konutta balon riski var mı

konutta balon riski var mı

Coldwell Banker'ın Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş, yüksek fiyatlı konutlara talep olmadığı için "gayrimenkul sektöründe bir balon riski var" gibi bir algının oluştuğunu ancak kesinlikte sektörde bir balon riskinin bulunmadığını bildirdi.

Gökhan Taş: Konutta balon riski yok!

Coldwell Banker'in Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş, yüksek fiyatlı konutlara talep olmadığı için "gayrimenkul sektöründe bir balon riski var" gibi bir algının oluştuğunu ancak kesinlikte sektörde bir balon riskinin bulunmadığını bildirdi.

Emlak Konut GYO: Konutta balon riski yok!

Emlak Konut GYO'nun ‘Gayrimenkul ve Konut Sektörüne Bakış’ raporuna göre Türkiye'de 'balonlaşma' riski olan tek bir yöre var: Yoğun göçmen talebi alan Gaziantep, Kilis, Adıyaman.

Emre Erol: Balon riski yok, konut satışı son çeyrekte artar!

Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, Türkiye İstatistik Kurumu’nun bugün yayınladığı konut satış istatistiklerini değerlendirdi. Erol: 'Balon riski yok, konut satışı son çeyrekte artar' dedi.

Konutta balon riski doğdu!

Türkiye'de satışların düşmesine rağmen konut fiyatlarının yükselmesi balon riskini artırıyor. Bu yılın ilk üç aylık döneminde yapı ruhsatı verilen daire sayısında bir önceki yıla göre yüzde 71,5'lik artış yaşandı.

Konutta balon riski mi doğacak?

Konut satışlarının düşmesine rağmen fiyatların yükselmesi balon riskini artırıyor. Türkiye Müteahhitler Birliği’nin ‘İnşaat Sektörü Analiz Raporu’na göre,ilk üç aylık döneminde yapı ruhsatı verilen daire sayısı artarken satışların gerilemesi kaygı verici.

Standard-Poor’s: Ticari gayrimenkullerdeki büyüme balon yaratabilir!

Standard - Poor’s (S&P) yaptığı açıklamada konut kredilerinde şu an herhangi bir yükselişin olmadığını belirtip, “Ama ticari gayrimenkullerdeki büyüme bir balon yaratma potansiyeli taşıyor” uyarısında bulundu.

Aziz Torun: İnşaat sektörü koşar adımlarla büyürken talep de arkamızdan koşar adımlarla geldi!

Gayrimenkul Zirvesi' nde, sektörün 2013 performansı değerlendirildi. Bu yıl yabancı alımlarıyla yüzde 6 büyüyeceği öngörülen sektörde gelecek yıl bu oranın yüzde 7'yi bulacağı tahminleri yapıldı...

"Konutta balon riski" açıklaması inşaat patronlarını ikiye böldü!

GYODER Başkanı Aziz Torun 'un "Türkiye'de konut sektöründeki büyüme aynı hızla devam ederse önümüzdeki yıllarda bir balon riski var" açıklaması, sektörün aktörleri arasında tartışma yarattı..

Konutta balon yok! Stokumuz var!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Konutta bir balon olduğunu düşünmüyorum. Zaten bizim ülke olarak yıllık konut ihtiyacımız kadar konut stokumuz var."

6.5 milyon konutta ‘deprem riski’ var!

Türkiye’de büyük yıkıma neden olan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden 20 yıl geçti. Ancak hala 6.5 milyon konut riskli, 1.5 milyon konut içinse acil dönüşüm gerekiyor.

Cem Yücesoy: Konutta balon yok!

İzmir'in geleceğine ve potansiyeline güvendiklerini söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, “İzmir'de diğer şehirlerdeki gibi konut balonu yok. Işıkları yanmayan yeni proje de bulunmuyor'' diye konuştu.

Bakanlık 'konut piyasasını takip sistemi' kuruyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konut piyasasını takip sistemi kuruyor. Yeni sistemle‘Konutta balon var mı’ sorusunun cevabı da bulunacak...

Konutta balon yok!

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu sektörle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Ağaoğlu konut stokuna ilişkin olarak ise "Konutta balon yok" dedi.

Konutta balon mu var?

Türkiye’de konut sektörü bir ilki yaşıyor. Açık anlatımla arz (konut üretimi) talebin (ihtiyacın) üzerinde. Peki, konutta balon mu var?

Rıdvan Akgün: Konutta balon yok!

İzmir Emlak Kulübü Başkanı ve aynı zamanda RA Grup Gayrimenkul ve İnşaat Genel Müdürü Rıdvan Akgün, inşaat sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akgün, konut sektöründe balon olmadığını söyledi.

Konutta balon yok!

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, bazı kimseler tarafından iddia edildiği gibi konut sektöründe balon olmadığını belirterek, özellikle İstanbul'un çok ciddi göç aldığını, batıdan göçün teşvik edilmesine rağmen buraya göçün engellenemediğini söyledi.

Konut satışları 2016’nın gerisine düşmez!

Mililyet Gazetesi yazarı Servet Yıldırım bugünkü yazısında konutta balon var mı? konusuna değindi. İşte o yazı...

Murat Kurum konutta balon tartışmalarına son noktayı koydu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, son günlerde süregelen 'Gayrimenkul sektöründe balon oluştu. Konut fiyatları düşüyor' iddialarına son noktayı koydu: " Son 1 ayda piyasaya 4.200 konut sürdük. Ne kriz var, ne balon... 1 ayda 2 bin konut sattık."

Konutta balon değil talep patlaması var!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'dan "Konutta balon var mı, yok mu?" söylentilerine "Bir şey patlayacaksa eğer, bizde balon yok talep patlaması var" diye cevap verdi.

Ünlü yatırımcı Julian Robertson konutta balon riskine karşı uyardı!

Efsane hedge fon yöneticilerinden biri olan ünlü yatırımcı Julian Robertson, dünya genelinde merkez bankalarının uyguladığı para politikalarını eleştirdi

İnşaat sektörü hızlanarak büyümeye devam ediyor!

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, TÜİK’in açıklamış olduğu yapı ruhsatı verilerine ilişkin, "Konutta balon mu var sorusuna en iyi cevap" yorumunu yaptı.

konutta balon riski var mı Haberi

konutta balon riski var mı

ABD'li gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'ın Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş, yüksek fiyatlı konutlara talep olmadığı için "gayrimenkul sektöründe bir balon riski var" gibi bir algının oluştuğunu ancak kesinlikte sektörde bir balon riskinin bulunmadığını bildirdi.


AA muhabirine açıklamalarda bulunan gökhan taş, Türkiye'de gayrimenkulde hem satış adeti hem de toplam işlem hacmine bakıldığında 2014 yılının çok iyi bir yıl olduğunu söyledi. Sektörün 2015 yılına da gayet güzel başladığını kaydeden Taş, "Doların bu kadar yükselmesinin olumsuz etkisi olabilir mi diye endişe ettik fakat neredeyse olumlu bir etkiyle karşı karşıyayız. Çünkü doları olanlar bozdurup ev almaya başladılar" diye konuştu.


Türkiye'de konut balonu var mı?


Gökhan Taş, 2008'de ABD'de yaşanan ve neredeyse tüm dünya ülkelerini etkileyen bir ekonomik krize dönüşen konut balonuna benzer bir durumun Türkiye'de...