10 / 12 / 2022

İstanbul'da ev fiyatları yüzde 241, kiralar yüzde 145 arttı! İstanbul'da değeri en çok artan ilçeler hangileri?

İstanbul'da ev fiyatları yüzde 241, kiralar yüzde 145 arttı! İstanbul'da değeri en çok artan ilçeler hangileri?

İstanbul'da ev fiyatları son 1 senede yüzde 241, kira bedelleri ise yüzde 145 yükseldi. Peki İstanbul'da konut fiyatları kaç lira? İstanbul'da ev fiyatları en çok hangi ilçelerde arttı? İşte İstanbul'daki ev fiyatlarında son durum...Dünyanın en önemli metropolleri arasında yer alan İstanbul, nüfusu, ekonomik büyüklüğü, sosyal yaşamı, eğitim ve kültür alanındaki faaliyetleri ve getirisi yüksek yatırım imkanlarıyla her zaman gayrimenkul yatırımcılarının ilgi odağı oluyor. Endeksa’nın mega kentin konut piyasasını ele aldığı çalışmasında yer alan verilelre göre; İstanbul'da ev fiyatları son 1 senede yüzde 241, kira bedelleri ise yüzde 145 yükseldi. 

İstanbul’da sürekli yukarı yönlü bir ivmede olan ev fiyatlarıi son 3-4 senede konut arzında yaşanan kırılganlık, inşaat maliyetlerindeki artış, döviz kurundaki dalgalı seyir ve Kovid-19 pandemisi sebebiyle oldukça fahiş artışların yaşandığı bir sürece girdi. TÜİK tarafından açıklanan Ağustos 2022 rakamlarına göre; konut satışlarında İstanbul 18 bin 485 konut satışı ve yüzde 15 pay ilk sıraya yerleşti. 

İstanbul da ev fiyatları yüzde 241, kiralar yüzde 145 arttı! İstanbul da değeri en çok artan ilçeler hangileri? 

Peki İstanbul'da konut fiyatları kaç lira? İstanbul'da ev fiyatları en çok hangi ilçelerde arttı? İşte İstanbul'daki ev fiyatlarında son durum...
Geri Dön