karlı konut yatırımları

karlı konut yatırımları

Nerede, hangi tip ticari gayrimenkul yatırımı yapmak daha doğru? Dükkan mı, mağaza mı? En çok kazandıran bölgeler nereler? İşyerine yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? TEK Borsa dergisinden Kezban Gebetaş araştırdı!

Fed: Konut yatırımları artıyor!

ABD Merkez Bankası Fed tarafından yılda iki kez hazırlan yarıyıllık Para Politikası Raporu'nun şubat sayısı yayımlandı. Rapor'da son birkaç yıl arasındaki konut satışlarına ilişkin değerlendirmeler yer aldı...

TOKİ en karlı Kamu İktisadi Teşebbüsleri'nden oldu!

Konut üreten TOKİ en karlı Kamu İktisadi Teşebbüsleri'nden oldu. KİT'lerin karlılığı düşüşe geçip, zararları artarken kar edenlerin ilk sırasında TOKİ geldi. 7.1 milyar lira ile TOKİ ilk sırada yer alırken, birçok kit zarar etti. 

Ziraat Bankası konut yapılandırma faizleri ne kadar?

Ziraat Bankası yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi yapılandırmaya devam ediyor. Yüksek faiz oranları kredi çeken tüketicileri oldukça mutlu eden uygulamada nelere dikkat etmek gerekir. Konut kredisi yapılandırma hangi şartlarda karlı olur?

Kazakistan, altyapı yatırımları için Türk müteahhitler ile görüşüyor!

Kazakistan Türk müteahhitler ile alt yapı yatırımları için görüşmelere başladı. Kazakistan'ın demiryolu, otoyol, gümrük kapılan, konut gibi yatırımlar için 15 milyon dolar kaynak ayırdı...

Konut kredisini yapılandırmak için doğru zaman mı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları son bir senenin en düşük seviyesine indi. Peki konut kredisi yapılandırma yapmak için doğru zaman mı? Konut kredisi yapılandırma hangi durumlarda karlı oluyor?

15 yıl vadeli konut kredisi kullanmak ne kadar avantajlı?

Kamu bankalarının konut kredisi vade sürelerini arttırması ile 15 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandıran banka sayısı yediye yükseldi. Peki 15 yıl vadeli konut kredisi kullanmak ne kadar karlı?

Cafer Mersinli: Samsun'da konut satışları durdu!

İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Cafer Mersinli, konut sektörünün duraklama dönemine girdiğini söyledi. Mersinli, vatandaşın parasını konut almaktan ziyade daha karlı gördüğü alanlarda değerlendirdiğini belirtti.

TOKİ Yozgat'ta 6 bin 582 konut inşa etti!

Yozgat'ta hayata geçirilen yatırımları anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ vasıtasıyla Yozgat'ta 6582 konut projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Yatırım Programı'ndaki konut sektörü yatırımları!

2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları Resmi Gazete'de yer aldı. İşte Yatırım Programı Rehberi'ndeki konut sektörü yatırımları..

Makyol Beykoz projesi geliyor!

Otoyol, köprü, havalimanı projeleri üstlenen Makyol İnşaat yeni konut yatırımları için düğmeye bastı. Şirket Beykoz projesini 2019'da görücüye çıkaracak.

İlçe ilçe Avrupa Yakası konut fiyatları!

Konut projeleri ve ulaşım yatırımları Avrupa Yakası'ndaki ev fiyatlarını her geçen gün arttırıyor. Bölgedeki konut fiyatlarını sizler için araştırdık...

Bodrum'da konut satışları yüzde 125 arttı!

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçeye yapılması gereken yatırımları, konut ve turizm sektöründe yaşanan gelişmeleri anlattı. Kocadon, konut satışlarının yüzde 125 arttığını açıkladı.

Konut kampanyalarından en karlı çıkan Esenyurt oldu!

Gayrimenkul sektöründe, faizi yüzde 0.98’e indiren yüzde 20 indirimli kampanya konut satışlarında patlama yaşandı. Konut kampanyalarından en karlı çıkan ilçe ise Esenyurt oldu. 

karlı konut yatırımları

karlı konut yatırımları karlı konut yatırımları

Her ne kadar gayrimenkul yatırımı deyince akla ilk olarak konut ve arsa gelse de ticari gayrimenküler de en az bunlar kadar ilgi görüyor.

Bugün Beyoğlu, Nişantaşı, Kadıköy ve Maslak gibi semtlerde özellikle cadde üzerindeki dükkan, mağaza ve ofisler servet değerinde. Bu tip yerlerin kiralık fiyatları ise sürekli artıyor. Sadece merkezi yerlerde mi?.. Gelişen bölgelerde de dükkan, ofis ve mağaza sahibi olmak son derece karlı. Çünkü buralarda işyerleri fazla prim yapan gayrimenkuller arasında.

Son yıllarda özellikle metropollerdeki merkezi yerlerde ticari gayrimenkullerin daha fazla prim yaptığını söyleyen Remax İş Gelirme Yöneticisi Ebru Karahan, pekçok yatırımcının dükkan ve mağaza almaya yöneldiğini belirtiyor. Türkiye Franchise Geliştirme ve Projeler Müdürü...