konut kredisinde indirim sürer mi

konut kredisinde indirim sürer mi

Merkez Bankası 12 Eylül'deki toplantısında 5 puanlık bir indirim bekleniyor. Müteahhitler indirimin özel bankaların konut kredilerine yansımasını bekliyor. 

Konut kredisinde ara ödeme yapmak kazanç sağlar mı?

Konut kredilerinde erken kapama ya da ara ödeme istendiği zaman kalan vade 36 ayı geçmeyen durumlarda, kalan tutarın yüzde 1'i kadar erken ödeme komisyonu bulunuyor. Peki, konut kredisinde ara ödeme yapmak kazanç sağlar mı?

Düşük faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Faiz indiriminden önce konut kredisi çekip ödemeye başlayan vatandaşlar konut kredisi yapılandırmayı talep ediyor. Peki, konut kredisinde yapılandırma olacak mı? İşte yapılandırmaya ilişkin detaylar...

0.64 faiz oranlı konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini 0.64'e çekmesiyle birlikte, ödeme planları araştırılmaya başlandı. Faiz indiriminden önce kredi çekenler ise yapılandırma çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Peki 0.64 faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

Akbank konut kredisinde faizi yüzde 0,95'e indirdi!

Akbank konut kredisinde faizi yüzde 0,95'e indirdi. Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz konuyla ilgili olarak, "Ekonomimize doğrudan katkı sağlayan konut kredilerinde müşterilerimize en iyi koşulları sunmaktan mutluluk duyuyoruz"

Konutta indirim yarışı!

Konut kredisinde faiz indirim hamlesi başlatan bankalardan sonra şimdi de inşaat firmaları yarışa girdi. İşte kampanyalı konut projeleri...

Konut kredisinde 0,69 beklentisi!

Merkez Bankası'nın son faiz indirimi kararı sonrasında kamuoyunun beklentisi giderek artıyor. Konut kredisinde faizlerin yüzde 0,69'lara düşmesi bekleniyor.

Konut kredisinde faizler hızla yüzde 1’in altına iniyor!

Özel bankaların faiz indirim atağı sonrasında kampanyası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına indirilen banka sayısı altıya yükseldi. İndirimlerin ilerleyen günlerde artması bekleniyor...

Konut kredisi faizlerinde indirim beklentisi!

Sektör temsilcileri konut kredisinde Merkez Bankası’nın temmuz toplantısının ardından yüzde 0.99 seviyesine çekilen faizin yüzde 0.90’a inebileceğini düşünüyor.

Konut kredisinde doğru vadeyi seçen daha az ödüyor!

Konut kredisinde uzun vadeler toplam borcu daha da artırıyor. Vade seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekiyor. 200 bin liralık krediyi, 15 yıl değil de 10 yıllık çekerseniz 87 bin lira daha az ödersiniz. 

Konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Yüksek faiz oranları ile kredi çekenler bankalar tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası ile yapılandırma müjdesi beklemeye başladı. Peki konut kredisinde yapılandırma olacak mı? İşte tüm merak edilenler...

Konut kredisinde dikkat edilmesi gerekenler!

Yüksek faiz oranlarından ev almaya cesaret edemeyenler faiz indirimiyle birlikte ev sahibi olmanın hayalini tekrar kurmaya başladı. Kamu bankaları konut kredisinde faizleri yüzde 0,99'a indirdi. Peki konut kredisi almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler neler? 

Konut kredisi faizlerinde yüzde 1 beklentisi!

Konut kredisinde aylık ortalama yüzde 1,50'nin üzerinde olan faiz, indirimle birlikte yüzde 1,20'li seviyelere inecek. İndirim devam ederse konutta yüzde 1'e yakın faizler gündeme gelebilir. 

Faiz indirimi sonrasında konut kredisinde oranlar değişti mi?

Merkez Bankası dün Temmuz ayı Para Politikası Faiz Oranlarında indirim uyguladı. İndirimden konut kredisi faiz oranları nasıl etkilenecek? Kredi faizleri düşer mi?

konut kredisinde indirim sürer mi

konut kredisinde indirim sürer mi konut kredisinde indirim sürer mi

25 Temmuz'da Merkez Bankası politika faizini yüzde 19.75'e indirmişti. İndirimin olumlu etkilerini gören konut geliştiricileri şimdi de Merkez Bankası'nın yeni kararına odaklandı. Yeni fazi kararı 12 Eylül'deki toplantıda verilecek. Sektör temsilcileri faiz indiriminin devam etmesini bekliyor. 

Yeni Şafak Gazetesi'nden Mine Açar'ın haberine göre, yapılacak faiz indiriminin 5 puan olması bekleniyor. Sektör temsilcileri de indirimin devam etmesiyle piyasalaraki canlanmanın daha da artcağını söylüyorlar. 

Merkez Bankası'nın indirim kararından sonra ilk hamle kamu bankalarından geldi. Konut kredisinde yapılan faiz indirimi ertelenen talepleri yeniden harekete geçirdi. Kamu bankaları 500 bin TL'lik konut kredisini vadeyi 180 aya kadar çıkarmıştı ve vade farkı 0.99 olarak belirlenmişti. Kamu bankalarının bu hareketine özel banklarda kayıtsız kalmadı. Konut kredi faizlerini yüzde 1.35'e kadar düşürmüşlerdi. 


AĞUSTOS’TA 2,6 MİLYARLIK KONUT KREDİSİ ÇEKİLDİ

Konut kredisi...