Konteyner ev nedir

Konteyner ev nedir

Konteyner fabrikalarda üretilen modüler yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Konteyner evler, arsa sahipleri tarafından en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer alıyor. Peki, konteyner ev nasıl yapılır?

İnternetten konteyner ev almak isterken dolandırıldı! 

Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir mobilya üreticisi, internet üzerinden konteyner ev almak isterken dolandırılarak 12 bin TL kaybetti. 

Antalya'da evi yanan kadın için konteyner ev inşa edildi!

Antalya Kumluca Kaymakamlığı, ilçede evi yanan yaşlı kadın konteyner ev inşa ettirdi. 

Mimar çift, Bodrum'da 44 metrekarelik konteyner ev yaptı!

İç mimar Tayfur Girgin ve eşi  Özveri Girgin, Ankara’daki evlerini kapatarak Bodrum’da mandalina bahçesi içerisinde 44 metrekarelik bir konteyner evde yaşamaya başladı.

Yeni Zelanda'daki 12 konteynerden yapılan ev dikkat çekiyor!

Yeni Zelanda'nın Waikato bölgesinde geniş bir arazide yapılan konteyner ev, alışılmışın dışındaki tasarımıyla dikkat çekiyor. 12 adet konteynerin birleşiminden inşa edilen evde 6 adet yatak odası ve havuz yer alıyor. 

İlk kez ev alacaklar dikkat! Konut hesabı nasıl açılır? 

Evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere devlet desteği sürüyor. Peki konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? İşte ayrıntılar...

İlk kez ev sahibi olacaklara devletten para desteği!

Devlet geri ödemesiz hibe desteği programı 2020 yılı için ilk defa ev alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL'ye varan geri ödemesiz destek veriyor. Peki hibe desteği almak için başvuru şartları nedir? İşte tüm merak edilenler...

Konut alacaklar dikkat! Bu haberi okumadan ev almayın!

Konut alacak milyonlarca vatandaşa müjde geldi. "Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi"ne yönelik çalışma Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda sürdürülüyor. Peki Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi nedir? Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi ile nasıl ev sahibi olunur?

Ev alacaklar ve kiracılar dikkat!

Ev hayali kuran vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de ev alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği. Peki ev alacakların dikkat etmesi gereken noktalar nedir?

TOKİ açık satış yöntemi nedir? Nasıl başvurulur?

TOKİ kura çekilişleriyle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Aynı zamanda çeşitli sebeplerle elde kalan konutlar da açık satış yöntemi ile satışa sunuluyor. Peki açık satış yöntemi nedir? İşte detaylar...

Ortak konut kredisi nedir? Nasıl çekilir?

Ortak konut kredisi nedir sorusunun yanıtı ev alacak vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki ortak konut kredisi nedir? Nasıl çekilir?

Devletten ilk defa ev alacaklara 30 bin TL’lik destek!

Devlet, evlilik hazırlığında olan ve yeni evlenmiş ev sahibi olmak isteyen çiftlere konut hesabı kapsamında destek veriyor. Peki, Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı başvuru şartları nelerdir? Konut hesabı açılış ücreti ne Kadardır?

Ankara Büyükşehir'den sağlık personellerine 3 konteyner ev! 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında evlerine gitmeyen sağlık personelleri için 3 tane konteyner yapacak...

Konut kredisi nedir 2020?

Ev almak isteyen vatandaşların en çok arattığı konular arasında yer alan konut kredisi nedir 2020?

Konteyner ev nedir Haberi

Konteyner ev nedir

Konteyner ev nasıl yapılır?

Konteyner fabrikalarda üretilen modüler yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Konteyner evler, arsa sahipleri tarafından en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer alıyor.


Konteynerler fabrikada tüm kullanım yerleri hazırlanıp gideceği yerde sadece düzgün bir zemin üzerine yerleştirilip elektrik ve gerekirse dıştan su bağlantısı ve giderler bağlanmak suretiyle kullanılmaya başlanabiliyor. Peki, konteyner ev nasıl yapılır?


Konteyner ev yapmak için öncelikle arsanın bağlı olduğu belediyeden izin alınması gerekiyor. Bu izin konteynerin projesi ile diğer gerekli olan belgeler ile müracaat edilerek alınıyor. Peki, Konteyner ev kurulumunda dikkat edilecek hususlar nelerdir?


Konteyner ev kurulumunda dikkat edilecekler:

Konteyner yerleştirilecek olan zeminin düzgün bir alan oldugundan emin olunmalıdır.

Konteynerlerin düzgün bir zemin üzerine yerleştrilmemesi durumunda Konteyner terazisiz durabilir bunun sonucu olarak kapılar ve pencereler istenildiği gibi çalışmaya bilir....