istanbul millet bahçeleri

istanbul millet bahçeleri

Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul'da iki yeni millet bahçesi inşa edecek.

Millet bahçeleri betonlaşmaya karşı çıkıştır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son yıllarda ülkemizin her yerinde şehircilik alanında çok ciddi bir hassasiyetinin gerçekleştiğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Millet bahçelerine bu kadar iddialı girişimizin sebebi buradan kaynaklanıyor. Hep söylüyoruz ya, betonlaşmaya karşı bir çıkış." dedi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet bahçeleri ile coşuyoruz!

"İstanbul Biz Birlikte Türkiyeyiz Buluşması"na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayata geçirdikleri ve planladıkları projeleri ve yatırımları anlattı.

Murat Kurum: İstanbul'a 235 milyarlık yatırım yaptık!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "23 Haziran'dan sonra İstanbul için, İstanbul'un ulaşımı, kentsel dönüşümü, millet bahçeleri için kendisiyle ağabey kardeş uyumu içinde çalışıp İstanbullu kardeşlerimize hizmet edeceğiz" dedi.

İstanbul'un 39 ilçesine 16 milyon metrekarelik millet bahçesi!

İstanbul'u yeşil ağlarla örerken, 39 ilçenin tamamında millet bahçeleri inşa edilecek. Toplam 16 milyon metrekare millet bahçesi inşa edilecek.

Millet Bahçeleri ve kentsel dönüşümle yeni bir dönem!

Eyüpsultan mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 245 bin riskli konut ve iş yerinin yıkıldığını söyledi.

İstanbul'a 2 yeni millet bahçesi geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018'de müjdelediği iki yeni millet bahçesi için düğmeye basıldı.

8 yeni millet bahçesi geliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 8 yeni millet bahçesinin ihalesini Ocak ve Şubat ayları içerisinde gerçekleştirecek.

Millet bahçelerine mimarlardan tam not!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan millet bahçeleri projesi için çalışmalar hızlandı. Beşi önceki gün açılan millet bahçeleri mimarlardan tam not aldı.

Millet Bahçeleri için 81 ilden 800’ü aşkın talep!

Millet Bahçeleri Projeleri'ne yoğun talep geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Millet Bahçesi kurulması için 81 ilden 800’ün üzerinde talep geldiğini açıkladı.

Kişi başına düşen yeşil alan miktarı millet bahçeleriyle artacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 23 milyar 800 milyon liralık 2019 Yılı Bütçesini Meclise sunan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, 2019 bütçesinde ulaşımdan sonra en büyük yatırım kaleminin çevre olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gezi'de yakıp yıkanlar çevrecilik görsün!

Millet Bahçesi açılışında konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Gezi'de yakıp yıkanlar çevrecilik görsün” dedi.  

İstanbul'un 5 büyük millet bahçesi bugün açılıyor!

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek törende halkın hizmetine açılacak. Açılış töreni saat 14:30'da düzenlenecek.

Ergün Turan: İstanbul Havalimanı Cumhuriyetimizin gücüdür!

TOKİ Başkanı Turan, İstanbul Havalimanı için, "Cumhuriyetimizin gücünü taçlandıran bu eseri, milletimizin aydınlık ve kalkınmış Türkiye idealine olan bağlılığının en somut kanıtı olarak değerlendiriyorum." dedi...

İstanbul'daki 5 büyük millet bahçesi yarın açılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İstanbul'da 5 millet bahçesinin hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. İstanbul'daki 5 büyük millet bahçesinin açılışı yarın yapılacak. 

İstanbul Havalimanı metro hatlarında son durum ne?

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi 2 Yıllık Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Havalimanı metro hatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Kars’a 10 milyon TL'lik millet bahçesi yapılacak!

Koronavirüs salgını döneminde ekonomik sorunlar yaşanırken dört bir yana art arda millet bahçeleri yapılmaya devam ediyor. Şimdi de işsizlik için yatırım bekleyen Kars’a, 10 milyon TL harcanarak ‘Millet Bahçesi’ yapılacak...

