Kırşehirde konut satışları ne durumda

Kırşehirde konut satışları ne durumda

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü 2016 yılı Haziran ayı konut satışlarına ilişkin verileri açıkladı. Kırşehir'de 2016 yılı Haziran ayı itibarı ile 76'sı ipotekli satış olmak üzere toplam 261 konut satışı gerçekleştirildi.

Kırşehir'de Nisan ayında 294 konut satıldı!

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Yunus Öz tarafından yapılan açıklamaya göre, 2016 yılı Nisan konut satış istatistikleri açıklandığını bildirdi. Kırşehir’de satılan konut sayısı ise 294 adet olarak belirlendi.

Konut satışlarına ikinci el dopingi!

Konut piyasasında bazı gerçekler değişmiyor. Örneğin, faiz düşünce ipotekli satış ve devirlerin rekora koşması gibi. Peki ikinci elde gerçekleşen devirler nasıl açıklanır? İşte konut satışlarında detaylar...

Konut satışlarındaki hareketlenme sigorta sektörünü toparladı!

Türk sigorta sektörü geçtiğimiz yılı yüzde 19,3'lük büyüme ile kapattı. Uzmanlara göre bu artışın başlıca nedenlerinden biri konut satışlarındaki artış oldu.

İnşaat sektörü pandemide dijitalleşti konut satışları yüzde 11 arttı!

TÜİK verilerini derleyen proje veri ve talep bankası YapıRadarcom tarafından yapılan açıklamaya göre inşaat sektöründeki dijitalleşmenin de katkısıyla 2020'de konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 11 arttı.

Konut satışlarına yabancı yatırımcı dopingi!

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2020 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,7 azaldı ve 112 bin 483 oldu. Konut satışlarında yabancı yatırımcının etkisi büyük oldu.

Konut satışları yüzde 42,6 arttı!

Pandemi sürecinin ardından gayrimenkul sektöründeki hareketlilik hız kesmiyor. Açıklanan TÜİK Ağustos konut satışları rakamlarına göre satışlar hızla artarken, 2020 yılı Ağustos ayında 170 bin 408 adet konut satıldı.

Konut satışlarındaki artış beyaz eşya sektörünü de etkiledi!

TÜRKBESD Başkanı Can Dinçer, beyaz eşya sektörünü düğün sezonu, düşük faizli tüketici kredisi fırsatı ve konut satışlarındaki artışın etkilediğini belirtti...

Konut satışlarındaki artış yeni yatırımları hızlandıracak!

Düşük kredi oranı ve kampanyaların etkisiyle konut satışlarında rekorların yaşandığını dile getiren sektör temsilcileri, yeni dönemde stokların erimesiyle yatırımların hız kazanacağını söylüyor.

Konut satışlarında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı!

Temmuz ayında konut satışlarında 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık rekoru kırıldı. Kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri de bugüne kadar görülen en yüksek ipotekli satış rakamını da getirdi.

Uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor kırıldı!

Bankalar tarafından sunulan uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor seviyeye ulaşıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye yeni bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.

Tasarrufa dayalı finansman sektöründen konut satışları için önemli adım!

Koronavirüs konut satışlarını bir süreliğine durma noktasına getirse de Türkiye’de konut satışları Haziran ayında yüzde 273 yükselerek 190 bin seviyelerine çıktı. Özellikle tasarrufa dayalı faizsiz finansman modelleri sundukları özel kampanyalar ile sektöre can suyu oluyor.

GYODER ve KONUTDER'den 'konut satışları' değerlendirmesi!

GYODER Başkanı Kalyoncu, düşük faiz oranlarının konut satışlarında rekoru getirdiğine dikkat çekerek, "En önemlisi de hem vatandaşımız konut sahibi oldu hem de gayrimenkul sektörü zorlu bir dönemde büyük moral kazandı" diye konuştu.

Konut satışlarındaki rekor artış tarihin en düşük faizleriyle geldi!

Mehmet Kalyoncu, “Konut satışlarındaki rekor artışta, kamu bankalarının tarihin en düşük faiz oranlarıyla sunduğu konut kredilerinin etkisi çok yüksek oldu. En önemlisi de hem vatandaşımız konut sahibi oldu hem de gayrimenkul sektörü zorlu bir dönemde büyük moral kazandı” diye konuştu. 

Salihli’de konut satışları yüzde 15 arttı!

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın inşaat sektörü temsilcilileri ile gerçekleştirdiği anket sonucuna göre bankaların yüzde 0.64’lük faiz uygulanan kredileriyle konut satışları yüzde 15 ile yüzde 50 arasında yükseldi.

Kırşehirde konut satışları ne durumda Haberi

Kırşehirde konut satışları ne durumda

Kırşehir'de 2016 yılı Haziran ayı itibarı ile 76'sı ipotekli satış olmak üzere toplam 261 konut satışı gerçekleştirildi. Kırşehir ile birlikte Nevşehir, Aksaray, Niğde ve Kırıkkale illerinde çalışmalarda bulunan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürlüğü 2016 yılı Haziran ayı konut satışlarına ilişkin verileri açıkladı. 


Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin derlediği bilgilere göre,Türkiye genelinde konut satışları 2016 Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 oranında azalarak 106 187 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 20 406 konut satışı ile en yüksek paya (yüzdel9,2) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u, 11 695 konut satışı (yüzde 11) ile Ankara, 6 745 konut satışı (yüzde 6,4) ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 6 konut ile Hakkari, 19 konut ile Ardahan...