konut satışları ekim 2019

konut satışları ekim 2019

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, inşaat sektöründe gelecek yıldan umutlu olduklarını söyledi. Andıç, ''2020 yılının yavaş yavaş çıkış yılı olacağına inanıyoruz." diye konuştu.

Gaziantep ve İzmir konut satışındaki payını yükseltti!

Faizlerin yüzde 1’in altına inmesi ipotekli konut satışlarını Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 525,1 oranında arttırdı. 10 büyük kentten aralarında İstanbul’un da olduğu 3 şehirde satışlar düşerken, 7 şehirde ise yükseldi.

Faiz indirimi konut sektörü hareketlendirdi!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı hakkında konuşan GYODER Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, “Faiz indirimleri sektörü hareketlendirdi, kredili konut satışlarını artırdı” dedi.

ABD'de ikinci el konut satışları Ekim'de yüzde 4,3 arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 yükselerek 6,85 milyona ulaştı ve son 5 aydır gösterdiği yükseliş eğilimine devam etti.

Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise arttı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa, TUİK 2019 Ekim ayı verilerini değerlendirdi. Verilere göre; Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise artış gösterdi.

Kredili konut satışları yüzde 500 arttı!

Konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1’in altına inerek düşmeye devam etmesi ile kredi kullanılarak yapılan konut satışları en yüksek artış rekoruna ulaşarak Ekim ayında yüzde 525 yükseldi...

Doğu Karadeniz'de konut satışları Ekim'de yüzde 40 arttı!

TÜİK Trabzon Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Doğu Karadeniz’de Ekim ayında konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 39,4 artış gösterdi.

ABD’de ikinci el konut satışları Ekim'de yüzde 1,4 arttı!

ABD’de ikinci el konut satışları, Ekim ayında yüzde 1,4 artış göstererek 5 milyon 220 bine ulaştı. Verilere göre, 6 ay süren düşüş eğilimi sonlandı.

Konut satışları Ekim 2018'de nasıl bu kadar arttı?

Tükiye genelinde ekim ayında 146 bin 536 konut satışı gerçekleştirildi. Yüksek faiz oranlarına rağmen ekimde satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 15,1, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,2 artış gösterdi...

İpotekli konut satışları Ekim'de dibe vurdu!

Türkiye genelinde Ekim 2018'de toplam 146 bin 536 adet konut satıldı. Bu konutların 8 bin 65 tanesi de ipotekli olarak el değiştirdi. Yüksek faizin vurduğu ipotekli konut satışları Ekim'de resmen dibi gördü...

Konut satışları seçim sonrası artar!

Yıla iyi başlayan konut satışları şubat-mart aylarında sırası ile yüzde 5 ve yüzde 14 düşüş yaşadı. Konut satışlarında beklenen artış Eylül-Ekim aylarında görülebilir. 

İpotekli konut satışları 2017'nin Ekim ayında geriledi!

Ülke genelinde ipotekli konut satışları 2017’nin Ekim ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,8 düşerek 38 bin 593'e geriledi. 

İpotekli konut satışları 2017’ye kıyasla yüzde 19,8 düştü!

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları 2017’nin Ekim ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,8 düşerek 38 bin 593'e geriledi. 

İstanbul’da konut satışları yeni yaşam alanlarında yoğunlaştı!

Türkiye İMSAD, Ekim 2017 sektör raporunu yayınlandı. Rapora göre Sancaktepe, Beylikdüzü ve Pendik’te de konut satışları arttı.

Türkiye'de konut satışları Ekim'de yüzde 2,4 arttı!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği sektör analizine göre Türkiye genelinde konut satışları 2016 Ekim sonu itibariyle geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2,4 artış kaydetti.

Konut satışları son iki yıldır çok hızlı yükseliyor!

TÜİK'in tapu kayıtlarından oluşturduğu verilere göre, ekim ayında 130 bin 274 konut satıldı. Geçen yılın aynı ayında satılan konut sayısı 104 bin 98’di. Buna göre ekim ayında konut satışları yıllık bazda yüzde 25,1 artış gösterdi.

konut satışları ekim 2019

konut satışları ekim 2019 konut satışları ekim 2019

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç, önümüzdeki yıl için umutlu olduklarını sözlerine ekleyen, "Yukarı doğru bir gidişin başlayacağına inanıyoruz. Bu konuda ciddi önlemler alınıyor. 2020 yılının yavaş yavaş çıkış yılı olacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yeni Asır'da yer alan habere göre; sektörde bu dönemde konut kredisi faizlerinin düşmesiyle hareketlilik yaşandığını söyleyen inşaat sektöründe yaşanan gelişmelerin bağlantılı iş kollarını da etkilediğini belirten Andıç, şu ifadeleri kullandı:

"Satışların yoğun olarak ipotekli olması, konut kredisi faizlerinin günümüzdeki faiz oranlarına göre düşük olması, son derece önemli ve normal. 0,99 üzeri psikolojik eşiktir. Bunun devamının olmasını istiyoruz ama yatırımların önünün açılması için ticari faizlerin de düşmesi lazım. Sadece konut kredi faizlerinin düşmesi sektörün önünü tam anlamıyla açamaz. Hükümetten beklentimiz, güven ortamının oluşturulması. Faiz...