kobilere destek paketi 2021

kobilere destek paketi 2021

Yüz binlerce işletmeni ilgilendiren destek ile ilgili önemli gelişmeler yaşandı. KOBİ'lere sağlanan KOSGEB desteğinin kapsamı genişletildi. İmalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin destekten yararlanabilmesi için başvuru koşulları değişti

Bakan Varank açıkladı! 1 milyon TL destek verilecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, akıllı dijital teknolojileri geliştiren veya bunları imalat süreçlerinde kullanan KOBİ’lere 1 milyon TL’ye kadar destek vereceklerini açıkladı.

Esnafın dikkatine! Ödemeler yarın yapılıyor!

Esnafa destek paketi çerçevesinde verilmekte olan hibe desteği Haziran ayı ödemeleri için Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan açıklama geldi...

Emlakçılar destek paketi bekliyor!

Ülkemizde koronavirüs salgını ile mücadele amacıyla alınan önlemler kapsamında birçok işletme kapandı ya da iflasla karşı karşıya kaldı. Emlakçılar, kendilerine destek sağlanmadığını dile getirerek, koronavirüs süreci için yardım talep etti.

İşletmelere müjde! Ciro kaybı desteği Resmi Gazete'de yayımlandı!

Yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelere yönelik yeni bir destek paketi yürürlüğe kondu. Resmi Gazete'de yayımlanan "ciro kaybı desteği" ile birlikte, pandemi sürecinin ekonomik açıdan sert etkilerini azaltmak ve işletme sahiplerini rahatlatmak amaçlanıyor.

Erzurum Büyükşehir'den esnafa kira desteği!

Kovid-19 salgını sebebiyle zor günler yaşayan esnafa Erzurum Büyükşehir Belediyesinden yardım destek paketi geldi. Belediyeye ait tüm iş yerlerinde meclis kararı ile indirim yapılmasına karar verildi.

Emlak danışmanlarından hükümete esnaf paketi çağrısı! 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından pandemi dolayısıyla zor günler geçiren esnaf ve sanatkarlara yönelik  esnaf destek paketi açıklanmıştı. Emlak danışmanları konuyla ilgili emlakçılara yönelik de destek paketlerinin artırılmasını bekliyor. 

Esnaf destek paketini yorumladı: Kira desteği memnuniyet verici!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve içinde 5 milyar TL'yi bulan hibenin de bulunduğu destek paketi, olumlu karşılansa da kapsamı konusunda eleştirilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kira stopajı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Biz KDV indirimi, destek paketi, kira stopajının yarıya düşürülmesi gibi somut adımlarla sanatçılarımıza sahip çıktık." dedi.

748 bin esnaf 18,6 milyar lira kredi kullandı!

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında çıkarılan Esnaf Destek Paketi ile Halkbank aracılığı ile şimdiye kadar 747 bin 801 esnaf ve sanatkar, toplam 18 milyar 526 milyon lira kredi kullandı.

Kamu bankalarından KOBİ'lere destek paketi!

Reel sektöre sağladıkları desteği pandemi döneminde de kesintisiz olarak sürdüren kamu bankaları, KOBİ'lere yönelik 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paketini hayata geçirdiğini duyurdu.

Esnafa sağlanan kredi desteği 17 milyar lirayı aştı!

Ticaret Bakanı Pekcan, Halkbank tarafından sunulan "Esnaf Destek Paketi" çerçevesinde sağlanan işletme kredisinden 700 bin esnafın yararlandığını belirterek, kullandırılan kredi tutarının 17,2 milyar liraya ulaştığını bildirdi.

Konut kredisi faiz oranları Temmuz 2020'ye nasıl başladı?

Kamu bankaları (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) tarafından başlatılan Cumhuriyet tarihinin en düşük faizli kredi destek paketi sonrasında konut satışları patladı. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Türkiye Finans'tan konut finansmanı paketi!

Türkiye Finans, normalleşme dönemine girilmesiyle beraber İyi Kararlar Destek Paketi’ni hayata geçirdi.

Destek paketi ve normalleşme süreci konut satışlarını artıracak!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 44,6 azalarak 50 bin 936 oldu. Peki koronavirüs konut satışlarını nasıl etkileyecek? Sektör temsilcilerinin konut satışlarına ilişkin görüşleri neler? İşte detaylar...

kobilere destek paketi 2021 Haberi

kobilere destek paketi 2021

KOSGEB tarafından KOBİ'lere sağlanan desteğinin kapsamı genişletildi. Yeni etaba başvuru yapmak isteyenlerin  21 Haziran-9 Temmuz döneminde e-Devlet'ten başvuru yapılabilecek. KOSGEB,tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından etkilenen imalat ve bu sektörü tamamlayıcı alanlardaki mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik başlattığı Hızlı Destek Programı'nda, başvuru koşullarının esnetildiği ikinci etaba geçti.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre;  KOSGEB'in teknoloji tabanlı start-up'lar ile salgından etkilenen ve imalat sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler için başlattığı Hızlı Destek Programı'ndan daha fazla işletmenin yararlanabilmesi için kapsam genişletildi.

YARARLANACAK İŞLETMELER BELLİ OLDU

Programın yeni döneminde 2019 toplamı ve 2020 toplamı yani 12 aylık dönem gelir kaybı kriterinde dikkate alınacaktır.Gelir kaybı, KDV beyannamesi üzerinden hesaplanmayıp, defter türüne bakılmaksızın hesaplanacak. Yenilikçi genç mikro ve küçük işletmeler bu kriterden...