Konteyner ev nasıl yapılır?

Konteyner ev nasıl yapılır?

Konteyner fabrikalarda üretilen modüler yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Konteyner evler, arsa sahipleri tarafından en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer alıyor. Peki, konteyner ev nasıl yapılır?


Konteyner ev nasıl yapılır?

Konteyner fabrikalarda üretilen modüler yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Konteyner evler, arsa sahipleri tarafından en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer alıyor.


Konteynerler fabrikada tüm kullanım yerleri hazırlanıp gideceği yerde sadece düzgün bir zemin üzerine yerleştirilip elektrik ve gerekirse dıştan su bağlantısı ve giderler bağlanmak suretiyle kullanılmaya başlanabiliyor. Peki, konteyner ev nasıl yapılır?


Konteyner ev yapmak için öncelikle arsanın bağlı olduğu belediyeden izin alınması gerekiyor. Bu izin konteynerin projesi ile diğer gerekli olan belgeler ile müracaat edilerek alınıyor. Peki, Konteyner ev kurulumunda dikkat edilecek hususlar nelerdir?


Konteyner ev kurulumunda dikkat edilecekler:

Konteyner yerleştirilecek olan zeminin düzgün bir alan oldugundan emin olunmalıdır.

Konteynerlerin düzgün bir zemin üzerine yerleştrilmemesi durumunda Konteyner terazisiz durabilir bunun sonucu olarak kapılar ve pencereler istenildiği gibi çalışmaya bilir. kesinlikle tam terazide olmalıdır.

Konteynerin konuldugu yerde ana şaşelerin tam yerle temasının sağlandıgından emin olunmalıdır.

Konteynerler üst köşelerde yer alan mapalarla bağlanarak kaldırılıp indirilebilirler.

Halat bağlantıları kesinlikle çapraz şekilde olmalıdır konteyner ağırlığına bağlı olarak halatlar kaldırma kapasitesine uygun secilmelidir.

Kancalar geniş yüzey gözönünde bulundurularak takılmalı ve konteynerin Terazide olmasına dikkat edilmelidir.

Konteyner ömrünün uzun olması için konteynerin yerleştirilecekleri Zeminin çok düzgün olması gerekmektedir.

Konteyner yerine koyulduktan sonra terazisi kontrol ediltikten sonra Kapı ve pencerelerin çalışma şekilleri kontrol edilmelidir.

Konteynerlerin yerleştirildikleri alan üzerinde elektrik kablolarının geçmemesine dikkat edilmelidir.

Konteynerler yükleme ve boşaltma aşamasında tüm isg kurallarına riayet edilerek işlemlerin yapılması sağlanmalıdır.Köyde inşaat izni nasıl alınır?


Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com