Kahramanmaraş çocuk kütüphanesi

Kahramanmaraş çocuk kütüphanesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Necip Fazıl Kültür Merkezi arka kısmında yapımı süren yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Güngör, bölgeye bütüncül bir kültür merkezi kazandıracaklarını açıkladı.

Kastamonu Oyuncak Kütüphanesi'nin temeli atıldı!

Kastamonu'da çocukların istediği oyuncağı alıp oynadıktan sonra geri getirebileceği Oyuncak Kütüphanesi ve çocuk bakımevinin yapımına başlandı.

Bağcılar'ın çocuk kütüphanesi Eylül ayında açılacak!

Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’nin bir bölümü  3-10 yaş grubu çocukların hizmet alacağı çocuk kütüphanesine dönüştürüldü. 

Kahramanmaraş Büyükşehir'den çocuk kütüphanesi müjdesi!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Necip Fazıl Kültür Merkezi arka kısmında yapımı süren yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Güngör, bölgeye bütüncül bir kültür merkezi kazandıracaklarını açıkladı.

Kağıthane Millet Kıraathanesi 27 Ocak'ta açılıyor!

İstanbul'un konum olarak merkezinde bulunan Kağıthane'de, her yaştan vatandaşa özel Millet Kıraathanesi ve Çocuk Kütüphanesi 27 Ocak tarihinde hizmete açılıyor.

Caferağa Katılımcı Belediyecilik ile Moda Bostanı kararını verecek!

Kadıköy Belediyesi, Caferağa ve Osmanağa sakinlerinin önerileriyle ortaya çıkan çocuk yuvası, sosyal yaşam evi ve çocuk kütüphanesi taleplerini oylamaya sunuyor. Moda Bostanı olarak da bilinen alana hangi projenin yapılacağına mahalleli tarafından karar verilecek...

Manisa'daki Gavur Hamamı kütüphane olacak! 

Manisa'da bulunan 400 yıllık Gavur Hamamı olarak bilinen tarihi yapı yapılacak restorasyon çalışmasının ardından çocuk kütüphanesi olarak hizmet verecek. 

Niğde'deki tarihi bir kilisenin kütüphane yapılması talebi mecliste!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'de bulunan tarihi bir kilisenin çocuk kütüphanesi yapılmasına ilişkin soru önergesi hazırladı..

Gaziantep Çocuk Kütüphanesi açılıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara yönelik Türkiye’nin ilk uygulamalı “Çocuk kütüphanesi” açılıyor.

Şanlıurfa Çocuk Kütüphanesi açıldı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak için Turgut Özal Parkı'nda hizmete sunduğu çocuk kütüphanesinin ardından bu kez Eyyüp Peygamber Parkında inşa ettiği Çocuk Kütüphanesini törenle hizmete açtı.

Şanlıurfa'daki çocuk kütüphanesi açılıyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyüp Peygamber makamının bulunduğu alanın karşısında yapımını tamamladığı çocuk kütüphanesinin açılışını kısa bir süre sonra gerçekleştirecek.

Şanlıurfa çocuk kütüphanesi törenle hizmete açıldı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlere ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için Turgut Özal Parkında inşa ettiği çocuk kütüphanesini törenle hizmete açtı.

Şanlıurfa'da çocuk kütüphanesi hizmete giriyor!

Eğitime ve gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlere ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, boş vakitlerini değerlendirmeleri için parkta Çocuk Kütüphanesi açıyor.

Adnan Ötüken Kütüphanesi'nin çocuk kütüphanesi olması talep edildi!

Riskli alan ilan edilen Türkiye'nin en büyük halk kütüphanesi olan Adnan Ötüken Kütüphanesinin, arkasındaki 6 bina ile birlikte, çocuk kütüphanesi yapılması için tahsisi talep edildi...

Kahramanmaraş çocuk kütüphanesi Haberi

Kahramanmaraş çocuk kütüphanesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Necip Fazıl Kültür Merkezi arka kısmında bulunan yapının yıkılma kararının verilmesinin ardından kısa sürede yıkım işlemleri başlatacaklarını açıkladı. Yapılan yıkımı bölge de inceleyen Başkan Güngör Yıkılan yapının yerine kültür merkeziyle tamamen bütünleşecek bir yapının yapılacağını sözlerine ekledi.

Manşet 46'da yer alan habere göre; Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi arka kısmındaki alanı, Hz. Yunus Camii yanında bulunan alanla bir araya getirip yeni bir meydan düzenlemesi yapacaklarını açıklayan Başkan Güngör, şu açıklamalarda bulundu:

“Necip Fazıl Kültür Merkezimiz özellikle gençlerimiz tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Burada gençlerle yaptığımız istişarelerde gençlerimiz bizden daha fazla mekan istemişlerdi. Arka tarafta atıl vaziyette bulunan anfi tiyatronun yıkımının ardından eskiden TEMA binası olarak kullanılan alanı da buraya katarak öncelikle bir ilkokul ve ortaokul...