istanbul konut stokları

istanbul konut stokları

İstanbul'da 1980 yılı ve öncesi inşa edilen bina sayısı 263 bine yaklaşırken, bu alanda başı 32 bin adetle Fatih ilçesi, 17 bin adetle ise Beyoğlu ilçesi çekiyor.

Bağdat Caddesi’nde konut yatırımı için en uygun dönem!

İstanbul'un en gözde yerleşim yerlerinden olan Bağdat Caddesi'ne artan ilgi sonrası halihazırda satışta olan konut stokları azaldı.

İstanbul depremine önlem: Konuk stokları kullanılsın!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) raporuna göre 7,5 büyüklüğündeki bir depremde 263 binin üzerinde bina yıkılacak. Alınan tedbir planları hep uzun vadeli. Deprem ise her an gelebilir. Uzmanlar, "Riskli binalarda ölümü beklemektense, devlet müdahalesiyle konut stokları kullanılsın" dedi.

İstanbul'da getiri potansiyeli en yüksek 40 markalı konut projesi!

İstanbul konut piyasasının son 10 yılına damga vuran en önemli değişimlerinden biri kentin hemen her bölgesinde yükselen markalı projeler. Proje sayısındaki bu büyük sıçrama, yatırım yapmak isteyen alıcılar için doğru adresin belirlemesini zorlaştırıyor...

Konut stokları bittiğinde fiyatlar da artacak!

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği'nin 2019 yılı 1.İstişare Toplantısı'nda konuşan Başkan İbrahim Apa, "Eldeki konut stokları bittiğinde, yeni başlayan konut fiyatları da artacak'' dedi.

8 soruda İstanbul konut fiyatları 2018!

Her zaman dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Türkiye'nin incisi İstanbul'da konut fiyatları ne kadar? En ucuz konut nerede? En değerli ilçe neresi? Herkes İstanbul'dan ev alabilir mi? İşte 8 soruda İstanbul konut fiyatları 2018....

İstanbul'da konut fiyatları 6 ayda yüzde 6 düştü!

Knight Frank tarafından yayınlanan Global Kentler Fiyat Endeksi 2018 ikinci çeyrek raporuna göre, İstanbul'da konut fiyatları 6 ayda yüzde 6 düştü. İstanbul konut fiyat artış liginde 39'uncu sıraya geriledi.

İlçe ilçe İstanbul konut fiyatları!

İstanbul genelinde konut ortalama metrekare değerlerini, kira dönüş yıllarını ve yatırım puanlarını sizler için araştırdık. İlçelerde satılık konut metrekare fiyatı 19 bin TL'yi aşıyor.

Kanal İstanbul konut piyasasını hareketlendirdi!

Güzergahı açıklanan çılgın proje Kanal İstanbul, Başakşehir, Küçükçekmece ve Ispartakule'de konut piyasasını hareketlendirdi. 

Mall Of İstanbul konut 2017 değerleme raporu!

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Mall Of İstanbul konut 2017 yıl sonu değerleme raporunu yayınladı.

Özyurtlar Ödül İstanbul konut fiyatları!

Özyurtlar Ödül İstanbul konut fiyatları 219 bin TL'den başlıyor. Ödül İstanbul Evleri'nde yüzde 5 peşinat imkanı bulunuyor...

Ahes Misal İstanbul konut teslimleri!

Ahes Misal İstanbul projesinde toplam 2 bin 400 konuta yer veriliyor. Ahes Misal İstanbul konut teslimleri ne zaman?

İstanbul konut fiyat artışında yine şampiyon!

'İstanbul'un taşı toprağı altın' sözü bir kez daha doğruluğunu kanıtladı. Türkiye genelinde satılık konut fiyatları en çok İstanbul'da yükseldi. 

Kurtköy Lens İstanbul konut fiyatları!

İstanbul Kurtköy'de hayata geçirilen Lens İstanbul projesi Lens İstanbul projesi seçkin mimarisi, kaliteli malzemeleriyle birinci sınıf bir yaşam alanı sunuyor. Kurtköy Lens İstanbul konut fiyatları 270 bin TL'den başlıyor...

istanbul konut stokları Haberi

istanbul konut stokları

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı'nın (KENTSEV) Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerinden derlediği bilgilere göre, mega kent İstanbul'da 1 milyon 164 bin bina, 4,5 milyon daire bulunuyor ve her dairede ortalama olarak 3,3 kişi yaşıyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, son yaşanan depremler sonrası gözlerin bir defa daha çevrildiği, uzmanların 7 ve üzeri şiddette deprem beklediği İstanbul'da özellikle 1980 ve öncesinde inşa edilen binaların çokluğu dikkati çekiyor.

Şehirdeki  toplam 1 milyon 164 bin binanın yüzde 22,6'sı, yani 262 bin 665 adedi , 1980 ve öncesinde inşa edilmesiyle ön plana çıkıyor. Bu binalarda 1 milyon 51 bin adet daire olduğu öngörülüyor.

Bu alanda en çok binaya sahip ilçe olarak başı 31 bin 899 adetle Fatih ilçesi çekiyor. Onu 17...