kadınlarda tapu oranı

kadınlarda tapu oranı

Türkiye'de gerçek kişiler adına kayıtlı 187 milyon hisse kaydının toplamda 76 milyonluk kısmı kadınlara ait.

Tapu harcı oranı düşürülmeli!

Taşınmaz satışlarında gerçek satış değeri üzerinden işlem yapılmaması, tapu harçları başta olmak üzere gelir ve kurumlar vergisi ile KDV yönünden büyük vergi kayıplarına sebep oluyor. Vergilerde bazı değişiklikler talep ediliyor...

Konut tapu harcı 2021!

2021 yılında satışa konu olan konutlar için ne kadar tapu harcı ödenecek? Konut tapu harcı 2021 ne kadar oldu? İşte konut tapu harcı oranı 2021...

Koronavirüs sürecinde kadınların iş yeri sahipliği arttı!

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, "İstanbul’da esnaf sayısı içinde yüzde 17 olan kadın esnaf oranı, son 6 ayda yüzde 19’a yükseldi. İstanbul'da kadın iş yeri sahibi sayısı 5 bin 418 artarak 42 bin 538'e yükseldi" diye konuştu.

Kovid-19 salgını yerli markalar için fırsat yaratabilir!

Başkent Üniversitesinin araştırmasına göre, Türkiye'de Kovid-19 salgını sonrasında yerli marka almanın kendilerini mutlu edeceğini söyleyenlerin oranı kadınlarda yüzde 62,9, erkeklerde yüzde 44,7 oldu.

Elite Concept'ten Kadınlar Günü'ne özel indirim! 

Şua İnşaat, Kadıköy Fikirtepe'deki projesi Elite Concept'te 8 Mart Kadınlar Günü'ne özel yüzde 20 indirime ek 8 bin TL ekstra indirim sunuyor. Projede 36 ay sıfır faiz ve 0,69 banka kredi faiz oranıyla 120 aydan 180 aya kadar da vade seçeneği sunuluyor...

Kadınlar 2019’da tapu rekoru kırdı!

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Taş, "Geçen yıl Türkiye genelinde satılan 1 milyon 348 bin 729 konutun yaklaşık 420 bini kadınlar tarafından satın alındı. TÜİK verilerine göre konut alımında kadınların payı yüzde 31’i aşarak, bugüne kadarki en yüksek seviyeye yükseldi" dedi...

Konut tapu harcı 2020!

2020 yılında satışa konu olan konutlar için ne kadar tapu harcı ödenecek? Konut tapu harcı 2020 ne kadar oldu? İşte konut tapu harcı oranı 2020...

Tapu harcına 2020'de ne kadar zam yapılacak?

Yeniden değerleme oranının yüzde 22.58 olarak belirlenmesiyle birlikte harç, vergi ve cezalarda 2020 yılı başından itibaren artış meydana gelecek. Peki tapu harcına 2020'de ne kadar zam yapılacak? İşte yanıtı..

İnşaat ve altyapı sektöründe kadın oranı yüzde 16'da kaldı!

İstatistiklere göre, inşaat ve altyapı sektöründe kadın oranının yüzde 16'da kaldığını anımsatan Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, enerji sektöründeki kadın oranının ise yüzde 19 olduğunu anlattı.

Tapu ve kadastro işlemlerinde dijitalleşme süreci hızlanacak!

Vatandaşların tapu ve kadastro işlemlerine e-Devlet üzerinden daha hızlı yapabilmesi için yüzde 50 olan dijitalleşme oranı 2020 sonuna kadar yüzde 70'e yükseltilecek.

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi ne zaman bitiyor? 

KDV ve tapu harcında indirim uygulaması ne zaman sona erecek? Konut satışlarında KDV oranı yüzde 8, tapu harçlarında ise yüzde 3 indirim oranı yıl sonuna kadar devam edecek.

Konutta KDV ve tapu harcı indirimine devam!

Konut satışlarında KDV oranı yüzde 8, tapu harçlarında ise yüzde 3 indirim oranı yıl sonuna kadar devam edecek.

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi satışlara ivme kazandıracak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, konutta yüzde 8 KDV ve tapu harçlarında yüzde 3 vergi oranı uygulamasının 31 Aralık 2019’a kadar uzatılması, gayrimenkul sektöründe olumlu karşılandı.

kadınlarda tapu oranı Haberi

kadınlarda tapu oranı

Ülkemizde tapu sahibi olma konusunda erkek egemenliği yıkılmaya başladı. Sabah gazetesinden Hazal Ateş'in haberine göre, gerçek kişiler adına kayıtlı 187 milyon hisse kaydının toplamda 76 milyonluk kısmı kadınlara ait. Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi tarafından açıklanan verilere kadınların konut, bireysel tapulardaki sahipliği artarak devam ediyor. Ülke genelinde geçen sene yaklaşık olarak 1.5 milyon konut satış sonucunda el değiştirdi. Erkeklerin yüzde 59.5, kadınların da yüzde 32.2 konut sahibi olurken, yüzde 1.6 pay ile 23 binin üzerinde konut da kadın ve erkekler tarafından ortaklaşa şekilde alındı. TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre konut alımında kadınların payı yüzde 32'yi geçerek bugüne kadarki en yüksek seviyelere ulaştı. Kadınlar geçen sene yaklaşık olarak toplamda 500 bin konut satın aldı.

BATI'DA DAHA YAYGIN

Cinsiyete göre konut alım...