konut satın almak mı kiralamak mı

konut satın almak mı kiralamak mı

500 bin TL'ye kadar olan konut kredi faizi oranlarının kamu bankalarında aylık yüzde 0.99’a düşmesiyle beraber öğrenciler için kiralama yerine satın almanın ciddi bir alternatif haline geldi.

Kamu bankaları konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Konut satın almak isteyenler kamu bankaları konut kredisi faiz oranları konusunda araştırmalarına devam ediyor. Son olarak 0,99 olan konut kredisi faizleri yeni düzenlemeyle 1,29 oldu.

Konut fiyatları ne olacak?

Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar faiz oranlarının değişmesiyle ev fiyatlarının düşmesini bekliyor. Peki, uygun faizler konut kredisi veren bankalar hangileri? Konut fiyatları düşer mi?

Emlak Konut GYO Kanal İstanbul güzergahında 1.4 milyar TL'lik arsa aldı!

Emlak Konut GYO, Kanal İstanbul güzergahında yaklaşık 2 milyon metrekarelik arazi satın almak için TOKİ ile protokol imzaladı. Küçükçekmece Gölü’nün kıyısında bulunan arazinin değeri 1.4 milyar TL olarak belirlendi. 

Ev alacaklar dikkat! Konut fiyatları düşecek mi?

Yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlar tarafından güncel konut kredisi faiz oranları araştırılıyor. Bankaların sunduğu faiz oranları da son dönemde yükseldi. Peki, uygun faizler konut kredisi veren bankalar hangileri? Konut fiyatları düşer mi? İşte detaylar...

Aşama aşama konut kredisiyle ev almak!

'Konut kredisi kullanmak istiyorum' diyen kişilerin satın almak istedikleri konutun tapusu ile kredi kullanmak istedikleri bankanın şubesini ziyaret etmeleri gerekiyor.

Düşük faizli konut kredisi başvurusunda gerekli evraklar!

Düşük faizli konut kredisi kullanrak konut satın almak isteyen vatandaşlar bankaların konut kredisi koşullarını araştırıyor. Peki düşük faizli konut kredisi başvurusunda gerekli evraklar neler?

Erkin Sopokov'a '681 bin dolarlık konut satın alma' suçlaması!

Ülkesinde gözaltına alınan Kırgızistan'ın İstanbul'daki eski Başkonsolosu Erkin Sopokov, diplomatik plakalı aracını üçüncü şahıslara kullandırmak, 681 bin dolarlık konut satın almak, Başkonsolosluğun bütçesinden 31 bin doları şahsi ve ailevi nedenleri için kullanmaktan sorumlu tutuluyor...

Ev almak isteyenler dikkat! Konut kredisi güncel faiz oranları!

Ev veya konut satın almayı düşünenler güncel faiz oranlarını merak ediyor. Peki şu anda en düşük faizi hangi banka veriyor? Sıfır konut ve ikinci el konut kredisi faizleri ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Konut kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalarda son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi, birikimi bulunmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşları konut kredisi almaya teşvik etti. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacaklarına ilişkin bilgileri araştırıyor. Peki konut kredisi almak için hangi belgeler gerekli? 

Hadise, dünya yıldızlarına komşu oluyor!

Şarkıcı Hadise, George Clooney ve Madonna gibi dünya yıldızlarının oturduğu Como Gölü’nden konut satın almak için 20 milyon lirayı gözden çıkardı.

Konut kredisi almak için neler gerekli?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar kredi faiz oranlarındaki son durumu merak ediyor. Peki konut kredisi almak için neler gerekli?

Konut satın alırken dikkat! Satış temsilcisine para vermeyin!

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Müteahhitten konut satın alıtken satış temsilcisinin ödemeyi alması suç mu?'' sorusunu cevaplandırdı. İşte o haber...

Faiz indirimleri emlak piyasasını hareketlendirdi!

Konut kredisi faiz oranlarının 0,99’a düşürmesi emlak sektörünü canlandırdı. Geçtiğimiz dönemde yüksek seviyede bulunan kredi faizleri nedeniyle konut satın almak isteyen ihtiyaç sahipleri bekleme pozisyonuna girdi.

konut satın almak mı kiralamak mı

konut satın almak mı kiralamak mı konut satın almak mı kiralamak mı

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması kiralık konut piyasasını da canlandırdı. ‘Ekspertiz raporlu’ gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapucom, canlanan kiralık öğrenci evi piyasasını yorumladı. Tapucom verilerine* göre, öğrenciler en çok 1.000 - 1.500 liralık konutları kiralama eğiliminde. 500 bin liraya kadar olan konut kredi faizi oranlarının kamu bankalarında aylık yüzde 0.99’a düşmesiyle birlikte öğrenciler için kiralama yerine satın almanın ciddi bir alternatif haline geldiğini belirten Tapu.com kurucu ortağı Emre Erşahin, “Bir öğrenci 4 yıllık lisans eğitimi boyunca kiraya bir ev satın alacak tutarda para harcıyor. Yeni faiz oranlarında bu kira tutarlarına yakın taksitlerle konut satın almak mümkün” dedi.

Tapucom verilerine göre öğrenciler ortalama 1.000 - 1.500 TL’lik konutları kiralıyor. Öğrencilerin lisans eğitimi için...