Konteyner ev izni

Konteyner ev izni

Konteyner fabrikalarda üretilen modüler yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Konteyner evler, arsa sahipleri tarafından en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer alıyor. Peki, konteyner ev nasıl yapılır?

İnternetten konteyner ev almak isterken dolandırıldı! 

Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir mobilya üreticisi, internet üzerinden konteyner ev almak isterken dolandırılarak 12 bin TL kaybetti. 

Antalya'da evi yanan kadın için konteyner ev inşa edildi!

Antalya Kumluca Kaymakamlığı, ilçede evi yanan yaşlı kadın konteyner ev inşa ettirdi. 

Mimar çift, Bodrum'da 44 metrekarelik konteyner ev yaptı!

İç mimar Tayfur Girgin ve eşi  Özveri Girgin, Ankara’daki evlerini kapatarak Bodrum’da mandalina bahçesi içerisinde 44 metrekarelik bir konteyner evde yaşamaya başladı.

Yeni Zelanda'daki 12 konteynerden yapılan ev dikkat çekiyor!

Yeni Zelanda'nın Waikato bölgesinde geniş bir arazide yapılan konteyner ev, alışılmışın dışındaki tasarımıyla dikkat çekiyor. 12 adet konteynerin birleşiminden inşa edilen evde 6 adet yatak odası ve havuz yer alıyor. 

Yusufeli Barajı inşaatında çalışan işçilere ev izni!

Artvin'in Yusufeli ilçesinde, Çoruh Nehri'nde yapımı süren ve tamamlandığında Türkiye'nin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı inşaatında çalışan ve koronavirüs önlemleri kapsamında 3.5 aydır şantiyede kalan işçilerin evlerine gidip gelmeleri için izin çıktı. 

Ankara Büyükşehir'den sağlık personellerine 3 konteyner ev! 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında evlerine gitmeyen sağlık personelleri için 3 tane konteyner yapacak...

Elazığ'da 73 aileye konteyner ev gönderiliyor!

Elazı Sivrice'de meydana gelen depremin ardından evleri hasar gören vatandaşlar için çalışmalar devam ediyor. Ekipler Sivrice ve Maden ilçelerine bağlı köylerde yaşayan 73 aileye 73 aileye konteyner ev gönderiyor...

Malatya Bent Mahallesine 26 konteyner ev yerleştirilecek!

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kale ilçesinde meydana gelen 4,9 şiddetindeki depremden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu...

Türkiye Diyanet Vakfı'ndan depremzede aileler için konteyner ev!

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan ve civar illerde de hissedilen 6,8'lik depremden etkilenen aileler için konteyner ev gönderdi.

Karmod Elazığ’a 110 adet konteyner ev gönderdi!

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası Karmod,  Elazığ ve Malatya’da depreme kayanıklı konut ve okul projelerini gerçekleştirmek için hazır olduklarını ifade etti...

Manisalı depremzedeler için konteyner ev!

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde yaşanan depremde evleri ağır hasar alan Karakurt Mahallesi sakinleri için 30 adet konteyner ev kuruldu.

Kilis'ten deprem bölgesine ‘konteyner ev’ desteği!

Kilis’ten Elazığ’a depremzedeler destek için 9 tır konteyner ev, tuvalet ve banyo gönderildi.

Gemlik'te 600 yıllık mahallelere imar izni verilemiyor!

Gemlik'in Büyükkumla, Narlı ve Karacaali mahallelerine 1990'da çıkan Kıyı Kanunu sebebiyle imar izni verilmiyor. Evlerinde oluşan hasarları bile onaramayan ev sahipleri, imar izni olmadığı için altyapı çalışmalarının aksadığını ve doğalgaz kullanamadıklarını belirtti...

Konteyner ev izni Haberi

Konteyner ev izni

Konteyner ev nasıl yapılır?

Konteyner fabrikalarda üretilen modüler yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Konteyner evler, arsa sahipleri tarafından en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer alıyor.


Konteynerler fabrikada tüm kullanım yerleri hazırlanıp gideceği yerde sadece düzgün bir zemin üzerine yerleştirilip elektrik ve gerekirse dıştan su bağlantısı ve giderler bağlanmak suretiyle kullanılmaya başlanabiliyor. Peki, konteyner ev nasıl yapılır?


Konteyner ev yapmak için öncelikle arsanın bağlı olduğu belediyeden izin alınması gerekiyor. Bu izin konteynerin projesi ile diğer gerekli olan belgeler ile müracaat edilerek alınıyor. Peki, Konteyner ev kurulumunda dikkat edilecek hususlar nelerdir?


Konteyner ev kurulumunda dikkat edilecekler:

Konteyner yerleştirilecek olan zeminin düzgün bir alan oldugundan emin olunmalıdır.

Konteynerlerin düzgün bir zemin üzerine yerleştrilmemesi durumunda Konteyner terazisiz durabilir bunun sonucu olarak kapılar ve pencereler istenildiği gibi çalışmaya bilir....