izmitteki riskli binalar yıkılıyor mu

izmitteki riskli binalar yıkılıyor mu

İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre, İzmit'te risk oluşturan 15 binanın yerine yenisi inşa edilecek.

Hangi şehirdeki 300 bin yapı riskli?

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'un deprem riskine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ali Kurt, İstanbul'daki riskli binalar için 550- 600 milyar TL'lik yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa'da riskli binalar ortadan kaldırılıyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde riskli ve metruk binaların yıkım işlemlerine aralıksız devam ediyor. 

Riskli binayı yıkarken DASK devreye girer mi?

Milliyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Erol Ulusoy bugünkü yazısında riskli binaları kaleme aldı. İşte Ulusoy'un o yazısı...

Yüksek riskli binaların satılması ve kiralanması engellenecek!

TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu'nda olası büyük depremde yıkılma riski yüksek olan binaların satılıp kiralanmasına yönelik öneriler gündeme alındı.

Tunç Soyer'den riskli binaların dönüşümü için olağanüstü toplantı çağrısı!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 1 Mart Pazartesi günü Başkan Tunç Soyer’in çağrısı üzerine olağanüstü gündemle toplanacak. Toplantıda tek gündem olarak, riskli binaların dönüşümü konuşulacak.

Bursa Yıldırım'da riskli binalar yıkılıyor!

Bursa Yıldırım Belediyesi, Mollaarap Mahallesi'nde yer alan toprak kayması riski olan bölgelerde binaların yıkımıı gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yüksek riskli binalar için yıkım süreçleri derhal başlatılmalı!

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Ali İpek yaptığı açıklamada, "Yüksek riskli binalar için tapuya şerh düşülerek alım ve satıma kapatılmalı, yıkım süreçleri derhal başlatılmalıdır" dedi.

Giresun Doğankent'teki riskli binalar yıkılıyor!

Giresun'da 22 Ağustos tarihinde yaşanan selden en fazla etkilenen ilçelerden Doğankent'te, riskli binalar yıkılarak TOKİ tarafından modern bina ve iş yerleri yapılacak.

20 yılda 6.7 milyon riskli konut yenilenecek!

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, dönüştürülen riskli binalar için “600 bin tabuttan kurtulmuş olduk” dedi.

Riskli bina nereye şikayet edilir?

Çevre Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen ‘Riskli Alan’ genelgesi kapsamında riskli binalar 3 ay içinde şikayet edilecek. Peki riskli bina nereye şikayet edilir? İşte tüm merak edilenler...

Bornova'da riskli binalar yıkılıyor!

Bornova Belediyesi, Ergene Mahallesi 555 ve 523 sokaklar arasında bulunan 8 riskli yapı için yıkım çalışmalarını başlattı. 

Ataşehir'de riskli binalar yıkılıyor!

İstanbul Ataşehir Belediye ekipleri, ilçe genelinde riskli binaların yıkımı için çalışmalara başladı. Ekipler, dün sabah polisle birlikte geldiği mahallede 2014 yılından bu yana riskli, çürük raporu bulunan binalarda oturanların, evlerini boşaltmasını istedi.

Marmaris'te riskli binalar iş makineleriyle yıkıldı!

Marmaris'te depremde yıkılma riski bulunan binalar iş makineleriyle yıkıldı.

izmitteki riskli binalar yıkılıyor mu Haberi

izmitteki riskli binalar yıkılıyor mu

İzmit’te kentsel dönüşüm kapsamına giren ve risk oluşturan 15 binanın yerine yenisi inşa edilecek.

İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre, şehrin değişik yerlerinde 15 riskli yapının kentsel dönüşüm kanunu kapsamında yenilenmesi için hak sahipleri başvuru yaptı. İzmit Belediyesi de gerekli kanuni süreçler sonunda 15 hak sahibine riskli binaların yıkılarak yerine yenisinin yapılması konusunda gerekli tebligatlarda...