Konya konut sorunu

Konya konut sorunu

Son dönemde köyden kente göçün artması ve Suriye'den gelen mülteciler, Konya'da bazı problemleri de beraberinde getirdi. O problemlerin başında da hiç şüphesiz kiralık ev bulma sıkıntısı geliyor.

Almanya'da konut sorunu çözülemiyor! 

Almanya'da konut üretimi son yıllarda ihtiyacın çok altında kaldı. Gelecek iki üç yıl içinde de açığın giderilmesi beklenmiyor. Bu sorun kiralarında artışına da neden oluyor. 

Melikgazi'de konut sorunu çözülecek!

Gazeteciler Konut Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Toplantıda TOKİ tarafından yapılması planlanan projeler değerlendirildi.

Konya'da Mayıs'ta bin 923 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü 2019 Mayıs Konya Konut Satışı İstatistiklerini açıkladı. Konya'da 2019 Mayıs'ta bin 923 konut satıldı.

Bozcaada'nın konut sorunu çözüldü!

AKP Bozcaada Belediye Başkan adayı Erdoğan Madak, Bozcaada'da konut probleminin sona erdiğini açıkladı. Bölgede yeni konut yapımı için alan belirleme çalışmalarına başlandı.

Hong Kong'un konut sorunu için yapay ada inşa edilecek!

Hong Kong yeni konutlar için 64 milyar dolar maliyetli yapay ada inşa edecek.  Hong Kong'da alan yetersizliğinden dolayı inşa edilmesi planlanan 'yapay ada' çevresel ve politik tartışmalar yarattı. 

Engelli vatandaşların konut sorunu mecliste!

Engelli vatandaşların istihdam, sağlık, konut gibi alanlardaki sorunları meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Berlin'de konut krizi kapıda!

Mülteci akınının yavaşlaması ile birlikte Almanya’da yurt ve acil barınma noktalarındaki yataklar boşaldı, ancak ülkede konut sorunu baş gösterdi

Manisa Yunusemre'de konut sorunu çözülüyor!

Manisa Yunusemre Belediyesi bölgedeki konut sorununa neşter vuruyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Reklam değil; iş yapıyoruz” diyerek hedeflerinin modern bir kent yaratmak olduğunu söyledi.

Edip Uğur: Balıkesir Roman Evleri Türkiye’ye örnek oldu!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. Gündoğan Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşların 30 yıllık konut sorunu çözülmüştü, konuyla ilgili açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Roman Evleri'nin Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi.

3. Havalimanı çevresinde konut ve kira fiyatları yükselişe geçti!

3. Havalimanın 29 Ekim 2018 tarihinde açılacağının duyurulması ile havalimanı personelinin konut sorunu ortaya çıktı. 3. Havalimanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor.

Kilis'te konut sorunu yaşanıyor!

Kilis'te son zamanlarda konut sorunu yaşanıyor. Bölgede, kiralık ev bulma sıkıntısı çekiliyor. Emlakçı Mehmet Uçal, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Adana'da konut sorunu büyüyor!

Adana Güney Haber Gazetesi köşe yazarı olan Mesut Başaran bugünkü yazısında, Adana'da konut üretimini ve inşaat sektörünü değerlendirdi. İşte o haber...

Sakarya Söğütlü'de 500 konutun inşaatına başlandı!

Sakarya Söğütlü'deki konut sorunu çözülüyor. Yiysa İnşaat, bölgede 500 konutun inşaatına başladı. İlçede 4 bine yakın işçi çalışıyor.

Konya konut sorunu

Konya konut sorunu Konya konut sorunu

Son dönemde köyden kente göçün artması ve Suriye'den gelen mülteciler, Konya'da bazı problemleri de beraberinde getirdi. O problemlerin başında da hiç şüphesiz kiralık ev bulma sıkıntısı geliyor. Suriyeli sayısının artmasıyla birlikte Konya'daki kiralık dairelerin tamamına yakınının tutulduğunu ifade eden Belgemen Emlak Sahibi Fehmi Belgemen, "Son bir yılda ev kiraları yüzde 50 aitti. Şu anda Konya'da kiralık ev bulmak neredeyse imkansız. Bunda da en büyük etken hiç şüphesiz Suriyeli mültecilerin 25 kişiye kada- birlikte ev tutabiliyor olmaları. Öyle ki bazı ev sahipleri yüksek kiraya tamah ederek yıllardır evinde oturan kiracısından yüzde 100 kira istiyor. Bunu kabul etmeyen kiracıyı da evinden çıkarıp Suriyeli ailelere dilediği fiyata veriyor. Ancak bu durum bir çok sorunu beraberinde getiriyor" dedi. 


EV SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ VAR

Şu günlerde Konya'da...