izmir su baskını

izmir su baskını

İzmir her yağmurda olduğu yine felç oldu. Buca, Güzelyalı, Bornova, Bostanlı başta olmak üzere kentin bir çok yerinde evlerin ve işyerlerinin zemin katları su içinde kaldı.

İzmir'de yağış nedeniyle bazı evleri su bastı!

İzmir'de, Cuma akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, ara ara kesilerek sabaha kadar devam etti. Yağmur nedeniyle akşam trafiği oluşurken çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

İzmir'de sağanak yağış nedeniyle bazı evleri su bastı!

İzmir’de önceki gün akşam ve gece saatlerinde ara ara etkili olan sağanak yağış kenti yine vurdu. Birçok yerde yollar göle dönerken bazı bölgelerde zemin katlardaki evlerde su baskınları oldu

İzmir’deki Yeni Gökdere Mezarlığı altyapı eksikliği sebebiyle sular altında kaldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bir skandala imza attı. Buca Kaynaklar mezarlığı'nın dolması nedeniyle, alternatif olarak yapılan Yeni Gökdere Mezarlığı'nda altyapı eksikliği sebebiyle sular tek bir yerde birikti.

İzmir'de sağanak yağış nedeniyle birçok ev ve işyerini su bastı!

Önceki gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran yağmur, kentte bilindik görüntülere sahne oldu. Yollar tıkandı, trafik kilitlendi, altgeçit göle döndü, ev ve işyerlerini su bastı

İzmir'de hasar tespit çalışmaları sürüyor!

İzmir'i sular altında bırakan sel felaketin yaraları sarılmaya çalışılırken, hasar tespit çalışması sürüyor. İzmir Vali Yardımcısı Adem Karahasanoğlu, selin hasarını belirlemeye devam ettiklerini, mağdurlara da gerekli yardımların sürdüğünü belirtti

İzmir'de su baskınları nedeniyle evler çamur yığınına döndü!

İzmir 'de, kuvvetli sağanak yağışın yol açtığı su baskınlan nedeniyle evler çamur yığınına döndü, hastalar ekiplerin yardımıyla taşındı, birçok hayvan su baskınlan nedeniyle telef oldu.

İzmir'deki deprem faylarında sıcak su ve gaz çıkışı tespit edildi!

İzmir'de meydana gelen depremden sonra Tuzla ve Gülbahçe fayı üzerinde sıcak su kaynakları, gaz çıkışları ve sıvılaşmaya dair izlere rastlandı.

Bolu Mengen'de evlerde hasar tespit çalışmaları başladı!

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Mengen'de yaşanan su baskını ve dolu yağışından sonra yapılan hasar tespit çalışmalarını yerinde inceledi.  Ümit, Mengen'de birkaç evin hasar gördüğünü, gerekli incelemelerin yapıldığını belirtti...

Müteahhitler İZSU’dan hak edişlerini alamıyor!

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (İZSU) alacağını alamayan müteahhitler iflasın eşiğine geldi...

Zülkif Dağlı: Düzce'nin imar planlarını daha iyi dizayn edeceğiz!

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, su baskını ve toprak kayması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Önemli olan bundan sonra tedbirli olmak, aynı hataları tekrar yapmamak. Dere yataklarına kesinlikle ev yapmamak." diye konuştu.

Düzce'de afetzedelere ödemeler başladı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Düzce'de yaşanan su baskını ve toprak kaymasının ardından bölgedeki afetzedelere ödemelerin başladığını açıkladı.

Düzce'de yapıları yıkılan 47 kişiye acil yardım ödemesi yapıldı!

Düzce'de meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle yapıları yıkılan ve ağır hasar gören 47 kişiye acil yardım ödemesi yapıldı. 

Düzce afet bölgesi ilan edildi!

Düzce'nin, yaşanan su baskını ve toprak kayması nedeniyle "afet bölgesi" ilan edildiği açıklandı.

İzmir konut satışında Türkiye 3.’sü!

Ege'nin incisi İzmir konut satışında Türkiye 3.'sü oldu. Peki en çok konut satılan ilçeler hangisi?

Konut sigortasıyla ilgili bilinmesi gerekenler!

Evini ve evinde eşyaları güvence altına almak isteyenler konut sigortası yaptırıyor. Sel, deprem, yangın, fırtına, hırsızlık, su baskını ve daha pek çok olası riske karşı evinizi sigortalatıp maddi kaybın önüne geçebilirsiniz. İşte konut kredisiyle ilgili bilinmesi gerekenler...

Mersin'e monoray geliyor!

Mersin'de yaşanan su baskını riski hafif metro yerine havaray yapılması kararını getirdi. Hayata geçirilecek proje ile Akdeniz sahili boyunca Türkiye’nin en büyük havaray hattı döşenecek.

Bankalar su baskını zararlarından sorumlu!

Konut sigortasının sona erdiğini müşterisine bildirmeyen banka, su baskını olan evde ortaya çıkan zararın yarısını karşılamak zorunda kaldı.

Arhavi Yukarı Hacılar Yolu açılıyor!

Geçtiğimiz günlerde Hacılar Mahallesinde meydana gelen aşırı yağışların ardından bölgede sel, taşkın, su baskını ve heyelanlar oluşmuştu. Söz konusu bölgede heyelan ve toprak kayması riski nedeniyle yol açma çalışmaları başlatıldı.

Karşıyaka Şemikler'in yolları asfalt bekliyor!

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, doğalgaz gibi altyapı çalışmalarının ardından 8 aydır kaderine terk edilen yollardan kalkan toz toprak çevre sakinlerinin kabusu oldu.

izmir su baskını Haberi

izmir su baskını


İzmir her yağmurda olduğu yine felç oldu. Buca, Güzelyalı, Bornova, Bostanlı başta olmak üzere kentin bir çok yerinde evlerin ve işyerlerinin zemin katları su içinde kaldı. Büyükşehir ekipleri müdahalede yetersiz kalırken vatandaşlar her yağmurda olduğu gibi yine kendi başının çaresine baktı.

Konak'ın Gültepe semti Adem Yavuz Caddesi'nde göle dönen yolda 35 R 8153 plakalı araç mahsur kalırken ismi öğrenilemeyen bir şoför mahallelinin yardımı ile kurtarıldı. Göle dönen yolda hasta taşıyan bir ambulans geçmeye çalıştı, fazla ilerleyemeyen ambulans geri dönüp başka bir yoldan hastaneye gitmek için yoluna devam etti. Mahalle sakinlerinden Hamit Yava, "Bu caddede belediye kanalizasyon yapmak için çukur açtı. İki gündür açık olan çukuru kapatmadıkları için yağmurla birlikte göle döndü. Bu yolun sorunlarını çözemediler" dedi.

Mahalle sakinleri de yolun yapılmamasında...