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 52, Türkiye genelinde ise yüzde 53 geriledi.

Haziran'da yeni ev fiyatları 2020'nin aynı dönemine göre İstanbul'da yüzde 25, Türkiye'de yüzde 33 arttı. İstanbul genelinde Haziran 2021 itibariyle yeni ev fiyatları, 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 25 yükseliş gösterirken; Türkiye'de yüzde 33 arttı.

Bu dönemde ikinci el konut fiyatları ise İstanbul genelinde yüzde 26 artış kaydederken; Türkiye'de yüzde 28 yükseldi.

İstanbul'da konut kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul'da 100 binden fazla kişi kiralık ev...