İzmir Deprem Konutları teslimleri

İzmir Deprem Konutları teslimleri

İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin neden olduğu acılar, merkezi hükümet, yerel yönetimler ve vatandaşların el ele vermesiyle hafifletildi.

İzmir Deprem Konutları'nın temeli atıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Bayraklı ilçesinde hayata geçirilecek 1.841 konutun temelini attı.

İzmir Deprem Konutları ne zaman teslim edilecek?

İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin neden olduğu acılar, merkezi hükümet, yerel yönetimler ve vatandaşların el ele vermesiyle hafifletildi.

Kamil Okyay Sındır'dan İzmir deprem konutları açıklaması!

CHP İzmir Milletvekili ve Deprem Komisyonu Üyesi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, İzmir depremi sonrası başlayan kentsel dönüşüm çalışmalarında hak kayıplarının yaşandığına dikkat çekerek, yapılan deprem konutlarına ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.

İzmir deprem konutlarının ihalesi Mart'ta!

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Yatay mimariye göre inşa edilecek deprem konutlarının ihalesi Mart ayında yapılacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tunç Soyer Buca Metrosu için görüştü!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buca Metrosu inşaatı ve deprem konutları için görüşme gerçekleştirdi. 

Göztepe Stadı açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Bayraklı'da Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni'nde önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sonra Göztepe Stadı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar deprem konutlarımızı bitireceğiz!

Partisinin  Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem konutları ile ilgili açıklama yaptı.

İzmir Deprem Konutları'nın temeli atıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Bayraklı ilçesinde hayata geçirilecek 1.841 konutun temelini attı.

Afet Platformu İzmir Deprem Raporu yayınlandı!

Afet Platformu 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremle ilgili raporu yayınladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den deprem konutları açıklaması!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmirli depremzedelerin kalıcı konutlara kavuşması için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. 

İzmir için 1 değil 100 deprem bekleniyor!

İzmir'deki depremleri değerlendiren Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İzmir'de 100 deprem beklendiğini dile getirdi. 

Elazığ'daki deprem konutları yaz aylarına kadar tamamlanacak!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Elazığ'da inşa ettiğimiz 20 bin konutun kalanını da yaz aylarına kadar tamamlamış olacağız" dedi.

İşte İzmir'de deprem riski taşıyan bölge!

İzmir’de yaşanan 4 büyüklüğündeki deprem sonrasında açıklamalar yapan Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, “İzmir’de deprem riski taşıyan bölge ise doğu batı yönüne uzanan Narlıdere Çataldağı’nı biçen fay hattındadır. Samos depremi bu fay hattındaki stresi düşürmüştür” diye konuştu.

Teoman Sancar'dan Denizli Acıpayam deprem konutları açıklaması!

5.5'lik Denizli depreminin üstünden 2 yıl geçti. Acıpayam ilçesinin Oğuz, Kırca, Alaattin, Karahöyük, Ovayurt, Ucarı, Yeniköy ve Corum köylerinde kerpiç yapılar yıkılmıştı. Konteyner ve çadırlara yerleştirilen 160 aileye TOKİ’den konut verileceği belirtildi. Fakat konutlar henüz teslim edilmedi.

İzmir Deprem Konutları teslimleri Haberi

İzmir Deprem Konutları teslimleri

Mart ayının ilk haftası olarak belirlenen "Deprem Haftası", Türkiye'de depremin sebep olduğu yıkımları ve acıları bir kez daha anımsattı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Türkiye'de geçen sene Bingöl, Elazığ ve İzmir'de yaşanan yıkıcı depremlerin üzüntüsü, sadece depremden etkilenen bölgelerde değil tüm ülkede hissedildi. Acının hafifletilmesi için de devlet ve millet adeta bir dayanışma örneği sergiledi.

Anadolu Ajansı muhabirinin derlediği bilgilere göre, Seferihisar açıklarında 30 Ekim 2020 tarihinde yaklaşık olarak 16 saniye devam eden depremden, yoğunluk olarak İzmir'in Seferihisar, Bayraklı ve Bornova ilçeleri etkilendi. Deprem sonrasında 49'u 4 ve üzeri olmak üzere toplamda 5 bin 29 artçı sarsıntı hissedildi.

Deprem sebebiyle Bayraklı ilçesinde Rıza Bey, Doğanlar, Emrah ve Yağcıoğlu apartmanları yıkıldı. Bazı apartmanlarda ağır hasar meydana geldi. Depremde 117 kişi yaşamını yitirdi, 960 kişi...