kanal istanbul santral

kanal istanbul santral

Uzay Enerji, Kanal İstanbul ve çevresindeki 500 bin konutluk yeni şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için 1 milyar dolarlık doğalgaz elektrik santrali kuracak...

Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul bu yıl start alacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a ikinci Boğaz’ı açacak Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuştu: Hazırlık çalışmaları devam eden projenin yapımına bu yıl başlanacak

Kanal İstanbul projesi Boğaz turizmini canlandıracak!

TEKNİK projesi tamamlanan ve önümüzdeki günlerde ihaleye çıkması beklenen Kanal İstanbul projesi, İstanbul'daki 'Boğaz turizmi'ni şahlandıracak. Ulusararası gemi trafiğinin Kanal'a kayacağı projeyle, boğaz sadece turistik gemi geçişlerine sahne olacak.

F. Güldemet Sarı: Kanal İstanbul'da çarpık kentleşme olmayacak!

F. Güldemet Sarı, Habertürk'e konuştu. Kanal İstanbul projesi ile ilgili hazırlık çalışmalarının devam ettiğini belirten Sarı,"Sıfırdan her şeyi ile dört dörtlük bir ilçe inşa edilecek ve burada hiç bir şekilde çarpık kentleşme olamayacak" dedi

Kanal İstanbul için YİD'deki yasaya düzenleme getirilecek!

Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yapılması planlanan Kanal İstanbul için, YİD'deki ilgili yasaya düzenleme getirilerek 'kanal” ifadesi eklenecek. Böylece ihale süreci hızlandırılıp projenin ilk etabının 2023'e yetiştirilmesi öngörülüyor.

Kanal İstanbul’a ilk kazma 2016 yazında vurulacak!

Türkiye’nin mega projelerinden Kanal İstanbul’da çalışmalar hızlandı. 64. Eylem Planı’nda yer alan dev projenin ilk kazması 2016 yazında vurulacak. 15 milyar dolarlık projede 500 bin nüfuslu 2 şehir yapılacak.

Kanal İstanbul projesinde çalışmalar ne zaman başlayacak?

İstanbul'un büyük bir kısmını adaya dönüştürecek Kanal İstanbul projesinde yılsonuna kadar inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Selin Böke: Bizim 100 günlük mali yükümüzle Kanal İstanbul'un bedeli aynı!

Selin Sayek Böke “ CHP olarak siyasi tercihimiz parayı vatandaş için kullanmak. İlk 100 gün içerisindeki mali yük 24 milyar lira. 24 milyar lira Türkiye’de Kanal İstanbul Projesi için zikredilmiş miktarla aynı.” dedi.

Kanal İstanbul projesi yıl sonuna kadar başlıyor!

Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmaları başlıyor. Projede fizibilite hazırlıkları tamamlanırken, ilk kazmanın yıl sonuna kadar atılması bekleniyor.

Kanal İstanbul yıl sonuna kadar başlayacak!

Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmaları başlıyor. Kanal İstanbul için daha önce hazırlanan kentsel tasarım projeleri tekrar ele alınırken, sonrasında imar planı yapılacak.

Kanal İstanbul'da çalışmalar başlıyor!

İstanbul’un büyük bir kısmını adaya dönüştürecek Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Kanal İstanbul projesi arazi fiyatlarını arttırdı!

Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor. Kanal İstanbul'un yeri henüz açıklanmadı ancak güzergahta olacağı tahmin edilen yerlerde arazi fiyatları tavan yaptı.

Kanal İstanbul projesinin çalışmaları yıl sonunda başlayacak!

İstanbul’un büyük bir kısmını adaya dönüştürecek Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.Geçen yıl Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı çıkan Kanal İstanbul projesinde geri sayım başlıyor.

Kanal İstanbul çalışmaları ne zaman başlayacak?

İstanbul’un büyük bir kısmını adaya dönüştürecek Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor. 15 milyar dolara mal olacak projenin fizibilite çalışmaları tamamlandı

kanal istanbul santral

kanal istanbul santral kanal istanbul santral

Çılgın proje Kanal İstanbul için ilk yatırım Uzay Enerji'den geldi. Kanal İstanbul ve çevresinde inşa edilecek 500 bin konutluk yeni şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için kurulan Uzay Enerji şirketi, 1 milyar dolar yatırımlar doğalgaz elektrik santrali kuracak. 2014 yılında yatırım aşamasına geçilecek santralin yapımı 2 yıl içinde tamamlanacak. Santral yıllık 1,200 megavat elektrik...