01 / 04 / 2023

kredi kullananların işsiz kalması

kredi kullananların işsiz kalması

Son yıllarda konut kredilerinin en agresif oyuncusu olan Halkbank, işsizlik sigortalı konut destek kredisi vermeye başladı. Kredi kullanıp işsiz kalanların taksitlerini Halkbank ödüyor!

kredi kullananların işsiz kalması Haberi

kredi kullananların işsiz kalması

Halkbank, kamuoyunda Mortgage olarak da adlandırılan Yeni Konut Finansmanı Sistemi kapsamında Müşterilerine "işsiz" kalmaları riskine karşılık "İşsizlik Sigortalı Konut Destek Kredisi" ürününü sunan ilk banka oldu.

Sektörde bir ilki gerçekleştirerek, sunmaya başladığı yeni "İşsizlik Sigortalı Konut Destek Kredisi" ürünüyle işsiz kalınması durumunda kredi ödemelerini güvence altına alarak Tüketicilerin bu konudaki endişelerini gidermiş bulunuyor.

Halkbank'tan bu ürün ile konut kredisi kullanan tüketicilerin, işsiz kalması halinde işsiz kalınan süre boyunca aylık kredi taksitleri 12 aya kadar ilgili kişi adına sigorta tarafından ödeniyor.

Ayrıca, bu ürünü tercih eden Müşterilerine Sigorta Şirketi işsizlik sigortası tutarı kadar ferdi kaza sigortasını hediye ediyor.

Üstelik primleri de oldukça uygun. Mesela, 410 YTL'lik aylık kredi taksidiniz için ödemeniz gereken yıllık pirim sadece...