kiracının hakları neler 2021

kiracının hakları neler 2021

Günümüzde ev sahibiyle kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklar oldukça arttı. Kiracı ile kiraya veren arasında bir sorun yaşanmaması için öncelikle kira sözleşmesi yapılması gereklidir. Peki ev sahibi hangi şartlarda evden çıkarabilir?

Kiracılar dikkat! Haklarınızı biliyor musunuz?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kiracının haklarını kaleme aldı. İşte İmal'in o yazısı...

Kiracının hakları nelerdir?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kiracının haklarının kaleme aldı. İşte İmal'in o yazısı...

Binası yıkılacak olan kiracının hakları neler?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kiracı olduğum bina için mal sahipleri müteahhit ile anlaşmışlar. Mal sahibi ‘Daireyi 90 gün içinde boşaltmalısınız’ diye mesaj çekti. Kiracı olarak hakkımız nedir? Ne yapmamız gerekir?' sorusunu cevapladı.

Kiralanan evde masraf çıkarsa kiracının hakları neler?

Posta yazarı Tamer Heper 'Oturduğum dairede akıntı başladı ve katlanılamaz hale geldi. Ev sahibine bildirdim. ‘Benim dairede niye yok’ gibi bir gerekçe ile ilgilenmedi. Bu durumda bu akıntının giderilmesi için dava açabilir miyim?' sorusunu cevapladı.

Hasarlı bina sahiplerinin hakları neler?

Yaşanan depremler nedeniyle kentsel dönüşümün önemi bir kez daha hatırlandı. Zarar gören binaların yenilenmesi hakkında bilgi veren Avukat Senem Kiraz, hasarlı binalarda oturan vatandaşların hakları hakkında da açıklama yaptı.

AVM'lerde mülk sahibinin ve kiracının hakları!

Kovid-19 salgını, 2018’deki kur şokundan sonra AVM'lere ikinci darbeyi yaşattı. Kiralarda ödeme sorunları başladı. Bazı AVM'lerde kira erteleme veya ödememe gibi kolaylıklar sağlanırken, bazı AVM'lerde aynı esneklik gösterilmedi. Peki mülk sahibinin ve kiracının hakları nelerdir? İşte detaylar...

Fesih yapılmazsa kira sözleşmesi ne olur?

Kira sözleşmesi fesih edilmediği durumlarda dahil ev sahipleri kiracılarından evi boşaltmalarını talep edebiliyor. Peki, bu durumda kiracının hakları neler? Takvim Gazetesi köşe yazarların Feride Hilal İmal bugünkü köşe yazısında bu sorunun cevabını yanıtladı.

Kiracının ödemediği aidattan kim sorumludur?

Kiracının ödemediği aidatlardan dolayı kat malikinin kendisi de sorumlu mudur?  Kat maliki olarak karşılaşabileceği hukuki sorunlar neler olabilir? İşte merak edilen soruların yanıtları...

İş yeri kiralarında 30 Haziran'a kadar tam koruma!

Koronavirüs salgını sürecinde faaliyetleri azalan ve kapanan iş yerlerinde, 30 Haziran'a kadar kiradan dolayı sözleşme feshi ve tahliye yapılmayacak. Peki bu tarihten sonra yaşanabilecek anlaşmazlıklarda da kiracının hakları neler?

COVİD-19'un kira sözleşmelerine etkisi ve kiracıların hakları!

Avukat Elvan Kılıç, kiraya ilişkin sorunları hukuki bakış açısıyla değerlendirdi. İşte Kılıç'ın 'COVİD-19'un kira sözleşmelerine etkisi ve kiracıların hakları' konulu yazısı...

Avi Alkaş: Cirosu 3 misli artan kiracının kira vermemesi haksızlık!

JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, 11 Mayıs'ta kademeli olarak açılan AVM'lerdeki kira sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu. Alkaş, "Hak edene çalışana daha fazla destek olarak dengeyi bulacağız. Cirosu 3 misli artan bir kiracının kira vermemesi haksızlık" dedi...

Faizsiz ev almanın şartları neler?

Ev sahibi olmanın farklı yolları bulunuyor. Tasarruf birikimi yapabilir, bankalardan konut kredisi çekebilir ya da farklı yöntemleri bulunan aracı kurumlarla, faiz sistemine bulaşmadan ev satın alabilirsiniz. Peki faizsiz ev sahibi olmanın şartları neler?

8 maddede kiracının kiraya verene karşı yükümlülükleri!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Stj.Av. Beste Karakoç, "Kiracının kiraya verene karşı yükümlülükleri" konusunu kaleme aldı. İşte 8 maddede kiracının kiraya verene karşı yükümlülükleri...

kiracının hakları neler 2021 Haberi

kiracının hakları neler 2021

Günümüzde ev sahibiyle kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklar oldukça arttı. Kiracı ile kiraya veren arasında bir sorun yaşanmaması için öncelikle yapılması gereken ilk adım kira sözleşmesi yapılmasıdır. Peki kira süresi dolmadan ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi? Ev sahibi hangi durumlarda kiracısını çıkarabilir? 

Avukat Osman Talha Yıldız, Diriliş Postası'nda ev sahibi ve kiracılar arasındaki tahliye şartları tartışmalarını kaleme aldı. 

İşte Av. Osman Talha Yıldız'ın 'Kira süresi dolmadan ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi?' başlıklı yazısı...

Günümüzde yaşanan en büyük problemlerden birisi de ev sahibiyle kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklardır. Bu noktada bazı ev sahipleri anlaşamadıkları kiracısını evden çıkarma yoluna gitmektedir. En çok merak edilen soru ise kira süresi dolmadan ev sahibi kiracıyı evden çıkarabilir mi? İşte bu makalemizde bu sorunun cevabını yanıtlayacağız.

Kiracı ile kiraya veren arasında bir sorun...