Karadağ türk yatırımları

Karadağ türk yatırımları

Avrupa Birliği (AB) üyeliğine girmesi planlanan Karadağ’da Tük akını yaşanıyor. Ülkede 7 günde 800 Euro’ya oturma ve çalışma izni alınabiliyor.

Türk yatırımcıların Karadağ'a ilgisi artıyor!

Batı Balkanlar'ın küçük ülkesi Karadağ'da yatırımları olan 2 bini aşkın Türk şirketi, ülkenin istihdam ve kalkınmasına katkı sunuyor.

Türkler Karadağ'da yıllık bin adet konut alıyor!

Karadağ Türk İşadamları Derneği Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç, 2015 yılı sonunda 8 olan Türklerin Karadağ'da kurduğu firma sayısının 2019 sonu itibarıyla 4 bini aştığını dile getirerek, "Türkler yıllık bin adet konut alıyor" dedi...

Karadağ'a memurlardan gayrimenkul yatırımı!

Karadağ Türk İş adamları Derneği Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç, şu anda çok fazla memurun gayrimenkul alımı için Karadağ’a geldiğini belirtti ve yeşil pasaport sahibi memurlara 6 ay boyunca oturum izni verilmesi bu ülkeyi memurlar için cazip kıldığını ifade etti...

Türklerin radarındaki Karadağ’da inşaat sayısında patlama!

Karadağ'da inşaat işlerinin son beş yılda ikiye katlandı. Karadağ’da, Türk markalar rezidans kültürü ile fark yaratırken, Türk yatırımcılar da ev alma yarışında Rusya’dan sonra ikinciliğe yükseldi...

Türk Kızılay Bursa'da yeni yatırımlar yapacak!

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptığı açıklamada, "Kızılay'ın, Bursa'nın içinde üretim ve sanayi noktasında gelir getirici yatırımları olacak"

Türk emlak yatırımcısı rotasını Karadağ'a çevirdi!

Türk emlak yatırımcısı rotasını Karadağ'a çevirdi. Türklerin emlak yatırımı son 3 yılda 39 kat arttı...

Kazakistan, altyapı yatırımları için Türk müteahhitler ile görüşüyor!

Kazakistan Türk müteahhitler ile alt yapı yatırımları için görüşmelere başladı. Kazakistan'ın demiryolu, otoyol, gümrük kapılan, konut gibi yatırımlar için 15 milyon dolar kaynak ayırdı...

Türk inşaat firmalarının Irak yatırımları yaklaşık 6 milyon dolar!

Türk inşaat firmalarının Irak'ta yaptığı inşaat yatırımlarının değeri yaklaşık 6 milyon dolar. Bölgede yapılan fuarlar yatırımcılar için fırsat kapısı oluyor. 

Türklerin Küba'daki inşaat yatırımları artıyor!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada "Küba'daki Türk yatırımları artıyor. İlişkilerimizi tarım, inşaat, altyapı, enerji, sağlık ve turizm sektörlerinde geliştireceğiz." dedi.

Karadağ'da vatandaşlık dolandırıcılığına dikkat! 

Karadağ Cumhuriyeti'nin yatırım yapana vatandaşlık vereceği vaadi Türk iş adamlarının gözünü bu ülkeye çevirmesine neden oldu. Ancak Karadağ-Türk İş Adamları Derneği (KATİAD) Başkanı Necmi Saykun, "Konut da alsanız, otel de yapsanız vatandaşlık almanız garanti değil" dedi. 

Türk yatırımcıların Karadağ'a ilgisi artıyor!

Batı Balkanlar'ın küçük ülkesi Karadağ'da yatırımları olan 2 bini aşkın Türk şirketi, ülkenin istihdam ve kalkınmasına katkı sunuyor.

Türk şirketinin Budva’daki otel projesine engel!

Karadağ’ın en önemli tatil merkezlerinden olan Budva’ya yatırım yapmak isteyen Türk şirketine belediye engel oldu.

Türkler Karadağ'dan ev alıyor!

Son 15 yıldır ciddi yatırım kaynağına dönüşen gayrimenkul sektöründe Türk yatırımcıları rotasını Karadağ'a çevirdi. Son zamanların en karlı ülkesi olarak öne çıkan ülkede yatırımlar 13 yılda geri dönüşüm sağlıyor.

Türk müteahhitleri yurt dışında 370 milyar dolarlık iş yaptı!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, Türk müteahhitlik firmalarının yurt dışında hayata geçirdikleri yatırımları anlattı. Yenigün, Türk müteahhitlerinin yurt dışında 370 milyar dolarlık iş yaptığını söyledi.

Karadağ türk yatırımları

Karadağ türk yatırımları Karadağ türk yatırımları

Avrupa Birliği (AB) üyeliğine girmesine kesin gözüyle bakılan Karadağ’a Türk vatandaşlar akın ediyor. Ülkede Türklerin kurduğu şirket sayısı 3 bini geçiyor.

Hürriyet Gazetesi'nden Aysel Alp'in haberine göre; Karadağ-Türk İş Adamları Derneği (KATİAD) Başkanı Necmi Saykun, Karadağ’dan vatandaşlık alarak Avrupa Birliği (AB) vatandaşı olma hayali kuran Türkleri dolandırıcılarla ilgili uyardı. Karadağ vatandaşı yapma vaadiyle insanlardan 10 bin Euro’ya ulaşan paralar alındığını söyleyen Saykun, “Karadağ çifte vatandaşlığı kaldırdı. Burası kolay vatandaşlık dağıtan bir ülke değil. Konut da alsanız, otel de yapsanız vatandaşlık almanız garanti değil” diye konuştu.

7 günde vatandaşlık dolandırıcılığı

Türkiye’nin Karadağ Büyükelçisi Songül Ozan ise şu açıklamalarda bulundu: “Karadağ’da ev alana otomatik vatandaşlık, 2 saatte oturma izni verme gibi duyurular gerçek değil” diye konuştu. Türkler’in, çocuklarına huzur ve güven ortamında, doğal...