konut arayışı artan şehirler 2020

konut arayışı artan şehirler 2020

Kalabalık alanlarda, kalabalık şehirlerde ve toplu yerleşim alanlarında koronavirüs salgınının daha çok yayılmasıyla beraber, vatandaşların konut aradıkları yerlerde de değişiklikler yaşandı. Peki koronavirüs salgını hangi şehirlerde konut arayışı artırdı? İşte konut arayışı artan şehirler...

Hasar gören binalar güçlendirilmeli mi yıkılmalı mı?

Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi İnşaat Mühendisi Şeref Alpago, 30 Ekim tarihinde yaşanan İzmir depremi ardından herkesin güvenli konut arayışı içerisine girdiğini belirtti.

Konut alırken bunlara dikkat!

Pandemi ve depremin insanları müstakil konut arayışına yönlendirdiğini belirten FCTU Profesyonel Bina Tesis Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hakan Akıncı, 2000'den sonra binaların deprem yönetmeliğine uygun yapılmaya başlandığını ve Türkiye’nin deprem kodunun 2007’de değiştiğini dile getirdi.

O ilçelerde ev fiyatları yüzde 5 arttı!

İzmir'de meydana gelen deprem felaketinden sonra evleri hasar gören vatandaşlar konut arayışına girdi. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası, "Bayraklı ve Bornova’da bir güvensizlik söz konusu. O bölgelerden bir kaçış var. Vatandaşın ve emlakçıların elindeki kiralık daireler kalmadı" dedi.

Bodrum’da konut fiyatları yüzde 30 arttı!

Kovid-19 salgını vatandaşı yazlık bölgelerde konut arayışına yöneltti. Bodrum’da da konut satışlarının bu sebeple arttı. Bölgede gayrimenkul yatırımları arttı. 

Konutta yeni trend: Müstakil evler!

Koronavirüs salgınıyla konut sektöründe tercihler değişti. Pandemi sürecinde hayat standartlarında değişiklikler yaşandı. Evde kalmayı ve izole olmayı tercih eden vatandaşlar, müstakil konut arayışlarını artırdı...

Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Koronavirüs salgını konut trendlerinde değişikliğe sebep oldu. Salgın sürecinde izole olmak isteyen ve kalabalıktan kaçmak isteyen vatandaşlar, villa tipi konut arayışlarını artırdı. Peki İstanbul çevresinde hangi ilçelerde konut arayışı arttı? Koronavirüs İstanbul'da konut fiyatlarını artırdı mı?

Koronavirüsten kaçanların yeni gözdesi: Başakşehir!

Koronavirüs salgını konut tercihlerini değiştirmeye ve konut arayışlarını artırmaya devam ediyor. Salgın sebebiyle arsa ve çiftlik arayışları artarken İstanbul’da en çok ilgi gören ilçelerden biri de Başakşehir oldu...

Koronavirüsle bu şehirlerde konut arayışı arttı!

Kalabalık alanlarda, kalabalık şehirlerde ve toplu yerleşim alanlarında koronavirüs salgınının daha çok yayılmasıyla beraber, vatandaşların konut aradıkları yerlerde de değişiklikler yaşandı. Peki koronavirüs salgını hangi şehirlerde konut arayışı artırdı? İşte konut arayışı artan şehirler...

Koronavirüs konut sektörünü nasıl etkiledi? Fiyatlar arttı mı? 

Türkiye'de ilk koronavirüs vakası 11 Mart'ta görüldü. 11 Mart'tan itibaren konut tipi tercihleri ve konut arayışlarında değişiklikler yaşandı. Peki konut fiyatları ne oldu? Koronavirüs konut fiyatlarını nasıl etkiledi? İşte koronavirüsün konut fiyatlarına etkisi...

Şeyma Şehirli: Artan göçler konut satışlarını yükseltiyor!

Nüfus artışının, nüfusun yaş dağılımının, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumun konut talebini etkilediğini söyleyen EVA Gayrimenkul Değerleme Araştırma ve Raporlama Müdürü Şeyma Şehirli, ''Hane halkının küçülmesi ve artan göçler konut satışlarını yükseltiyor'' diye konuştu.

Avrupa'da 'ucuz ve kaliteli konut' alarmı!

Avrupa Birliği, ucuz konut alarmı verdi. Avrupa'da ucuz konut arayışı, bu konuda güvenilirliğini ve kalitesini ispat eden Türk müteahhitleri için yeni bir pazar olacak.

Kadınlar ev kiralarken bu 7 maddeye dikkat ediyor!

Emlakjet kadınların konut kiralama alma alışkanlıkları ile ilgili olarak bir analiz yayınladı. Yapılan analizde genel olarak kiralık konut arayışında olan kadınların, konut arayışlarında okul, iş yeri, ulaşım gibi olanaklara önem vererek konut tercihinde bulundukları bilgisine ulaşıldı...

Akıllı binalar, artan konut ihtiyacına çözüm olabilir!

Dünya nüfusu artarken konut ihtiyacı da buna paralel olarak artıyor. Peki artan bu talebe nasıl sürdürülebilir çözümler getirilebilir?

konut arayışı artan şehirler 2020 Haberi

konut arayışı artan şehirler 2020

Türkiye'de ilk koronavirüs vakası 11 Mart'ta tespit edildi. 11 Mart tarihinden itibaren ise konut tipi tercihleri ve konut arayışlarında değişiklikler meydana geldi. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı ve evde kal çağrıları, vatandaşların dikkatlerini bahçeli ve müstakil evlere çevirmelerine sebep oldu. 

Birçok sektörü etkisi altına alan Kovid-19 salgını konut, gayrimenkul ve inşaat sektörlerini de etkiliyor. Mart ayında Türkiye genelinde satılan konut sayısı TÜİK tarafından 108 bin 670 olarak açıklandı. Peki Mart ayında hangi şehirlerde konut arayışı arttı? 

Koronavirüs sonrasında konut aramaları arttı mı?

2020 Mart ayı konut arama istatistiklerine göre, Türkiye'de koronavirüs sonrasında konut aramaalrında düşüş yaşandı. Fakat düşüş şehir bazlı incelendiğinde, bazı şehirlerde konut aramalarında azalma yaşanmadığı gözlendi. 

Koronavirüs salgınısonrası İstanbul'da konut aramalarında, salgın öncesi döneme göre yüzde 31 oranında bir azalma...