28 / 06 / 2022

Kemer Sualtı Müzesinin yapımında son durum

Kemer Sualtı Müzesinin yapımında son durum

DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu, Kemer Sualtı Müzesi'nin yıl sonuna yetiştirileceğini söyledi. Kendiroğlu, deneyimlerinden yola çıkarak müzenin daha hızlı tamamlanması için çalışacaklarını söyledi.

Sualtı Tasarım Ve İç Mimarlık Uygulama Hizmetleri Limited Şirketi Eyüpsultan Şubesi açıldı! 

Sualtı Tasarım Ve İç Mimarlık Uygulama Hizmetleri Limited Şirketi Eyüpsultan Şubesi Eyüpsultan'da 10 bin TL sermaye bedeli ile Begüm Kavruk tarafından açıldı. 

Antalya Kemer'e imar müjdesi!

Antalya'nın Kemer Beldibi ilçesinde, imar planı projesinde son noktaya gelindi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu imar planlarında yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Antalya Kemer için acele kamulaştırma kararı!

Antalya ili, Kemer ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nin restorasyonu TBMM'de!

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nin restorasyonu meclis gündemine taşındı. CHP'li Kaboğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Atlas Sineması 2021’in ilk aylarında açılacak!

İki sene önce restorasyona alınan Atlas Sineması, içinde sinema müzesinin de olacağı yeni konseptiyle 2021 yılının ilk aylarında kapılarını açıyor.

Reuters’tan çarpıcı analiz: Esnaf daha fazla kira yardımı bekliyor!

İkinci Kovid-19 dalgası Türkiye'nin kemer sıkma ve yüksek faiz politikasını teste tabi tutuyor, kısıtlamalar ekonomik zorlukları artırıyor. Bazı analistler, yetkililerin sıkı para politikasına sadık kalacağını söylerken bazıları ise şüpheyle bakıyor. Esnaf daha fazla kira yardımı talep ediyor.

Kemer Emniyet Müdürlüğü, Göynük'teki yeni binasına taşındı!

Antalya Kemer Emniyet Müdürlüğü yeni binası olan Kemer Belediyesi Göynük Hizmet Binası'na taşındı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yeni binasında hizmet vermeye başlayacak emniyet teşkilatını ziyaret etti.

Kemer Çamyuva İstiklal Caddesi yeni çehresine kavuşuyor!

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çamyuva Mahallesi İstiklal Caddesi'nin çehresini yeniliyor. Kemer halkına yeni bir hizmet kazandırmak için çalışmalarda bulunuluyor.

Martı GYO Antalya Kemer Çamyuva arsası revize değerleme raporu yayınlandı!

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın şirket portföyünde yer alan Antalya Kemer Çamyuva Arsası'na ait değerleme raporu Sermaye Piyasası Kurulu'nun talebi doğrultusunda revize edildi ve yayınlandı. 

Hadise Kemer Country’den havuzlu villa alacak!

Oyuncu Kaan Yıldırım’la evliliğe hazırlanan Hadise’nin yeni adresi belli oldu. Ünlü şarkıcı, emlakçılara ‘Kemer Country’de havuzlu bir villa arıyorum’ mesajını verdi.

5 yıldızlı Simena Hotel'in sahilde adil paylaşım isyanı!

Antalya Kemer'de bulunan Simena Hotel'in işletmeleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle bir otelin müşterileri daracık alana sıkışıp kaldı. Bin kişi kapasiteli tesisin alanının genişletilmesi için yargıya başvuruldu.

Kemerli müteahhit tanıkken borçlu oldu, tüm mal varlığına haciz konuldu!

Antalya'nın Kemer ilçesinde, 2006 yılında bir müteahhidin tamamlandığı inşaata ortak olan Haşim Hasanoğlu, müteahhidin üçüncü ortakla arasında yaşanan davada tanıkken, ilerleyen süreçte borçlu oldu.

Kemer'de 93 milyon TL'ye icradan satılık tatil köyü!

Kemer İcra Dairesi Müdürlüğü, Antalya ili, Kemer ilçesi, Tekirova Mahallesi'nde yer alan tatil köyünü 278 milyon 578 bin 131 TL'ye satıyor...

Kemer Sualtı Müzesinin yapımında son durum Haberi

Kemer Sualtı Müzesinin yapımında son durum

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, Side Sualtı Müzesi'nin ardından Kemer Bölgesi'ne yapılacak ikinci sualtı müzesinin yıl sonuna yetiştirileceğini söyledi. Side Sualtı Müzesi'nin yapımının 8 ay sürdüğünü, Kemer Sualtı Müzesi'nin ise daha kısa sürede tamamlanacağını hatırlatan Kendiroğlu, deneyimlerinden yola çıkarak müzenin daha hızlı tamamlanması için çalışacaklarını söyledi. 


Kendiroğlu, şöyle konuştu:"Sualtı müzesi Side bölgesine farklı bir hareketlilik getirdi. 3 ayrı noktada dalış yapılabilen Side Sualtı Müzesi'ne günlük dalış turları düzenleniyor. Dalış turizminin bölge için farklılığını herkes görmüş oldu. Birçok kez bizzat kendim dalış yaptım. İlgiyi yerinde görüp inceledim. Suyun altında insanlar heykelleri heyecanla inceliyor. Aynı zamanda bölge deniz taşıtlarının geçişine kapalı olduğu için müze çevresinde deniz dibi canlı hayatı her geçen gün renkleniyor, büyüyor. Müze sadece beton heykellerden oluşmuyor....