İstanbul-Selanik YHT ne zaman

İstanbul-Selanik YHT ne zaman

Selanik’le İstanbul arasında sefer yapacak Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi için harekete geçiliyor. 

Büyük İstanbul depremi: Hangi uzman ne diyor?

Yıllardır tartışılan büyük İstanbul depremi, son zamanların da en çok konuşulan konusu arasında yer alıyor. Peki uzmanlar büyük İstanbul depremi için ne diyor?

Kanal İstanbul'un imar planları ne anlatıyor?

Çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul'da çalışmalar hızla sürüyor. Peki Kanal İstanbul imar planları ne anlatıyor?

Kanal İstanbul'un yıllık geliri ne kadar olacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul'dan yıllık ne kadar gelir elde edileceğini açıkladı. İşte Kanal İstanbul'un yıllık geliri...

Kanal İstanbul için kaptanlar ne diyor?

Türkiye'nin son zamanlar sık sık gündeme gelen Kanal İstanbul projesine dair herkes söz söylüyor, kimi savunurken kimi projenin İstanbul'u bitireceğini açık ve net bilimsel dayanaklarla ifade ediyor. Peki Kanal İstanbul için kaptanlar ne diyor?

Kanal İstanbul için vatandaş ne diyor?

75 milyar TL'ye mal olacağı söylenen çılgın proje Kanal İstanbul için halk ne diyor? İşte merak edilen o yanıtlar... 

Kanal İstanbul için kim ne dedi? 

ÇED raporunun onaylandığı Kanal İstanbul'da sular durulmuyor. Kanal İstanbul projesi için hem muhalefet hem de hükümet cephesinde art arda açıklamalar geliyor. Peki Kanal İstanbul için kim ne dedi? 

Ankara-İstanbul arasındaki YHT ile ulaşım süresi 30 dakika kısalacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Ankara ile İstanbul arasındaki YHT ile ulaşım süresinin yaklaşık 30 dakika kısalacağını müjdeledi...

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne usulsüz şekilde bedelsiz arazi tahsis edilmiş!

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne usulsüz yollarla Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imzaları ile bedelsiz arazi tahsis ettiği bilgisine ulaşıldı...

Deprem profesörleri İstanbul depremi için ne diyor?

İstanbul'da 26 Eylül 2019 tarihinde Silivri merkezli 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Binalarda hasara neden olan deprem sonrasında bazı vatandaşlar geceyi parklarda geçirdi. Peki herkesin korkuyla beklediği olası büyük İstanbul depremi hakkında deprem profesörleri ne diyor? 

TOKİ'nin İstanbul kura çekilişi ne zaman?

TOKİ’nin 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’dan 318 bin 511 başvuru geldi. Sürenin dolması ardından sonuç tarihine yönelik araştırmalar hızlandı. Peki, TOKİ'nin İstanbul kura çekilişi ne zaman?

Sabiha Gökçen Havalimanı ile İstanbul Havalimanı YHT ile bağlanıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "118 kilometrelik Gebze-Sabiha Gökçen Havalimanı- Yavuz Sultan Selim Köprüsü- İstanbul Havalimanı arasında yapılacak YHT hattı kısmında etüt-proje çalışmalarını tamamladık. Bütçe imkanları dahilinde yapım ihalesine çıkmayı planlıyoruz" dedi.

TOKİ İstanbul 2019 kura çekilişi ne zaman?

TOKİ İstanbul kura çekilişi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki binlerce kişinin merakla beklediği TOKİ İstanbul kura çekilişi ne zaman yapılacak? İşte sözleşme detayları...

TOKİ 50 bin konut İstanbul kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin konut hayata geçirmeyi planlayan TOKİ, 50 bin yeni konut için düğmeye bastı. Peki toplam 318 bin 511 vatandaşın başvurduğu TOKİ 50 bin konut İstanbul kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

İstanbul-Selanik YHT ne zaman

İstanbul-Selanik YHT ne zaman İstanbul-Selanik YHT ne zaman

Türkiye ile Yunanistan arasında mutabakata varıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu Selanik’le İstanbul arasında sefer yapacak Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi için düğmeye basılıyor. Akşam Gazetesi'nden Yelda Gökdağ'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aralık ayında Yunanistan’ın başkenti Atina’ya gerçekleştireceği ziyarette masaya yatırılacak İstanbul-Selanik YHT projesine ilişkin süreç netlik kazanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Yunan mevkidaşı Prokopis Pavlopulos ağırlayacak.


İmzalar Şubat'ta atılacak

İstanbul-Selanik YHT Hattı Projesi’nin olgunlaşması, 2018 yılının Şubat ayında düzenlenmesi planlanan Türkiye-Yunanistan beşinci YDİK toplantısında da son imzaların atılması...