25 / 06 / 2022

kirayı geciktiren kiracı

kirayı geciktiren kiracı

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde kiracılar ve ev sahipleri arasında yaşanan problemleri kaleme aldı. Tamer Heper, ev sahiplerinin kira alamadığı durumda başvurabileceği yolları yazdı. İşte Heper'in o yazısı...

Kirayı geciktiren kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kiracının kirayı geç ödemesinin tahliye nedeni olup olmadığını kaleme aldı. 

Ev sahibi kiraya en çok ne kadar zam isteyebilir? Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Sefer Levent, bugünkü köşesinde kiralık konut fiyatlarındaki artışı kaleme aldı. Sefer Levent, kiracının kirayı ödememesi durumunda neler yapılabileceğini de yazdı. İşte Sefer Levent'in o yazısı...

Kiracılar dikkat! 1 yıllık kirayı alabilirsiniz! 

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen ev sahibi kiracı kavgalarında sular durulmuyor. Peki kiracılar haklarını biliyor mu? İşte kiracı hakları ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Kiracı kirayı ödemeden kaçtı ne yapabilirim?

Gayrimenkulünü kiraya veren mal sahiplerinin yaşadıkları sorunların başında kiracısının borcunu ödemeden kaçması geliyor. Peki, siz de "Kiracı kirayı ödemeden kaçtı ne yapabilirim?" diye soruyorsanız işte yanıtı...

Yeni ev sahibi kirayı artırabilir mi? Satılan ev için kira zammı yapılır mı?

Kirada oturan ve ev sahibi değişen pek çok vatandaş ‘Yeni ev sahibi kirayı artırabilir mi?’ ve ‘Satılan ev için kira zammı yapılır mı?’ tarzında soruların yanıtlarını arıyor. Kiracı ve ev sahibinin hakları Borçlar Kanunu’na göre düzenlenmiştir ve bu soruların yanıtları da kanun ile belirtilmiştir.

Ev sahipleri dikkat! Kiracınız kirayı ödemiyorsa...

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kirasını ödemeyen kiracılar için neler yapılabileceğini kaleme aldı. Peki kiracısını ödemeyen kiracı için ne yapılabilir?

Kirayı ödemeyen kiracı nasıl çıkarılır?

Konut ya da işyerini kiraya veren mal sahipleri kira bedeli ödemesi yapmayan kiracıların yasalara uygun nasıl tahliye edilebileceğini araştırıyor. Peki, kirayı ödemeyen kiracı nasıl çıkarılır?

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Ev sahibiniz...

Son zamanların gündemden düşmeyen konuları arasında yer alan kira bedelleri milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiriyor. Peki ev sahibi kirayı istediği gibi artırabilir mi? Kira artışı neye göre belirlenir? İşte detaylar...

Kirayı geciktiren kiracılar nasıl tahliye edilir?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kirayı geciktiren kiracı nasıl tahliye edileceğini kaleme aldı. Peki kirayı geciktiren kiracı nasıl tahliye edilir?

Kiracı kirayı ödemiyorsa ne yapılır?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kiracının kirasını ödemediği durumlarda ne yapılabileceğini yazdı. Peki kiracı kirayı ödemiyorsa ne yapılabilir?

Kirayı geciktiren kiracı nasıl tahliye edilir?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kiranın geciktirilmesini kaleme aldı. Peki kira geciktirilirse ne yapılabilir? 

Kirayı geciktiren kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kiracının kirayı geç ödemesinin tahliye nedeni olup olmadığını kaleme aldı. 

Kiracının tahliyesi hangi durumlarda istenebilir?

Posta yazarı Tamer Heper, "Dükkanda 15 senedir kiracımız var. Nisan'da kontratının süresi doldu, kontrat yapmayacağım. Emsal kiralar gibi artış yaparsa anlaşabileceğimizi bildirdim. Cevap vermedi ve kirayı yatırmıyor, çıkmıyor. Hukuken ne yapmam gerekiyor?" sorusunu cevapladı.

Kirayı ödemeyen kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, "Annem ve bana bir bina miras kaldı. Biz kiraya verdik. Kiracı kiraları ödemiyor. Bir alt kattaki kiracıya sorduk, yurt dışına gittiğini söyledi. Birikmiş epey kirası var. Tahliyesi konusunda nasıl işlem başlatabiliriz?" sorusunu cevapladı.

kirayı geciktiren kiracı Haberi

kirayı geciktiren kiracı

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde kiracılar ve ev sahipleri arasında yaşanan sorunları kaleme aldı. Heper, ev sahiplerinin kira alamadığı durumda başvurabileceği yollara da değinerek kiracıların da mülk sahiplerinin de mağdur olmaması için açıklamalarda bulundu.

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper'e bir okuyucusu kiracısının iki senedir kira ödemediğine, icra takibi yaptıklarını ve kiracının itiraz ettiğine dikkat çekti. Yönetimin kendisine ödeme emri yollağını aktaran okuyucu, kirasını ödemeyen kiracının apartman giderini ödemek zorunda olup olmadığını sordu. Yönetimin tahliyenin hızlanması için hizmet sınırlamasına yanaşmadığını dile getiren okuyucu ne yapabileceğini de sordu. 

Peki kira ödemeyen kiracı için ev sahibi neler yapabilir? İşte Tamer Heper'in o yazısı...

Tamer Heper, "Kiracıların kiralarını ödemedikleri bir döneme girdik. Şimdi ‘bu ne demek’ diyeceksiniz, değil mi? Şu demek:...