konut fiyatı

konut fiyatı

Antalya Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, Muratpaşa bölgesinde geçen yıla göre satılık konut fiyatlarında yüzde 12’lik bir artış yaşandığını belirtti.

Şanlıurfa'da konut fiyatı yüzde 2 düştü!

Tarkan Kulak, GYODER açıkladığı raporda Türkiye'de yüzde 2.15 ile konut fiyatlarının en çok arttığı il olarak gösterdiği Adana'da müteahhitlerin, yerel yönetimlerden yeni konut arsa üretmeleri beklentisi içinde olduğunu söyledi.

Türkiye'de ortalama konut fiyatı metrekaresi 2 bin 474 lira!

Hurriyetemlak.com Kasım 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 25’i bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.474 lira olarak yansıdı.

Türkiye'de ortalama konut fiyatı ne kadar?

Hurriyetemlak.com Ekim 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 23’ü bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.378 lira olarak yansıdı.

Türkiye'de ortalama konut fiyatı metrekaresi 2 bin 357 lira!

Hurriyetemlak.com Eylül 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 26’yı bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.357 lira olarak yansıdı.

Türkiye'de ortalama konut fiyatı metrekare başına 2 bin 238 lira!

Hurriyetemlak.com Ağustos 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 23’ü bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.238 lira olarak yansıdı.

İzmir'de kiralar, Ankara'da konut ise fiyatları arttı!

Reidin.com Emlak Endeksi'ne göre, ağustos ayında ikinci el konut fiyatları en fazla Ankara'da artarken, kiraların en çok yükseldiği il İzmir oldu.

Konut Fiyatları yüzde 11 zamlandı!

Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE), haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 1,14, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 11,50 arttı...

İstanbul ve Ankara, konutta fiyat şampiyonu!

İstanbul, nisanda konut fiyatları artışında zirvedeki yerini korudu. İkinci el konut fiyatlarındaki artışa bakıldığında zirveyi Ankara'yla paylaşan İstanbul, kiraların da en çok yükseldiği il oldu

Hedonik Konut Fiyat Endeksi Nisan'da yüzde 1,06 arttı!

Hedonik Konut Fiyat Endeksi (HKFE), nisanda bir önceki aya göre yüzde 1,06 artarak 222,32'ye yükseldi...

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Mayıs'ta yüzde 9,97 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Mayıs Ayı Sonuçları açıklandı. Buna göre, Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0.54 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.97 oranında arttı...

Yeni Konut Fiyat Endeksi Mayıs'ta yüzde 3.55 arttı!

GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Mayıs 2018 Raporu açıklandı. Rapora göre fiyatlar Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0.28 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.55 oranında arttı...

Hedonik Konut Fiyat Endeksi Mart'ta 0,91 arttı!

Hedonik Konut Fiyat Endeksi (HKFE), Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,91 artarak 219,9'a yükseldi.

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Nisan'da yüzde 10,53 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Nisan Ayı Sonuçları yayınlandı. Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 0.64 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 10.53 oranında arttı. 

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Nisan 2018!

GYODER, Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre, Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 0.17 oranında arttı.

Bakırköy'de ortalama konut fiyatı 1.3 milyon TL!

Bakırköy‘de ortalama konut fiyatı 1 milyon 360 bin TL. İlçedeki 1 oda 1 salon ile 6 oda 2 salon konut tipleri aralığı ortalama değerlerle 566 bin ile 3 milyon 904 bin TL arasında değişiyor...

Hedonik Konut Fiyat Endeksi Şubat'ta yüzde 0,76 arttı!

Hedonik Konut Fiyat Endeksi Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,76 artarak 217,84'e yükseldi...

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Mart 2018!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0.39 oranında arttı..

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi yüzde 11,15 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Mart Ayı Sonuçları yayınlandı.Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0.83 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 11.15 oranında arttı.

Hedonik Konut Fiyat Endeksi Ocak ayında artış gösterdi!

Hedonik Konut Fiyat Endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 10,12 oranında artarken, reel olarak ise yüzde 0,21 oranında azalış kaydetti.

Satılık konut fiyat endeksi Şubat'ta yüzde 0,85 arttı!

REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi açıklandı.

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2018!

GYODER, Türkiye İş Bankası desteği ile hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin Şubat 2018 Raporu'nu açıkladı.

konut fiyatı Haberi

konut fiyatı

Antalya Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, satılık konut fiyatlarındaki artış oranının Antalya genelinde yüzde 14, Türkiye genelinde ise yüzde 13 olduğuna dikkat çekerek, bu artışın nedenleri hakkında bilgi verdi.


Türkiye genelinde yaşanan bu büyük artışın en büyük nedeninin, Türkiye’nin komşu ülkelerinde yaşanan siyasi karışıklıklar olduğunu belirten Saraç, Türkiye’nin güvenli liman olarak görüldüğünü dile getirdi. Siyasi karışıklıkların yaşandığı bu bölgelerdeki sermayenin Türkiye’ye kaymasının gayrimenkul piyasasını oldukça hareketlendirdiğini aktaran Saraç, diğer yandan son dönemde inşa edilen site, rezidans ve lüks konutların da satılık konutlarda fiyat artışı sağladığına dikkat çekti.


Muratpaşa bölgesinde yaşanan artışın Antalya genelindeki artış oranının altında kalmasını değerlendiren Saraç, Antalya’da boş arazilerin çok fazla olduğu ve kentsel dönüşümün başladığı bazı ilçelerde hızla yapılaşma sağlandığını, bu bölgelerin ortalamayı yükselttiğini söyledi. Saraç,...