Selim Yağcı: Millet bahçeleri son dönemdeki en önemli projelerden!

AK Parti Bilecek Milletvekili Selim Yağcı yaptığı açıklamada bu yıl 100 bin sosyal konut kampanyası başlatıldığını, birçok yerde yapımına devam edilen millet bahçelerinin ise son dönemdeki en önemli projelerden biri olduğunu söyledi.

İstanbul'da iki yeni millet bahçesi hizmete açıldı!

İstanbul'da yapımı tamamlanan Halkalı ve Başakşehir Ayazma millet bahçeleri düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı.

Bursa Millet Bahçesi hizmete açıldı!

Bursa'da açılışa geçilen Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni ile hizmete açıldı. 

Amacımız aciliyet arz eden 1,5 milyon yapının dönüşümünü 5 yılda tamamlamak!

Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Son 18 yıldır ülkemiz, yılda 500 bin ile 1 milyon arasında yeni konutun inşa edildiği görünüm sergilemiştir." dedi.

Dünya Çevre Günü'nde 10 millet bahçesi daha açıldı!

Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz." diye konuştu.

İstanbul'daki 2 yeni millet bahçesi yarın açılıyor!

İstanbul'da yapımı bitirilen Pendik ve Halkalı millet bahçeleri yarın açılacak. Pendik ve Halkalı millet bahçelerinin açılışıyla İstanbul'daki millet bahçesi sayısı 9'a ulaşacak...

Çatalca Millet Bahçesi ihalesi 8 Haziran'da!

İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Ferhatpaşa Mahallesi Millet Bahçesi Ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar ve İzzettin Mahallesi, İzzettin Köyü' nde 1 Adet Tribün Yapısı İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 8 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!

Türkiye'nin 81 şehrinde "Daha çok yeşil" anlayışı doğrultusunda millet bahçeleri, hizmete alınıyor. Peki millet bahçeleri projelerinde son durum ne? Kaç tane millet bahçesi yapılacak. İşte Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla...

Murat Kurum'dan Konya'ya millet bahçesi müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki dönemde de Konya'mızın ihyası ve inşası için vizyon projelerimizi hemşehrilerimizle paylaşacağız. Millet bahçeleri ve bisiklet yolları ile daha yeşil, daha sağlıklı bir Konya'yı hep birlikte yaşayacağız" dedi.

Yerel yönetimler için Millet Bahçeleri Rehberi hazırlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada millet bahçelerinin planlanmasından, tasarım ve uygulamasına kadar tüm aşamalarını "Millet Bahçeleri Rehberi"nde topladıklarını ve yerel yönetimlerin hizmetine sunduklarını belirtti.

Tahir Büyükakın: Millet Bahçeleri için büyük emek harcıyoruz!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptığı açıkladama “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yakın bir şekilde çalışarak kentimize kazandıracağımız Millet Bahçesi projeleri için de büyük emek harcıyoruz." dedi.

istanbul millet bahçeleri

istanbul millet bahçeleri istanbul millet bahçeleri

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul'da iki yeni millet bahçesi inşa edecek. 

İstanbul Çatalca ve Güngören'de hayata geçirilecek millet bahçelerinde sosyal donatı alanlarına da yer verilecek.

Hayata geçirildiği kentlerde konut fiyatlarını artıran millet bahçelerinin İstanbul'un da değerine değer katması bekleniyor.


1-İstanbul Çatalca
İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Ferhatpaşa Mahallesi Millet Bahçesi Ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar ve İzzettin Mahallesi, İzzettin Köyü' nde 1 Adet Tribün Yapısı İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 8 Haziran 2020 tarihinde saat 15:30'da gerçekleştirilecek.

2-İstanbul Güngören
İstanbul İli Güngören İlçesi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal ile ilgili Donatılar inşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 9 Haziran 2020 tarihinde saat 15:00'de gerçekleştirilecek.