konut kredisi faizleri indirimi

konut kredisi faizleri indirimi

2020 yılı programında yer alan tasarıya göre, ilk konutunu alacaklara devlet, vergide indirim yapacak. Bankalar da konut kredisi faizinde avantajlı oranlar sunacak.

Konut kredisi faizleri tırmanışta!

Mayıs-haziran aylarında dip yapan mevduat ve kredi faizleri her geçen gün yükseliyor. Konut kredisi faiz oranları da her gün artıyor.

Konut kredisi faizleri zirveye koşuyor!

Konut kredisi faiz oranları zirveye koşuyor. Sıfır konut için aylık yüzde 1'in altında faiz teklif eden tek kamu bankası var. Özel bankalarda ise konut kredisi faizleri yüzde 1.15 ile yüzde 1.80 seviyeleri arasında değişiyor.

Konut kredisi faizleri Eylül ayı sonunda ne oldu?

Kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberleri, son dönemde ev almak isteyen vatandaşların araştırdığı konular arasında ön plana çıkıyor. Peki konut kredisi faizleri Eylül ayı sonunda ne oldu?

Konut kredisi faizleri Eylül'de ne oldu?

Konut kredisi faizleri ne kadar yükseliyor. Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu sorusu en çok merak edilen konulardan. Peki konut kredisi faizleri Eylül'de ne oldu?

Sıfır ve ikinci el evlerde konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyaları konuta ve konut kredisine olan talebi artırmıştı. Peki bankaların güncel konut kredisi faizleri ne oldu? İşte banka banka oranlar...

Sıfır ve ikinci el konut kredisi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faiz oranları Haziran ayının başında tarihin en düşük seviyesine çekilmişti. Kamu bankalarının başlattığı bu kampanya Ağustos ayında sona erdi. Peki bankaların konut kredisi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizleri Eylül'ün ilk haftasında ne oldu?

Konut kredisi faiz oranları son günlerde yükselişe geçti. Ev almak isteyen vatandaşlar güncel konut kredisi faizlerini araştırıyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte güncel konut kredisi faizleri...

Konut kredisi faizleri yıllık yüzde 11,66’ya yükseldi!

BDDK'nın temmuz ayına ilişkin bankacılık sektörü verilerine göre; konut kredisi faizleri yıllık yüzde 11,66’ya yükseldi.

Konut kredisi faizleri yeniden düşürülmeli!

Kamu bankaları Haziran ayı başında konut kredisi faiz oranlarını tarihin en düşük seviyesine çekmişti. Son günlerde ise artan döviz kurları kredi faiz oranlarının tekrar yükselmesine sebep oldu. Kredi faizleri düşürülürse gayrimenkul sektörü yeniden canlanacak...

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Normalleşme süreciyle birlikte kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyasında faiz oranları güncellendi. Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerinin bundan sonra nasıl seyredeceğini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi?

Konut kredisi faizleri yükseliyor mu?

Kamu bankaları (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) tarafından devreye alınan Cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faizi paketi sonrası konuyla ilgili son dakika araştırmalar artarak devam ediyor. Peki konut kredisi faizleri yükseliyor mu?

İkinci el konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle yürürlüğe sokulan ve kamu bankaları aracılığıyla düşük faizli olarak verilen ev ve taşıt kredilerinde bazı değişikliklere gidildi. Peki ikinci el konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Konut kredisi faizleri Ağustos'un ilk haftasında ne oldu?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberlerini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri Ağustos'un ilk haftasında ne oldu?

konut kredisi faizleri indirimi

konut kredisi faizleri indirimi konut kredisi faizleri indirimi

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'ndan yapılan derlemelere göre, vergi ve makro ihtiyati düzenlemeler yoluyla üretken olmayan yatırımların cazibesi azaltılarak, tasarruflar verimli alanlarda olan yatırımlara yönlendirilecek. Güneş'te yer alan habere göre, Hazine ve Maliye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ikinci ve sonraki konut alımlarında vergileme ve kredi kullanımına ilişkin düzenleme ve uygulamalar gözden geçirilecek. Bu kapsamda üretken olmayan yatırımların cazibesini azaltmak amacıyla 2. ve sonraki konut alımında uygulanan vergi istisnaları gözden geçirilecek, gerekli görülen istisnalar kaldırılacak. 

ÖZEL FAİZ ORANLARI 

Konut kredilerinde geçerli olan kredi değer oranı gibi parametrelerin ikinci ve sonraki konut alımlarında farklılaştırılmasına yönelik mevzuat çalışması yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da projelere vereceği desteklerle, hanehalkı tasarruflarının artırılmasını teminen borçlanarak harcama yerine harcama öncesinde tasarruf etme davranışı desteklenecek....