İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı

İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı

Posta yazarı Tamer Heper, 'Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem üst katta oturuyor, ben alt katta. Üvey annemin 1/4 benim 3/4 payım varken, beni çatı katına çıkartmıyor. İzale-i şuyu talep etmeden bu hisseyi almam mümkün mü?' sorusunu yanıtladı.

Gayrimenkule talep son 4 günde yüzde 515 yükseldi!

Kredilerde yapılan faiz indirimi sonrasında konut talebinde rekor artış meydana geldi. Kamu bankalarının açıkladığı yeni kredi paketleriyle beraber gayrimenkule olan talep son 4 günde yüzde 515 yükseldi. Emlakçılar, “Alım yapanların yüzde 60’ı yatırımcı'' diyor.

İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem üst katta oturuyor, ben alt katta. Üvey annemin 1/4 benim 3/4 payım varken, beni çatı katına çıkartmıyor. İzale-i şuyu talep etmeden bu hisseyi almam mümkün mü?' sorusunu yanıtladı.

Zeynep Korel babasının mirası için izale-i şüyu davası açtı!

Mirasçılık (veraset) belgesi almak için Hülya Darcan ve kardeşi Bergüzar Korel’e dava açan Zeynep Korel, veraset ilamı davası sonrasında payına düşeni almak için izale-i şüyu (ortaklığın giderilmesi) davası açtı.

3. İstanbul Başakşehir Hasbahçe Evleri satışta! 841 bin TL'ye!

İstanbul Başakşehir’de inşa edilen3. İstanbul Başakşehir projesinin son etabı Hasbahçe Evleri bölgedeki nitelikli konut ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor. 541 konuttan meydan gelen Hasbahçe Evleri’nin yüzde 51’i ön talep döneminde satıldı. Fiyatlar 841 bin TL’den başlıyor...

Enflasyon endeksli konut kredisine talep büyük!

Kamu bankalarının Enflasyon Endeksli Konut Kredisi büyük talep gördü. Konut kredisi kullanan tüketicinin yüzde 40’ı ilgili konut kredisi ürününü tercih ediyor. Faizlerin düşmesiyle talebin daha da artması bekleniyor.

Şişli'de 23.9 milyon TL'ye satılık otopark!

13. Sulh Hukuk Mahkemesi İzale-İ Şuyu Satış Memurluğu, İstanbul'un Şişli ilçesinde 8 parsel üzerinde bulunan otoparkı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli ise 23 milyon 958 bin TL olarak belirlendi.

Sami Çakır'ı dolandırmak isteyenlere suçüstü!

Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sami Çakır’ı ‘FETÖ operasyonu’ yalanıyla dolandırmaya çalışan 4 şüpheli suçüstü yapılarak yakalandı. Zanlıların Çakır’dan 10 milyon euro talep ettikleri ifade edildi. 

Çengelköy Kasr-ı Ala ön talep topluyor!

Türkiye pazarında büyüme kararı alan Omran Holding'in ilk büyük konut projesi olan 'Kasr-ı  Alâ'da ön talep süreci başladı. 

Emirgan Şerifler Yalısı'nın arsası satılıyor!

Boğaziçi’nin Avrupa Yakası’nda ayakta kalan en eski eser olma niteliğindeki Emirgab Şerifler Yalısı’nın 3 bin 250 metrekare alanlı harem kısmının arsası İzale-i Şuyu ile satılıyor.

Galatasaray'ın can suyu Riva projesi!

Galatasaray'ın can suyu olarak görülen Riva projesinde inşaat çalışmaları yakın zamanda başlayacak. Emlak Konut tarafından ihale edilen Beykoz Riva arsasının gelirinin yüzde 80'i Galatasaray'ın olacak.

İzale-i şuyu dava dilekçesi 2017!

Hisseli gayrimenkul üzerindeki ortaklığı bozmak adına izale-i şuyu davası açılabiliyor. Bu dava için bir dilekçe ile mahkemeye başvuruluyor. İşte izale-i şuyu dava dilekçesi 2017..

Emlak Konut Kayaşehir'de talep toplama süresi uzatıldı!

Emlak Konut Kayaşehir Evleri, 20 Mart'ta başlayan ön talep toplama sürecini uzattı. Projeye gelen taleplerin 175'i bir haftada satışa dönüştürüldü.

Kayaşehir Emlak Konutları'nda talep toplama süreci uzatıldı!

Başakşehir’de hayata geçen Kayaşehir Emlak Konutları'nda talep toplama süreci Mayıs'a kadar uzatıldı.Gelen taleplerin 175’i bir haftada satışa dönüştürüldü.

İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı

İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı İzale-i şuyu talep edilmeden hisse alınır mı

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun 'Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem binanın üst katında oturuyor, ben alt katta. Tapu kaydında kat mülkiyeti yok, bahçeli müstakil bina diye geçiyor. Bu yerde üvey annemin 1/4 benim 3/4 payımız varken o beni çatı katına çıkartmıyor. Kendisi üst katın maliki olarak beni engelliyor. ‘Hisseni sat’ diyorum satmıyor. İzale-i şuyu talep etmeden bu hisseyi almam mümkün mü? Bu yerden üçüncü kişilerin yararlanması mümkün mü? Benim bir kısım yerleri kullanmama engel olması hukuki mi?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Vefat eden babamdan üvey annemle bana bir ev kaldı. Üvey annem binanın üst katında oturuyor, ben alt katta. Tapu kaydında kat mülkiyeti yok, bahçeli...