kiracıya 2 ihtar

kiracıya 2 ihtar

Avukat Kadir Kurtuluş ile Avukat Figen Şimşek " iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi" konusunu kaleme aldı. İşte 4 maddede iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi...

Kirayı ödemeyen kiracıya icra takibi başlatılabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Kiracım kirayı 6-7 aydır ödemiyor. Üzerine kayıtlı bir daire var ama orada eşi oturuyormuş ve aile konutuymuş. Aidat ödemiyor. Ama bizden lüks yaşıyor. Bu durumda alacağımızı nasıl alacağız? Üzerine kayıtlı daireye haciz koydursak sonuç alabilir miyiz?' sorusunu cevapladı.

Kiracıya tahliye davası açılmasının şartları neler?

Posta yazarı Tamer Heper, '3.5 yıldır yaşadığımız, bir vakfa ait evimiz ihaleyle satıldı. Satın alan 1 ay içinde taşınmazın tahliyesi için ihtar çekti. Pandemi ve mali kısıtlamalar nedeniyle taşınamadık. Bizi zorla evden attıracağını söylüyor. Bu süreçte nelerle karşılaşırız?' sorusunu yanıtladı...

Katar İtalya'ya 2 sahra hastanesi gönderdi!

Katar, yeni tip koronavirüs salgınına karşı verdiği mücadeleye destek olmak için İtalya'ya 2 sahra hastanesi gönderdi.

İzmir'de ev sahibi kiracı kavgası: 2 yaralı!

İzmir'in Konak ilçesinde ev sahibi ile kiracı arasında çıkan bıçaklı kavga sonucunda 2 kişi yaralandı.

Haziran 2019'da kiracıya ne kadar zam yapılacak?

TÜİK, kira sözleşmesi bu ay yenilenen kiracılara yapılacak zam oranlarını açıklandı. Peki, Haziran 2019'da kiracıya ne kadar zam yapılacak?

Ödemesini yapmayan kiracıya en az kaç gün süre verilmeli?

Ev sahibinin ödemesini geciktiren kiracının kontratını feshetme hakkı bulunuyor. Ancak bunu yapmadan önce kiracıya belli bir süre tanınması gerekiyor. Peki kirasını ödemeyen kiracıya yasaya göre ne kadar süre tanınıyor?

Kirada TÜFE dönemi 20 milyon kiracıya avantaj sağladı!

Yıllık kira artışında ÜFE yerine TÜFE’nin kullanılması kiracıya avantaj sağlarken ev sahipleri için de ciddi gelir kaybına neden oldu.

 Gaziosmanpaşa’ya 2 yeni tünel müjdesi!

Gaziosmanpaşa; metro, tünel ve aktarma merkezleriyle İstanbul’un her noktasına artık çok kolay bir şekilde ulaşacak. Yapımı süren metro ve tünel projelerinin yanı sıra Gaziosmanpaşa’ya kazandırılması amaçlanan 2 ayrı tünelle de ulaşım daha hızlı hale gelecek. 

İzinsiz yapılan masraflar kiracıya ödenmeyecek!

Yargıtay, mülk sahibinden yazılı izni alınmadan yapılan masrafların kiracıya ödenemeyeceğine karar verdi. Avukat Satılmış Şahin, Yargıtay'ın bu emsal kararınını değerlendirdi.

Kira artışında TÜFE kiracıya ne kazandıracak?

TBMM’de dün gece kabul edilen torba kanun Meclise sunulurken, Yİ-ÜFE yerine artışların TÜFE’ye göre yapılması da belirtildi. Peki, kira artışında TÜFE kiracıya ne kazandıracak?

Erguvan Premium Residence'ta dolar kiracılı 2+1'lerde kampanya!

Erguvan Premium Residence'ta dolar kiracılı 2+1'lerde kampanya başladı. Projede 1 oda 1 salon ile 2 oda 1 salon daireler yer alıyor...

Yabancıya konut satışı 5 ayda 2 milyar doları aştı!

Geçtiğimiz sene yabancıya 4,6 milyar dolarlık gayrimenkul satışı gerçekleşmişti. Bu sene ise ilk 5 ayda yabancıya 2,1 milyar dolarlık taşınmaz satıldı....

Temmuz 2018'de kiracıya ne kadar zam yapılacak?

Kira sözleşmesi bu ay yenilenen kiracılara yapılacak zam oranları geçtiğimiz gün TÜİK tarafından açıklandı. Peki, Temmuz 2018'de kiracıya ne kadar zam yapılacak?

kiracıya 2 ihtar Haberi

kiracıya 2 ihtar

Kiracının en önemli borçlarından birisi, kira bedelini sözleşmede belirlenen zamanda ödemektir. Kira ödemesini geciktirerek iki haklı ihtara sebebiyet veren kiracının sözleşmesi dava yoluyla sona erdirilebilir. İki haklı ihtarın uygulama koşullarına kısaca değinmek gerekirse;

1. Bir Kira Yılı İçinde İki İhtar Yapılmalı

Kiracı, bir yıldan kısa süreli kira sözleşmelerinde kira süresi içinde; bir yıl ve daha uzun süreli kira sözleşmelerinde ise bir kira yılı veya bir kira yılını aşan süre içinde kira bedelini ödemediği için kendisine yazılı olarak iki haklı ihtarda bulunulmasına sebep olmuş ise iki haklı ihtar sebebiyle tahliye davası açılabilir.  

İki ihtarın, bir kira yılı içinde ve farklı aylara ilişkin yapılmış olması gerekir. İhtarın tebliğinden sonra yapılan ödemeler iki haklı ihtarın oluşmasını engellemez. Ancak ihtarname tebliğ edilmeden önce kira bedeli...