07 / 07 / 2022

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı

Ankara Kızılcahamam'da yer alan Soğuksu Milli Parkı’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kullanımına yapılacak tesis meclis gündemine taşındı..

Kızılcahamam'daki 2B arazileri TBMM gündeminde!

Kızılcahamam'ın çeşitli sorunları meclise taşındı. Konu ile ilgili olarak soru önergesi hazırlayan Ankara Milletvekili Murat Emir sorularını Başbakan Davutoğlu'na sordu..

Milli Emlak Ankara'da arsa satıyor! Başkentte 42 bin liraya arsa fırsatı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Ankara Kızılcahamam'da yer alan imarlı arsayı satışa çıkardı. Arsanın satış bedeli 42 bin TL olarak belirlendi.

Ankara Kızılcahamam'daki dükkanlar ihaleye çıkıyor!

Önceki gün Atatürk Kültür Merkezi'nde açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Kızılcahamam'da yangın nedeniyle hasar gören dükkanlar için Ramazan Bayramı sonrasında ihale yapılacağını dile getirdi. 

Kızılcahamam Kasaplar Çarşısı yıkılıyor!

Başkent Ankara Kızılcahamam'da, yangın sebebiyle büyük hasar gören Kasaplar Çarşısı yıkılıyor.

Ankara Kızılcahamam'da inşa edilen iş yerleri 3 ay içerisinde tamamlanacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kızılcahamam'da çıkan yangın nedeniyle hasar gören iş yerlerinin yeniden inşa edileceğini ve yeni iş yerlerin 3 ay içerisinde temsil edileceğinim dile getirdi. 

Kızılcahamam'da yanan iş yerleri için kira yardımı müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam'da yanan iş yerleri için kira yardımı müjdesi verdi...

Ankara Kızılcahamam'da yanan iş yerleri yeniden inşa edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara Kızılcahamam'da iş yerlerinin hasar gördüğü yangınla ilgili açıklama yaptı...

Kızılcahamam Tüneli açılıyor!

7.4 milyon lira tasarruf sağlanması hedeflenen Kızılcahamam Tüneli'nin açılışı gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışta önemli açıklamalarda bulundu...

Kızılcahamam Tüneli inşaatında sona gelindi!

Yapımı devam eden Kızılcahamam Tüneli inşaatı ve Ankara-Kazan  yol yapım çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Ankara Kızılcahamam'da bazı bölgeler kesin korunacak hassas alan ilan edildi!

Ankara İli, Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı bölgelerin kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesi hakkında karar bugünkü 31266 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kızılcahamam Tüneli Eylül'de açılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Kahramankazan yolunun en kısa zamada Ankaralıların hizmetine sunulacağını belirterek, Kızılcahamam Tüneli'nin de Eylül'de faaliyete geçeceğini söyledi.

Kızılcahamam Millet Bahçesi'nin inşaatı başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam'da sokak sağlıklaştırma, kentsel dönüşüm ve sıfır atık projesinin çalışmalarına ilişkin incelemeler yaptı. Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılcahamam Millet Bahçesi'nin inşaatının bu ay başladığını söyledi...

Ankara Kızılcahamam Millet Bahçesi ihalesi yarın!

Yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Kızılcahamam Millet Bahçesi projesinin ihalesini yarın gerçekleştirecek.

Ankara Kızılcahamam Millet Bahçesi için düğmeye basıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Kızılcahamam Millet Bahçesi projesinin ihalesini 7 Mayıs tarihinde gerçekleştirecek.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Haberi

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı içerisine inşa edilecek olan Diyanet Eğitim Merkezi'ne ilişkin soru önergesi hazırladı. 

Sorularının Başbakan Yıldırım tarafından yanıtlandırılmansını talep eden Emir "Ankara’ya 80 kilometre uzaklıkta bulunan, günübirlik piknikçilerin uğrak yeri ve Ankara’nın oksijen deposu olarak bilinen Soğuksu Milli Parkı, 1959 yılında açılmış ve koruma altına alınmıştır. Kızılcahamam ilçe sınırlarındaki tabiat harikası Soğuksu Milli Parkı’nda ne yazık ki ciddi bir yapılaşma planlanmaktadır. Burada Diyanet işleri Başkanlığı’nın kullanımında, 5 yıldızlı lüks termal otel niteliğinde bir tesis yapılacağı; 10 bin 758 metrekare arazi üzerindeki bu tesise, ‘Diyanet Eğitim Merkezi’ adı verileceği belirtilmektedir." dedi.

"Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili projesine göre tesiste; 1200 metrekarelik restoran, 250 kişilik konferans salonu yer alacaktır. 8 katlı olması planlanan tesisin, 220 yataklı...