Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı nasıl alınır

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı nasıl alınır

Kentsel dönüşüm sürecinde anlaşma ile tahliye edilen kiracılara devlet bir takım finansal destek sağlıyor. İşte, kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı 2015!

Kentsel dönüşüm kiracı yardımı 2018!

Riskli konut veya işyerinde kiracı olan kimseler, kentsel dönüşüm kapsamında sunulan finansal desteklerden yararlanabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm kiracı yardımı 2018 ne kadar?

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı 2015!

Kentsel dönüşüm sürecinde anlaşma ile tahliye edilen kiracılara devlet bir takım finansal destek sağlıyor. İşte, kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı 2015!

Kiracı kentsel dönüşüm yardımı alabilir mi?

Kentsel Dönüşüm sürecinde devlet, kredi ve kira yardımları uyguluyor. Peki, bu yardımlardan nasıl faydalanır? Kiracı kentsel dönüşüm yardımı alabilir mi?

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı ne kadar 2015!

Kentsel dönüşümden faydalanan ve bağımsız bölümü tahliye eden kimselere yapılan yardımlar arasında taşınma yardımı da yer alıyor. Peki, kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı ne kadar 2015!

Kentsel dönüşümde kiracı ev sahibi bilmecesi çözüldü!

Türkiye Gazetesi "Kiracıya yardım yapılırsa biz ne yapacağız?" diyerek kentsel dönüşüm konusunda yanlış bilgiye kapılan ve üzülen bayan okuyucunun derdini “Kentsel dönüşümde “kiracı- ev sahibi” bilmecesi” başlığıyla yayınlamıştı..

Kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru süreci!

Kentsel dönüşümde hak sahipleri; 6306 sayılı Kanun kapsamında kira yardımı ödemesi yapılan malik, kiracı ve sınırlı ayni hak sahibi gerçek veya tüzel kişiler oluyor. İşte hak sahiplerinin kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru süreci...

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşümde kiracılara yapılan yardımlar arasında taşınma yardımı da bulunuyor. Kentsel dönüşüm taşınma yardımı için Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne bir dilekçe yazılıyor. Peki, kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşüm işyeri kiracı hakları!

Kentsel dönüşümde anlaşma ile tahliye edilen, yıktırılan veya kamulaştırılan binaların; malikleri, kiracıları ve sınırlı ayni hak sahiplerine bazı olanaklar sunuluyor. Peki, kentsel dönüşüm işyeri kiracı hakları nelerdir?

Kentsel dönüşüm kredisi kiracı hakları!

Kentsel dönüşüm ile yıkılacak riskli binalarda kiracının olması durumunda, kiracı devlet tarafından yapılan kira ve kredi yardımlarından faydalanabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm kredisi kiracı hakları nelerdir?

Kentsel dönüşüm rezerv alanları!

Kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında riskli bina olarak tespit edilen yapılarda ikamet eden kiracı ve maliklerin mağdur olmamaları açısından devlet birtakım olanaklar sunuyor. İşte onlardan biri: Kentsel dönüşüm rezerv alanları...

Kentsel dönüşümde kiracı ne olacak?

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli binalardan anlaşma ile tahliye edilen, yıktırılan veya kamulaştırılan binaların kiracılarının sahip olduğu haklar nelerdir? Kentsel dönüşümde kiracı ne olacak? İşte yanıtı...

Kentsel dönüşümde kiracı hakları!

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak riskli binalarda kiracının olması durumunda, kiracının sahip olduğu haklar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan rehberde açıklanıyor. İşte kentsel dönüşümde kiracı hakları...

Kentsel dönüşümde kiracı için kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm sürecinde kiracı, kira yardımı almak için ne yapmalı? Kiracı mağdur olmamak için kira yardımını nasıl alacak? İşte Kentsel dönüşümde kiracı için kira yardımı nasıl alınır? sorusunun cevabı...

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı nasıl alınır Haberi

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı nasıl alınır

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı 2015!

Bakanlık, kentsel dönüşümden faydalanan ve bağımsız bölümünü tahliye eden kişilere bazı finansal destekler sağlıyor. 6306 sayılı kanun esaslarına göre anlaşma ile tahliye edilen kiracılarında bu yardımlardan faydalanma hakkı bulunuyor. 


Anlaşma ile tahliye edilen veya yıktırılan binaların, malikleri ve kiracıları  sınırlı ayni hak sahibi olarak bu binaları kullananlar Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında yapılan yardım ve desteklerden faydalanabiliyor.


Kanunda belirtilen yardım ve desteklerden faydalanabilmenin şartı riskli binanın anlaşma ile tahliye edilmesi olarak karşımıza çıkıyor.


Kiracılara taşınma masrafları dikkate alınarak bir defaya mahsus olmak üzere kira yardımı yapılabiliyor. Kiracıların konut satın almak istemeleri halinde Bakanlık ile protokol imzalayan bankalardan alınacak kredilere faiz desteği verilebiliyor. 


6306 sayılı kanun uygulama yönetmeliğinde belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde kiracılara, defaten 1470 TL taşınma yardımı yapılabiliyor. 


Kiracı...