03 / 07 / 2022

kozan yapıcı konağı turizmi

kozan yapıcı konağı turizmi

Tarihin yaşayan belgelerinden olmasına rağmen birçoğu bakımsızlıktan kullanılamayacak halde bulunan konaklar restore edilmeyi bekliyor. Bu kapsamda ise Adana’nın Kozan ilçesinde tarihi yapı ve konakların restoresi devam ediyor...

Mostblue Dekorasyon Ürünleri Anonim Şirketi kuruldu!

Mostblue Dekorasyon Ürünleri Anonim Şirketi Kadıköy'de Hafize Sevgi Yapıcı ve Yusuf Yapıcı ortaklığında kuruldu.

Hidrostroy Zy İnşaat Danışmanlık Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Hidrostroy Zy İnşaat Danışmanlık Ve Ticaret Anonim Şirketi Beykoz'da Velıko Dımıtrov Zhelev ve Sibel Yapıcı ortaklığında kuruldu.

MÜSİAD'dan kripto para raporu: Hukuki düzenlemeler nasıl olmalı?

MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu tarafından kripto varlıklarla ilgili dikkat çeken bir rapor hazırlandı. Rapor kapsamında, kriptolarla ilgili öngörülen düzenlemelere, pratik ve yapıcı çözümlere yer verildi.

Altın fiyatlarına Fed baskısı!

Altın fiyatları, tahvil getirilerinin iki yılın en yüksek seviyesine çıkmasıyla düştü. Tahvil faizlerindeki bu yükselişte Fed'in daha hızlı sıkılaşacağı beklentileri ve politika yapıcıların açıklamaları etkili oldu.

Kripto paralardaki değer kaybı artacak mı?

Bitcoin'de ve kripto piyasasında kaydedilen hafta sonu depremi dipten gerçekleştirilen alımlarla hafiflese de Omicron varyantının neden olduğu belirsizlik ve politika yapıcıların kripto borsalarına ilişkin hamleleri fiyatları baskılamayı sürdürüyor.

Buyap Mimarlık Ve Tasarım Limited Şirketi kuruldu!

Buyap Mimarlık Ve Tasarım Limited Şirketi Esenyurt’ta  100 bin TL sermaye bedeli ile Hilal Begüm Kılıç , Uğur Yapıcı tarafından kuruldu.

Mehmet Barlas: İmamoğlu, Kanal İstanbul için cumhurbaşkanıyla çalışırsa yapıcı olur!

Sabah gazetesi köşe yazarlarından Mehmet Barlas bugün kaleme aldığı yazısında "Kanal İstanbul'un yapımında Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la uyum içinde çalışırsa ileride Türk siyasetinde yapıcı bir isim olarak yer alır" ifadelerine yer verdi.

Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan artan konut fiyatlarına yönelik öneri!

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, artan konut fiyatlarının sınırlandırılması gerektiğini dile getirerek talepte bulundu. 

Emlak Katılım'dan gayrimenkul sektörünü destekleyici projeler!

Gayrimenkul sektöründe piyasa yapıcı kurum olmak, kentsel dönüşümle ilgili finansal çözümler sağlamak ve sektörün gelişimine destek olmak üzere oluşturduğu ürünlere her geçen gün yenilerini ekleyen Emlak Katılım, Bina Tamamlama Sigortası ürününü geliştirdi.

Boraks Gayrimenkul İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Boraks Gayrimenkul İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi  Zeytinburnu’nda  50 bin TL sermaye bedeli Arif Yapıcı tarafından kuruldu.

Çnr Turizm Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Çnr Turizm Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 10 bin TL sermaye bedeli ile İlker Yapıcı tarafından kuruldu.

TOKİ'den İzmir'e 4 yeni okul müjdesi!

İzmir İli Bornova İlçesi 1’er Adet 24 Derslikli (Süleyman Demirel Meslek ve Teknik Lisesi), 32 Derslikli (Altındağ İlkokulu) Okul, Konak İlçesi 1 Adet 16 Derslikli (Gaziosmanpaşa İlkokulu), Orhaniye Mahallesi 1 Adet 24 Derslikli (Yapıcıoğlu İlkokulu) Okul İnşaatları İşi ihalesi yarın yapılacak

TCMB Açık Piyasa İşlemleri çerçevesinde tanınan limitleri sıfırladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) likidite konusunda bir adım daha atarak piyasa yapıcı bankalara Açık Piyasa İşlemleri için tanınan limitleri sıfırladı.

kozan yapıcı konağı turizmi Haberi

kozan yapıcı konağı turizmi


Adana’nın Kozan ilçesinde tarihi yapı ve konakların bölge turizmine kazandırma çalışmaları devam ediyor. 


Tarihin yaşayan belgelerinden olmasına rağmen birçoğu bakımsızlıktan kullanılamayacak halde bulunan konaklar restore edilmeyi bekliyor. İlçede bulunan onlarca yapıdan biri olan Yapıcı Konağı Kozan Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı Desteği ile restore ediliyor. 506 bin 977 TL bedelle ihalesi yapılan konakta restorasyon çalışması başlatıldı. Yaverin Konağının diğer konakların restoresi için örnek teşkil ettiğini kaydeden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, ilçede bulunan konakların restore edilip turizme kazandırılmasının hem gelenek ve görenekleri yaşatmak, hem de turizm açısından çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Özgan, “Arslanpaşa Mahallesi 160 ada 3 parselde yer alan tescilli taşınmaz kültür varlığı olan Yapıcı Konağı'nın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla Hasan Hüseyin Yapıcı ve...