25 / 06 / 2022

kayseri ahi evran mahallesi eski ev yıkımı

kayseri ahi evran mahallesi eski ev yıkımı

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Ahi Evran Mahallesi' nde yeni bir şehir kurulacak alanda bulunan bazı eski yapı ve ahırları yıkarak temizlediklerini ifade etti...

Çiftçiler dikkat! Bunları eken boş dönmüyor, toprağın her yerinden oluk oluk fışkırıyor

Orta Kızılırmak Vadisi'nde yüksek verimli 25 kuru fasulye çeşidi adayı belirlendi. Bu fasülyeler toprakla buluştuğunda müthiş verim veriyor ancak aralarından sadece 4'ü tescil edilecek. Bu fasulyelerin hangisi olduğunu öğrenmek için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Ziraat Fakültesi'yle iletişi

Ahi Evran Külliyesi'ne millet bahçesi geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kırşehir'deki Ahi Evran Külleyesi çevresi için yeni bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek millet bahçesi için yer arayışında olduklarını dile getirdi. 

Sedat Kılınç İnşaat Kayseri'de 2 yılda 3 dönüşüm projesi tamamladı!

Sedat Kılınç İnşaat, iki yıllık sürede Kayseri'de Ahi Evran, Kılınçbey ve Balcıoğlu kentsel dönüşüm projelerinde yaklaşık 72 milyon TL'lik bir maliyetle 239 konutu teslim etti.

Kayseri'de 34.8 milyon TL'ye kat karşılığı inşaat işi ihalesi!

Kayseri İli Kocasinan Belediye Başkanlığı, Ahi Evran Mahallesi'nde 34 milyon 825 bin 620 TL bedelle  kat karşılığı inşaat işi ihale edecek. İhale 20 Ekim 2020 tarihinde yapılacak.

Kayseri Kocasinan'da 3 bin konutun temeli atıldı!

Kayseri Kocasinan Belediyesi'nin, Ahi Evran Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek olan konutların temelleri atıldı. Proje kapsamında bölgeye 3 bin yeni konut inşa edilecek.

Ahi Evran Üniversitesi'ne 1.500 kişilik kongre ve kültür merkezi!

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, inşaatı tamamlanan kongre ve kültür merkezinin kısa sürede hizmete açılacağını açıkladı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdu!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacının karşılanması için inşa edilen 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun taşınma işlemi başladı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne yeni kampüs!

Kırşehir'de yaşayan hayırsever iş adımı Muzaffer Marşap, tarafından Ahi Evran Üniversitesi'ne İslami İlimler Fakültesi ve cami inşaatı yapılıyor.

Kayseri'ye yeni itfaiye binası inşa edilecek!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ahi Evran Mahallesi’ne yeni bir itfaiye binası yapacak.

2018 Kayseri Kocasinan’ın inşaat yılı olacak!

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından bölgede başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbaydar, Ahi Evran Mahallesi’ndeki çalışmaları inceledi. 

Kırşehir Fizik Tedavi Hastanesi bölgeye değer katacak!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Karakaya, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi İnşaatında incelemede bulundu.

Kayseri Kocasinan Belediyesi 280 konut yapacak!

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanlığı, Ahi Evran mahallesinde 3 etaptan meydana gelen konut inşaat işi ihale ediliyor..

Türkiye Diyanet Vakfı, Bosna Hersek'te cami inşa edecek!

Türkiye Diyanet Vakfı ile Kırşehir Belediyesi iş birliğinde Olovo şehrind hayata geçirilecek Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Camisi'nin temeli yarın atılacak.

kayseri ahi evran mahallesi eski ev yıkımı Haberi

kayseri ahi evran mahallesi eski ev yıkımı


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Ahi Evran Mahallesi'nde yeni bir şehir kurulacak alanda bulunan bazı eski yapı ve ahırları yıkarak temizlediklerini söyledi. 


Başkan Yıldız, 1994 yılında Barbaros Mahallesi'nde Türkiye'nin ilk kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "Tenekelerden kurulmuş evlerin yerine altyapısı ve sosyal tesisleri olan Barbaros Kent'i kurduk. Anadolu Harikalar Diyarı'nın karşısında Ahi Evran Mahallesi'ndeki gecekonduların yerine de modern harika bir kent kurmak için çalışmalara devam ediyoruz" dedi. 


Mülkiyeti belediyeye ait parseller üzerine yepyeni bir proje yapılması için eski yapı ve ahırların bazılarını yıkarak temizlik yaptıklarını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Ahi Evran Mahallesi'nde, 250 gecekondunun yerine imarlı, planlı, modern yeni bir proje uygulanacak. Anadolu Harikalar Diyarı karşısına Kayseri'yi temsil edecek harika bir proje yapılacak. Hak sahibi vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz" şeklinde bilgiler verdi.


Haber...