29 / 06 / 2022

konut fiyatları artışı bursa

konut fiyatları artışı bursa

Son dönemlerde konut satışlarında ciddi bir artış gösteren Bursa’da, satılık konut fiyatları yüzde 23,95 oranında arttı. En çok tercih edilen bölgeler  İznik, Gemlik, Nilüfer, Orhangazi ve Kestel oldu.

Şükrü Kızılot: Yeni yılda Bursa'da konut ve arsa fiyatları yükselecek!

Vergi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından Hilton Otel'de düzenlenen toplantıda verdiği bilgilere göre, yeni yılda Bursa'daki konut ve arsa fiyatlarının çok yüksek olacağını söyledi..

Konut fiyatlarındaki artış TBMM gündeminde! 

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, konut fiyatlarında yaşanan artışa ilişkin soru önergesi verdi. 

Konut fiyatlarındaki fahiş artışlar nasıl engellenebilir? 

Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği(LİDEBİR) Başkanı Levent Caner Yüce, konut fiyatlarındaki fahiş artışların nasıl engellenebileceğine ilişkin açıklamalarda bulundu...

Ev almayı düşünenler dikkat! Konut fiyatlarındaki artış devam edecek mi?

Türkiye’nin önemli gayrimenkul geliştiricilerinden birisi olan intAvrasya Uluslararası İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sesli son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut fiyatları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Peki konut fiyatlarındaki artış devam edecek mi?

Konut fiyatlarındaki artış hız kesmeyecek! Sektörü neler bekliyor?

Özak Global Holding Başkanı Ahmet Akbalık, konut fiyatlarında yaşanan artışın süreceğine dikkat çekti. Akbalık, her sene en az 700 bin konut üretilmesinin gerekli olduğuna vurgu yaparak sektörü değerlendirdi...

Konut fiyatlarındaki artışın nedeni yabancıya satış mı?

Değerleme sektörünün duayenlerinden Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu konut fiyatlarındaki artışla ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Budakoğlu'nun o açıklamaları...

Konut fiyatlarındaki artış tam gaz! İstanbul'da fiyatlar 1 milyon 400 bin TL'yi geçti!

Konut fiyatlarındaki artış tam gaz devam ediyor. İstanbul'da fiyatlar 1 milyon 400 bin TL'yi geçti. 

Konut fiyatlarındaki artışta yabancıların etkisi! 

Satış Çözümleri kurucusu, Motto Turkey Yönetim Kurulu üyesi Soner Keleş, konut fiyatlarındaki artışta yabancıların etkisini değerlendirdi. İşte Soner Keleş'in o değerlendirmesi...

Almanya'da konut fiyatlarındaki rekor artışta balon endişesi!

Almanya'da sık sık gündeme gelen konut fiyatları 2021 yılının son çeyreğinde bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 12,2 artış gösterdi. Söz konusu bu artış balon endişelerini de beraberinde getirdi.

Ev alacaklar dikkat! Konut fiyatlarındaki artış devam edecek mi?

Mars Investment İcra Kurulu Başkanı Hakan Bucak, konut fiyatları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Peki konut fiyatlarındaki artış devam edecek mi?

Konut fiyatlarında rekor artış! Metrekare fiyatları ikiye katlandı!

BETAM ve Sahibinden.com'un hazırlamış olduğu rapora göre konut fiyatlarında rekor artış yaşandı. Türkiye genelinde ortalama satılık konut metrekare cari fiyatı yüzde 119,3 artış kaydetti ve 7 bin 965 TL olarak açıklandı.

Konut fiyatları katlandı, dolandırıcılıklar arttı!

Konut fiyatları artınca, dolandırıcılıklar da çoğaldı. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, internet üzerinden hayali ilanlarla vatandaşların dolandırıldığını dile getirdi.

Dolardaki artış konut fiyatlarını etkiledi mi?

Arsa fiyatlarının artması ve TL'de yaşanan değer kaybıyla beraber malzeme fiyatlarının yükselmesi, inşaat sektöründe tedirginlik yarattı. Dolardaki artışın konut fiyatlarını doğrudan etkilediğini belirten sektör temsilcileri fiyat artışlarının karşılığının gelecek sene görüleceğini aktardı.

Konut fiyatlarındaki artış yüzde 100'e ulaştı!

Habertürkcom Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Barlas, konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Barlas, İstanbul'un lüks semtlerinde artışların yüzde 100'e vardığını belirtti.

konut fiyatları artışı bursa Haberi

konut fiyatları artışı bursa

Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksacom’un verilerine göre, Bursa'da konut fiyatları ortalama 339 bin 154 TL, geri dönüş süresi 20 yıl oldu.

Bursa’da Kasım 2020 sonu itibarıyla, son bir sene içerisinde konut fiyatları yüzde 23,95 oranında artarak, ortalama konut satış fiyatı 339 bin 154 lira oldu.

 
Bursa'da ortalama geri dönüş süresi 20 yıl

Endeksacom’un verilerine göre, Bursa’da ortalama konut metrekare satış fiyatı Kasım 2020 sonu itibarı ile 2 bin 531 lira olurken, geri dönüş yani amortisman süresi 20 yıl seviyelerinde.


Bursa'da konut fiyatları en fazla artan ilçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında son bir senede Bursa kentinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla İznik, Gemlik, Nilüfer, Kestel ve Orhangazi oldu. Endeksa’nın güncel verilerine göre son bir senelik değer artışı İznik’te yüzde 39,40, Gemlik’te...