07 / 07 / 2022

Kandilli kömür işletmesi

Kandilli kömür işletmesi

Hattat Enerji Kandilli Kömür İşletmesi Müdür Vekili Zeki Arslan, şirketlerinin Türkiye Taşkömürü Kurumu ile yaşadığı problemlerin çözülmemesi durumunda 456 işçiyi işten çıkarmak zorunda kalacaklarını söyledi.

Kandilli'deki kömür işletmesinin kapatılacağı iddiası!

Ereğli ilçesinde maden ocağında görevli 16 arkadaşlarının işten çıkarılmasına tepki gösteren yaklaşık 500 madenci, Zonguldak' ta başlattıkları oturma eylemine, hava muhalefeti nedeni ile ara verdi.

Kandilli'deki kömür işletmesi kapatılacak mı?

GMİS Armutçuk Şube Başkanı Mutlu "Soma'da yaşanan olaylar tüm ülkemizi olduğu gibi bizi de derinden yaralamıştır ve psikolojimizi olumsuz etkilemiştir. Bir de işyerimizde yaşanan bu belirsizliklerbizleri tamamen yıpratmaktadır" dedi.

Kandilli'deki kömür işletmesi kapanacak mı?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü İnan "Madencilik tekniğine uygun çalışmalarını istedik. Projeye uygun olmayan veya iş güvenliği yönünde sıkıntı olabilecek eksiklikler tespit edildi" dedi.

Türkiye Taş Kömürü en az ilkokul mezunu 4.000 personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)'ndan iş arayan vatandaşları sevindirecek haber geldi. TTK 4 bin yeni personel alacağını duyurdu. Peki başvuru şartları ne oldu? İşte detaylar...

Kömür fiyatlarındaki 100 dolarlık artış çimentoya 15 dolar yansıyor!

Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (TÜRKÇİMENTO) Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilimin sektörüne olan etkisini değerlendirdi. Kömür fiyatlarındaki 100 dolarlık artış çimentoya 15 dolar olarak yansıyor. İşte ayrıntılar...

Kömür fiyatlarında tarihi zirve! Ton fiyatı 500 doları aştı!

Rusya Ukrayna savaşı ekonomik olarak belirsizliklere yol açtı. Doğal gaz fiyatları rekor seviyeye ulaşırken petrol ise 13,5 yılın zirvesini gördü. Peş peşe gelen zamların ardından bir rekor haberi de kömür fiyatlarından geldi...

Dilovası'nda 44.8 milyon TL'ye icradan satılık kömür tesisi!

T.C. Gebze İcra Dairesi, Kocaeli ili, Dilovası ilçesi, Çerkeşli Mahallesi 428 ada 2 parselde yer alan kömür tesisini ve binaları 44 milyon 834 bin 60 TL'ye icradan satıyor...

Türkiye Kömür İşletmeleri, İzmir'in göbeğindeki o arsayı satışa çıkardı! İşte ihale tarihi!

Türkiye Kömür İşletmeleri İzmir'deki arsasını satışa çıkardı. Taşınmaz İzmir'in Konak ilçesinde Halkapınar Mahallesi'nde konumlanıyor. 

Jeoteknık Mühendisliği Limited Şirketi kuruldu!

Jeoteknık Mühendisliği Limited Şirketi Şişli’de 100 bin TL sermaye bedeli ile Şefik Hoş tarafından kuruldu.

Filistinliler'den İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkım planı için protesto gösterisi!

Filistinliler İsrail'in Doğu Kudüs'ün Silvan Mahallesi'ndeki yıkım planı için protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Türkiye Kömür İşletmeleri’nin taşınmazları için kayıt tutulmadı mı?

Sayıştay, Türkiye Kömür İşletmeleri’ne (TKİ) ait arazi, bina ve tarlalarla ilgili kayıt tutulmadığını ya da kayıt altına alınmadığını belirledi. Raporda, kapsamlı bir muhasebe dışı envanter çalışması yapılması gerektiği ifade edildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik!

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik!

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kartal Kömür İnşaat Malzemeleri Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kartal Kömür İnşaat Malzemeleri Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Beykoz'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Yıldırım tarafından kuruldu. 

Adapazarı'nda yıkım gerginliği!

Adapazarı Çevre Yolu'nda bulunan bir iş yerinin üst katı 'kaçak' olduğu nedeniyle yıkılmak istendi. Yıkımı engellemeye çalışan vatandaşlar ve ekipler arasında arbede yaşandı.

İnegöl'de yıkım yapan işçi ölümden döndü!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yıkım çalışmasında çalışan 53 yaşındaki Mustafa Turhan, yıkım için gittiği binadan düşerek yaralandı.

Kandilli kömür işletmesi Haberi

Kandilli kömür işletmesi

Hattat Enerji ve Maden Ticaret AŞ Kandilli Kömür İşletmesi Müdür Vekili Zeki Arslan, şirketlerinin Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile yaşadığı problemlerin çözülmemesi durumunda 456 işçiyi işten çıkarmak zorunda kalacaklarını söyledi.


Arslan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve ilçe yöneticilerinin işletmelerini ziyaretinde, zor bir süreçten geçtiklerini söyledi.


İşletmedeki 150 işçiyi izin verdiklerini ifade eden Arslan, "200 işçimizi de yer altından yer üstüne çıkartmak zorunda kaldık. Maaşlarını ödüyoruz. Bu yükü çekiyoruz. TTK ile yaşanan sorunlarımız çözülmezse önümüzdeki haftalarda 456 işçiyi çıkartmak zorunda kalacağız. Sizlerden bu konuda destek bekliyoruz. Hedeflediğimiz noktalara ulaşmamız için işçi çalıştırma saatleri başta olmak üzere pek çok eksikliğin giderilmesi gerekiyor" diye konuştu.


İlçe Başkanı Fatih Çakır da maden ocaklarında yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, "Biz, ne bu iş...