konut şirketleri kampanyası

konut şirketleri kampanyası

İnşaat şirketleri konutta durgunluğun aşılması ve taleplerin ertelenmemesi için yeni çareler arıyor. 'Şimdi al bir yıl sonra öde' formülü bunlardan biri. İstanbul'da teslim aşamasında olan 3 lüks konut projesinde başlatılan uygulama ile peşinat ya da taks

Konut kredisi faizleri rekora koşuyor!

Şimdi ev alacak vatandaşlar, yeniden bir konut kredisi kampanyası yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Aynı zamanda bankaların güncel konut kredisi faizlerini de araştırıyor. Peki bankalarda güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte banka banka konut kredisi faizleri...

21 faizsiz konut şirketi için komisyon kuruldu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) tasfiyesine karar verilen 21 faizsiz konut şirketleri için tasfiye komisyonu kurdu. 

Faizsiz konut şirketleri mağdurları ne yapmalı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), faizsiz finansman modeliyle konut ve araç edindiren toplam 21 firmanın tasfiyesine karar verdi. Peki faizsiz konut şirketleri hangileri? Mağdurlar ne yapmalı?

Faizsiz konut şirketlerine yeni düzenleme!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı. Yayınlanan karara göre; faizsiz konut şirketleri, belli bir tutarın üstündeki her işlem sırasında ayrıntılı işlem yapılacak.

Konut kredisi kampanyaları satışları artıracak!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Aydoğan, konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Şubat ayının konut satış istatistiklerinin düşük olduğunu belirten Akdoğan, "Çözüm, konut kredisi kampanyası başlatılması" dedi. 

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev fiyatlarını nasıl etkiledi?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ekonomistlerinin araştırmasına göre, yıllık konut kredisindeki 1 puanlık düşüş, fiyatlarda yüzde 2,1’lik yükselişe sebep oluyor. 

VakıfBank’tan 'Yeşil Konut Kredisi’ kampanyası!

Türkiye’nin ilk karbon negatif bankası olan VakıfBank, sürdürülebilir bankacılık çalışmalarını sürdürüyor .Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile yakın zamanda 200 milyon Euro’luk  'Yeşil Konut Kredi’ anlaşmasına imza atan VakıfBank, bu kapsamda ‘Yeşil Konut Kredisi’ kampanyası başlatıyor.

Şubat 2021'de en uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini merak ediyor. Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan ve Ağustos'ta sona eren düşük faizli konut kredisi kampanyasının yeniden yapılıp yapılmayacağı araştırılıyor. Peki bankaların güncel faiz oranları ne oldu?

Ziraat Bankası'ndan emekliye özel konut kredisi!

Ziraat Bankası, emeklilere özel yüzde 0.99 faiz oranı ile özel konut kredisi kampanyasını sunuyor. Kampanyada 180 aya varan taksit imkanı da sunuluyor. İşte kampanya detayları...

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Konut kredisinde olağanüstü avantaj sunan koşullar sona erince ipotekli satışlar yavaşladı. Peki yaz aylarında hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Normalleşme süreciyle birlikte kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyasında faiz oranları güncellendi. Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerinin bundan sonra nasıl seyredeceğini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi?

0.74 faizli konut kredisi bitti mi?

Kamu bankaları tarafından Haziran ayında başlatılan 0.74 faiz oranlı konut kredisi kampanyası konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görülüyor. Peki 0.74 faizli konut kredisi bitti mi? İşte detaylar...

Avantajlı konut kredisinde son durum ne?

Konut kredisi kampanyasında da sona yaklaşıldığı yönünde sinyaller alınıyor. Avantajlı konut kredisi ile vatandaşın ev sahibi olması planlanırken, müteahhitlik kesimi nefes aldı.

konut şirketleri kampanyası Haberi

konut şirketleri kampanyası

Emlak piyasalarında seçim belirsizliği ve faizlerin yüksekliğinin başlattığı durgunluğa, dünyada yaşanan mortgage krizi tedirginliğinin eklenmesi konut üreticilerini çözüm arayışına sevketti. Alıcıların nitelikli konuta ihtiyaç duyduğu halde taleplerini ertelediğini gören üreticiler, satışlarını ertelememek için eylül ayı ile birlikte alıcılara ödeme kolaylığı sunan kampanyalara girişti. Ağaoğlu, Emay İnşaat ve Yapı Endüstrisi'nin başını çektiği kampanyalarda 'şimdi al bir yıl sonra öde' seçeneği sunuluyor.

Konut sektöründe peşinat ya da taksit erteleme uygulamasını ilk olarak Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş ürettiği sosyal konutlarda hayata geçirmişti. Kiptaş ödeme gücü zayıf olanların hem taksit hem de kira ödememesi için halen sosyal konutlarda 18 aya kadar taksit erteleme imkanı tanımıştı. Böylece geçmiş...