kartal kadıköy metrosu ne zaman açılacak

kartal kadıköy metrosu ne zaman açılacak

22 km’lik Kadıköy-Kartal metrosunun açılışını yapacak olan Topbaş, 2016’daki günlük metro yolcu kapasitesini 7 milyona çıkararak, tarihe ‘İstanbul trafiğini çözen başkan’ olarak geçmek istiyor. 2015’te Kartal’dan binen İstanbullu, 79 dakikada Atatürk Hava

Kartal'daki dönüşüm konutları yıl sonuna kadar teslim edilecek!

Kadıköy Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm alanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal'daki dönüşüm kapsamında da yıl sonuna kadar hak sahibi vatandaşlara konutlarını teslim edeceklerini söyledi.

Kartal'a havaray müjdesi!

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, "Türkiye’nin ilk Havaray projesi Kartal’da hayata geçirilecek. 16 kilometre uzunluktaki proje Kartal Merkez, Spor Caddesi, Sanayi Caddesi, Kartal Metrosu, Uğur Mumcu durakları şeklinde tasarladık" dedi...

Kiralar Kadıköy'de ucuzladı, Ümraniye'de uçuşa geçti!

Kadıköy’de 3 bin TL’ye yaklaşan ev kiraları, 2 bin TL’ye geriledi. Kısa zaman önce açılan Üsküdar-Ümraniye Metrosu ise bölgedeki kira fiyatlarını uçurdu.

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu 2019'da açılacak!

İSG CEO'su Ersel Göral, "Metromuzun inşaatı 2019 yılının başında bitmiş olacak. Böylelikle İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanından Pendik-Kadıköy metrosuna direkt bağlantı sağlanmış olacak. " dedi .

Bumerang Kartal'da yüzde 1 KDV avantajı!

Teslim tarihi Aralık 2019 olarak belirlenen Bumerang Kartal Projesinde metrekare fiyatlar 6 bin TL'den başlıyor. Kartal Metrosu'nun yanı başında yükselen Bumerang Kartal projesi Arap yatırımcının ilgisini çekiyor.

Kadıköy-Kartal Havaray Hattı çalışmaları ne durumda?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe’ye yapılan projeleri hakkında bilgi verdi. Topbaş, "Kadıköy-Kartal Havaray projesinin hazırlıkları sürüyor” dedi.

Kadıköy-Maltepe-Kartal havaray çalışmaları başladı!

Kadıköy'de iki büyük proje için düğmeye basıldı. Kadıköy-Maltepe-Kartal Havarayı projesinde çalışmalar başladı. İBB, güzergahını belirlediği Kadıköy-Üsküdar Havaray Projesi'ni ise hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Portre Metro Pendik fiyat!

İstanbul'un Anadolu yakasında Pendik'te konumlandırılan Portre Metro projesi Pendik-Kadıköy Metrosu'na 300 metre yakınlıkta yer alıyor. Proje 96 daireden meydana geliyor. Portre Metro Pendik fiyat listesi 410 bin TL'den başlıyor.

Kartal-Kaynarca Metrosu'nun elektrik işlerini Orge Elektrik yapacak!

Orge Elektrik, 4,5 kilometre uzunluğundaki Kartal-Kaynarca Metro güzergahında 3 istasyonda 5 trafo merkezinde 34,5 kilovolt şalt sistemi kurdu.

Altayçeşme Yaya Bağlantı Tüneli açıldı!

Kadıköy Kartal Metrosu Maltepe İstasyonu'nu Altayçeşme ve Girne Mahallelerine bağlayan Altayçeşme Yaya Bağlantı Tüneli açıldı.

Propa Vista projesi Kartal-Pendik-Tavşantepe Metrosu ile değerleniyor!

Kartal-Tavşantepe metro hattı, bölgede yer alan projelere ilgiyi artırdı. Kartal-Tavşantepe metro hattında yer alan Yakacık metro durağına 10 metre mesafede konumlanan Propa Vista projesi de konumu itibariyle konut yatırımı yapacak olanlar için en cazip projelerin başında geliyor.

Pendik-Kadıköy arası metro ile 35 dakikaya iniyor!

Kadıköy-Kartal metro hattı Tavşantepe'ye kadar uzatıldı. Pendik-Kadıköy arası ‘M4 Hattı Tavşantepe, Pendik ve Yakacık’ metro istasyonları ile 35 dakikaya inecek.

Kadıköy - Sultanbeyli Metro Hattı'nın ihalesi bugün!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadıköy Sultanbeyli metrosu için düğmeye bastı. Kadıköy Sultanbeyli metro hattının uygulamaya esas kesin proje hizmetleri işi ihaleye çıkıyor. 19 kilometre uzunluğundaki hattın ihalesi bugün gerçekleşecek.

kartal kadıköy metrosu ne zaman açılacak

kartal kadıköy metrosu ne zaman açılacak kartal kadıköy metrosu ne zaman açılacak


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yatırımların yüzde 60’ını ulaşıma yapıyor. 2004-2012 yılında 52 milyar TL’lik yatırım yapan Topbaş, bu yatırımın 24 milyar TL’sini ulaşım yatırımlarına harcadı. Ulaşım yatırımlarının 10 milyar TL‘lik kısmı da raylı sistemler için kullanıldı. Topbaş’ın hedefi, İstanbul’u raylı sistemle donatarak, bugün 1 milyon 377 bin olan metro yolcu sayısını 2016 yılında 7 milyona çıkarmak. 


Atatürk Havalimanı 81 dakika


‘Bundan böyle metroya binen bir kişi, İstanbul’un herhangi bir yerine rahatlıkla gidebilecek. İstiyoruz ki herkesin evinin yakınlarından metro geçsin, herkes metroya binmenin konforunu ve hızını yaşasın” diyen Topbaş, Cumhuriyet tarihinin en büyük metro hattı olan 22 km’lik Kadıköy-Kartal hattının açılışını, cuma günü Başbakan Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıyor. 32 dakikaya inen Kadıköy-Kartal hattı, Anadolu yakasının ilk metrosu. Aynı zamanda yolculuk...