konut metrekare fiyatları

konut metrekare fiyatları

Türkiye'nin en değerli ilçelerine bakıldığında ilk 10 içerisinde İstanbul'dan 7 ilçe bulunurken, listenin zirvesinde yer alan ilçede 100 metrekare konut için fiyatların 2 milyon TL'ye yaklaştığı belirlendi. 

Konutta metrekare fiyatları tırmanışa geçti!

Gayrimenkul sektöründe yükseliş başladı. Geçen yıldan beri gerileyen metrekare fiyatları artışa geçti. Durumu fırsata çevirmek isteyen müteahhitler projeleri raftan indiriyor.

Konutta stoklar eriyecek!

Mint İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı. Küçük ev üretimi için çağrı yapan Altıoğlu, sektördeki en önemli sorunun ihtiyaç fazlası büyüklükte konut üretimi olduğunu söyledi.

Konutta en pahallı 50 ilçe!

Türkiye genelinde konut ortalama metrekare değerleri incelendi. Ortaya çıkan sonuçlara göre en pahallı konutlar kıyı kesimlerinde bulunuyor. Listenin en başında Beşiktaş yer alıyor...

İstanbul'da konut metrekare fiyatı 3 bin 832 liraya çıktı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre Türkiye'de konut metrekare ortalama birim fiyatı son 5 yılda yüzde 82,5 artış gösterirken, İstanbul'da yüzde 113 yükseldi..

Metrekaresi 6 bin liranın altında olan konutlara talep çok!

Son 15 yılın en dinamik, en hızlı büyüyen sektörü olan emlak geliştirme sektöründe talep metrekaresi 6 bin liranın altında olan konutlarda yoğunlaşıyor..

İstanbul'da Mart ayında konut metrekare fiyatları yüzde 20 arttı!

Dünyada 'mutlaka görülmesi gereken yerler' sıralamasının üst sıralarında yer alan, tarih boyunca gözde olan İstanbul'un taşı toprağı artık altından bile değerli..

Türkiye'de ortalama konut fiyatı metrekare başına 2 bin 175 lira!

Hurriyetemlak.com Haziran 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatının 15 lira ortalamasında olduğu Türkiye’de amortisman (geri dönüş) süresi ise 12 yıl ortalamasında.

Konut fiyat endeksine göre metrekare değeri 1.309 TL oldu!

2013 Aralık ayı dönemine ait konut fiyat endeksi, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Verilere göre 2013 yılı Aralık ayında metrekaresi 1.309,04 TL olarak tespit edildi...

Başakşehir’de markalı konutların metrekare fiyatları 9 bin TL'ye çıktı!

Hayata geçirilen yatırımlarla dikkat çeken Başakşehir’de metrekare fiyatları 7 bin TL ile 9 bin TL arasında değişiyor.

Prefabrik ev metrekare fiyatları 2021!

Koronavirüs salgını ile beraber kalabalık şehirlerden kaçmak isteyen vatandaşlar prefabrik ev kiralamaya ve satın almaya başladı. Peki, prefabrik ev metrekare fiyatları ne kadar? İşte prefabrik ev metrekare fiyatları 2021...

Konut fiyatları en çok hangi illerde arttı?

TÜİK rakamlarına göre Nisan 2021'de Türkiye genelinde 95 bin 863 konut satıldı. Peki konut fiyatları ve konut metrekare fiyatları ne oldu? Nisan 2021'de şehirlerdeki konut fiyatları nasıl değişti?

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Konut satış ve metrekare fiyatları en çok hangi illerde arttı?

TÜİK rakamlarına göre Mart'ta Türkiye genelinde 111 bin 241 adet konut satıldı. Bu rakam ile konut satışları Şubat'a göre yüzde 37,0, 2020'nin Mart ayına göre ise yüzde 2,4 artış gösterdi. Peki konut satış ve metrekare fiyatları en çok hangi illerde arttı? İşte detaylar...

Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa canlandı!

BETAM ve sahibindencom ortaklığında hazırlanan Konut Piyasası Görünümü raporuna göre Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa hareketlendi.

Rusya'da ticari gayrimenkullerin metrekare fiyatları ne kadar?

Rusya’da yeni yılda da ticari emlak sektöründe daralma devam ediyor. Watcom Group şirketi, Rusya'daki ticari gayrimenkullerin metrekare fiyatlarını açıkladı...

İstanbul'un 2 ilçesinde ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Kovid-19 salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi İstanbul'un 2 ilçesinde konut fiyatlarını ikiye katladı. Beykoz ve Sarıyer ilçelerindeki ortalama satılık konut metrekare fiyatları yüzde 100'ün üzerine çıktı.

Konut metrekare fiyatlarında tarihi rekor!

Türkiye genelinde konut metrekare ortalama birim fiyatı, yükselişine 17 aydır devam ederek Ağustos sonunda 3 bin 530 TL ile tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Konut metrekare fiyatları artışta!

TÜGEM ve Endeksa işbirliğinde hazırlanan 2020 yılı 2. çeyreğine ilişkin "İkinci El Konut Piyasası Raporu"na göre, konut satış adedi 2020'nin ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 14 artış gösterirken, ikinci el konut satışları ise yüzde 28 arttı...

Türkiye'de konut satış fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69 arttı!

Endeksa'nın verilerine göre, Türkiye genelinde konut satış fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69, 4 yılda ise yüzde 8,73 oranında arttı. Buna göre, konut satış fiyatlarının önümüzdeki 6 aylık süreçte yüzde 4,72 oranında artması planlanıyor.

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 329 TL!

Endeksa verilerine göre Mayıs ayı sonu itibarı ile Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 329 TL oldu...

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 291 TL!

Endeksa.com, TÜİK‘in açıkladığı 2020 Nisan ayı gayrimenkul verilerini inceledi. Endeksa verilerine göre Nisan ayı sonu itibarı ile ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 291 TL, ortalama metrekare kira 11,85 TL oldu...

konut metrekare fiyatları Haberi

konut metrekare fiyatları

Türkiye İstatistik Kurumu, ekim ayına ilişkin konut satış istatistiklerini yayımladı. Buna göre, ülke genelinde ekimde satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 12,5, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 16,3 geriledi. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; Ekim'de satılan konut sayısı 119 bin 574 olarak kaydedildi. 

Konut satışlarında, İstanbul 22 bin 270 konutla (yüzde 18,6) ilk sırada oldu. İstanbul'u, 10 bin 624 konut satışıyla (yüzde 8,9) Ankara, 6 bin 846 konut satışıyla (yüzde 5,7) İzmir takip etti. En az satış olan şehirler 16 konutla Ardahan, 24 konutla Hakkari ve 71 konutla Bayburt olarak kaydedildi. 

Diğer yandan Gayrimenkul Borsası'ndan (GABORAS) elde edilen verilere göre Türkiye genelinde konut kategorisinde en değerli 10 ilçeye bakıldığında 7 ilçenin İstanbul'dan olduğu belirlendi.

En değerli ilçeler...